Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska odpowiada na prośbę Ukrainy o czołgi produkcji zachodniej, a inne mogą pójść w jej ślady

  • Polska poinformowała w środę, że planuje przekazać Ukrainie czołgi Leopard.
  • Prezydent Duda zaznaczył, że ruch powinien odbyć się w ramach „międzynarodowej koalicji”.
  • Anglia zasygnalizowała również, że może wysłać czołgi do Kijowa.

Podczas gdy sojusznicy z NATO wysyłają na Ukrainę opancerzone pojazdy bojowe, aby odeprzeć rosyjską ofensywę, Polska i Wielka Brytania zasygnalizowały, że Kijów może wysłać dużą pozycję na swojej liście życzeń – czołgi.

Prezydent RP Andrzej Duda przemawiał w środę we Lwowie na zachodniej Ukrainie powiedział Powiedział, że w ramach międzynarodowego sojuszu „zostanie przekazana Ukrainie czołgi Panther” i że „taka decyzja już jest w Polsce”.

Duda powiedział na konferencji prasowej, że wymiana niemieckich czołgów bojowych będzie musiała zostać przeprowadzona w ramach większego „międzynarodowego sojuszu” poprzez formalny proces i procedury. Zaznaczył, że Polska zamierza dostarczyć Ukrainie pierwszą partię czołgów, która zostanie uzupełniona dodatkowymi dostawami od partnerów międzynarodowych – poinformowała ukraińska państwowa agencja informacyjna. Ugrinform.

W Wielkiej Brytanii premier Rishi Sunak poinstruował szefa obrony kraju, Bena Wallace’a, aby „współpracował z partnerami” w celu dalszego przyspieszenia naszego wsparcia dla Ukrainy, w tym dostawy czołgów, w nadchodzących tygodniach. rzecznik powiedział Insiderowi.

„Przyspieszamy nasze wsparcie dla Ukrainy dzięki technologii wojskowej nowej generacji, która wygra tę wojnę. Oczywiste jest, że czołgi bojowe mogą zapewnić Ukraińcom możliwość zmiany gry” – powiedział Sunak prezydentowi Ukrainy. Wołodymyr Zełenski powiedział w zeszłym tygodniu, że „Anglia zapewni wszystko, co możemy”.

Według Financial Times, Anglia jest gotowa do rozmieszczenia swojego czołgu podstawowego Challenger 2. Jednak Anglia jeszcze tego nie potwierdziła.

Nie jest jasne, ile czołgów Leopard Polska zamierza wysłać do Kijowa, chociaż Duda zaznaczył, że Polska będzie kompanią 14 czołgów. Nie wiadomo też, jak Berlin zareaguje na polskie plany. Odpowiednie ministerstwa obrony Niemiec i Polski nie odpowiedziały natychmiast na prośby Insidera o komentarz.

READ  Trump ogłasza bieg wyborczy w USA w 2024 roku”; Forbes, Yukowra NSW dotknięte powodzią; Polska trafiona rosyjskimi rakietami; Anthony Albanese spotyka Xi Jinpinga; Trump rozpocznie kampanię wyborczą w USA w 2024 roku; Wiktoriańska kampania wyborcza 2022 trwa

Sojusznicy NATO, Francja i Polska, naciskali na Niemcy, aby wysłały swoje potężne czołgi Panther na Ukrainę, mając nadzieję, że otworzy to drzwi innym krajom do zrobienia tego samego, donosi POLITICO. zgłoszone Wcześniej w tym tygodniu. FinlandiaJeden z kilku krajów posiadających czołgi Leopard w swoim arsenale i chętny do członkostwa w NATO, planuje zaczekać na decyzję Berlina lub zobaczyć, czy inne kraje zdecydują się zastąpić Leopardy, zanim podejmie taki krok.

Działania Polski i Wielkiej Brytanii wywierają presję na Ukrainę, aby wysłała czołgi podstawowe do Niemiec i innych krajów. Jednak amerykański urzędnik powiedział Polityka Waszyngton nie ma natychmiastowych planów zaopatrzenia Ukrainy w czołgi Abrams.

Chociaż nadal istnieją przeszkody w przeniesieniu czołgów Leopard do Kijowa, zapowiedź Dudy została doceniona przez Ukrainę, która od dawna poszukuje broni do odparcia rosyjskiej agresji. Zaprojektowany jako podstawowy czołg bojowy w latach 70., Cheetah-2 jest wyposażony między innymi w potężne działo kalibru 120 mm.

Decyzja w Polsce i rozważania w Wielkiej Brytanii wynikają z masowego nacisku krajów zachodnich i sojuszników z NATO na wysłanie większej ilości sprzętu pancernego na Ukrainę.

Jeszcze w zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone, Niemcy i Francja poinformowały, że planują wysłać Zachodnie pojazdy opancerzone Po raz pierwszy od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę na dużą skalę – Kijów A Znaczący wzrost siły ognia i zwiększyć jego zdolności bojowe naziemne.

W szczególności Stany Zjednoczone zapewniają Bojowe wozy piechoty BradleyNiemcy i Francuzi wyślą wozy bojowe Marder i pojazdy RC AMX-10.

Ponieważ niszczycielska wojna na Ukrainie ponownie stała się żmudną i powolną kampanią, ciężki pancerz może ułatwić potencjalne przełomy, a walki koncentrują się obecnie wokół miasta Bagmut na wschodzie Ukrainy. Jest z władzami USA opisane „Naprawdę ostra i barbarzyńska” wojna na tym obszarze.

READ  Stany Zjednoczone odrzuciły propozycję Polski dotyczącą zwiększenia siły powietrznej Ukrainy za pomocą odrzutowców mikrofonowych