Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Eksplozja Jowisza została uchwycona na wideo przez astronomię amatorską

Astronomowie amatorzy na dwóch kontynentach niezależnie zaobserwowali i zarejestrowali w poniedziałek biały błysk światła w atmosferze z Jowisza.

Naukowcy i astronomowie pracują nad tym, co kilku obserwatorów gwiazd widziało w poniedziałek na dwóch kontynentach: jasny błysk z atmosfery Jowisza prawdopodobnie wpływa na największą planetę w naszym Układzie Słonecznym. To była śluza kosmiczna, którą miał mu dać.

Według raportu, co najmniej pięć osób w Brazylii, Niemczech, Francji i Włoszech zobaczyło białe rozbłyski i nagrało je samodzielnie. Amatorski obserwator planety Mark Del Croix.

NS wideo z wydarzenia Został przesłany przez Brazylijczyka Jose Luis Pereira i od wtorku obejrzano go 1,2 miliona razy. Według Sky & TelescopeUderzenie miało miejsce w poniedziałek o 18:39 EDT, a Pereira postanowił ponownie potwierdzić to, co zobaczył wykryj program Stworzony przez Delcroy — często używany przez obserwatorów do sprawdzania wpływów planetarnych i nie tylko.

Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała na Twitterze zdjęcie Pereiry na swoim koncie operacyjnym.

Ernest Guido z Włoch napisał na Twitterze zdjęcie, które według niego zostało zrobione przez astronomów amatorów z Niemiec i Francji.

Paul Burn, profesor nadzwyczajny nauk o Ziemi i planetarnych, University of Washington, Mówi się, że powiedział coś przeciwnego Wielkość obiektu może sięgać setek metrów.

READ  „Największa kometa współczesnych czasów” zmierza w kierunku naszego Układu Słonecznego

„Wiemy, że nie może być zbyt duży – obraz Jowisza, ponieważ uderzenie nie ujawnia blizn po uderzeniu” – powiedział Byrne.

Słynny ślad uderzenia został pozostawiony w lipcu 1994 roku, kiedy kometa Shoemaker Levy 9 zderzyła się z planetą i pozostawiła na Jowiszu ciemną plamę, która jest większa od Ziemi.

Jeśli poniedziałkowe wydarzenie zostanie potwierdzone jako strajk, będzie to ósme odnotowane wydarzenie z Ziemi od czasu Shoemaker-Levy-9.

Informacje i notatki są nadal edytowane, a Delcroy pyta osobę, która widziała flash indywidualnie. zawołaj go

Eksplozja Jowisza została uchwycona na wideo przez astronomię amatorską

link źródłowy Eksplozja Jowisza została uchwycona na wideo przez astronomię amatorską