Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Eksperci mają zbadać możliwe „konsekwencje” niestabilnej stacji kosmicznej

Wczesne doniesienia wskazują, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie doznała żadnych uszkodzeń w wyniku wypadku w zeszłym tygodniu z udziałem nowo przybyłego modułu Nauka. Być może tak jest, ale rosyjscy urzędnicy wszczęli dochodzenie, aby ocenić prawdziwy wpływ tego przerażającego incydentu.

Siergiej Krikalew, dyrektor załogowych programów kosmicznych w Roscosmos, ogłosił to w środę podczas wywiadu dla kanału telewizyjnego Rossija-24. W tłumaczeniu Krikalev powiedział, że prawdopodobnie nie dojdzie do uszkodzenia ISS, ale nieoczekiwany obrót orbitalnej placówki powinien być „uwzględniony” podczas oceny jej żywotności. do dyspozycji Przez rosyjską państwową agencję informacyjną TASS.

I dodał do niego: „Nic nie jest przerywane przez stację, zapewniam cię. Teraz specjaliści ocenią, ile stacja jest załadowana i jakie będą konsekwencje”. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących tego, kto przeprowadzi dochodzenie ani kiedy może się ono rozpocząć.

Przez „załadowany” Krikalev odnosi się do stresu wywieranego na stację kosmiczną, gdy wykonała nieoczekiwane działanie Skok w tył półtora W czwartek 29 lipca. Nowości Nauka Unit Nieumyślnie zwolnił jej płatności Po około trzech godzinach dokowania, stacja kosmiczna przewróciła się. W odpowiedzi kontrolerzy lotu użyli sterów strumieniowych jednostki serwisowej Zvezda i statku towarowego Progress, aby przeciwdziałać impulsowi Nauki. Kontrola nastawienia została przywrócona, gdy stacja kosmiczna została całkowicie odwrócona, co wymagało kolejnego obrotu o 180 stopni, aby przywrócić jej prawidłową orientację.

Według NASA, silniki Nauki powodują, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna kręci się z prędkością 0,5 stopnia na sekundę Mówi „W granicach projektowania systemów stacji”. Wszystkie wstępne analizy wskazują, że „stacja jest nadal w dobrym stanie”, wyjaśnił mi wczoraj rzecznik NASA, dodając, że „astronautom nie groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo”. Roskosmos ma Winić Usterka oprogramowania incydentu.

Ale, jak przyznał Krikalev, ta sytuacja nie była zwyczajna i teraz wymagane było dochodzenie. Podczas wywiadu powiedział, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest „bardzo wrażliwym obiektem”, ponieważ „sekcje rosyjskie i amerykańskie zostały wykonane z najwyższą lekkością”. Dodał, że dodatkowe obciążenie obciążyłoby „silnik paneli słonecznych i ramę, na której są zainstalowane wszystkie te konstrukcje”.

READ  System o dużej przepustowości może regulować ekspresję genów w leczeniu anemii sierpowatej, beta-talasemii

Istnieje możliwość, że wypadek spowodował pewne skutki uboczne, które nie zostały jeszcze zauważone. Panele słoneczne stacji muszą być idealnie dopasowane, aby zapewnić optymalną wydajność. To samo dotyczy anten, które, jeśli nie są odpowiednio zorientowane, mogą wpływać na komunikację ze stacjami naziemnymi na ziemi. Mogą istnieć również inne problemy, ale dla Krikaleva następne śledztwo powinno to wyjaśnić.

Bardzo wesołe wypowiedzi agencji kosmicznych nie mogły ukryć faktu, że było to naprawdę przerażające i bezprecedensowe wydarzenie. Nowo ogłoszone śledztwo jest mądre i konieczne, bez względu na to, co mogą ujawnić ustalenia.

jeszcze: Premiera Starlinera Boeinga została opóźniona na czas nieokreślony z powodu irytującej usterki technicznej.