Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

OBEJRZYJ NA ŻYWO: Victoria przygotowuje się do aktualizacji planu blokowania, ponieważ stan rejestruje 779 nowych przypadków COVID

Premier Daniel Andrews ogłosił zmiany w planie działania Victorii, aby wyjść z COVID-19 po tym, jak stan odnotował 779 nowych lokalnych infekcji i dwa zgony. Oglądaj Sky News Australia na żywo o 11:15.

Victoria Premier Daniel Andrews ogłosił nowe wolności dla mieszkańców we wtorek o 23:59 po tym, jak stan zgłosił 779 nowych lokalnych przypadków COVID-19 i dwa zgony w ciągu 24 godzin do 20:00 ostatniej nocy. Oglądaj Sky News Australia na żywo o 11:15.

Niedzielny wynik – lekki spadek w stosunku do sobotniego rekordu 847 – nadszedł po otrzymaniu 46 322 wyników testów w dniu wielkiego finału.

Nowe infekcje zwiększają całkowitą liczbę przypadków w stanie do 8011.

Andrews powiedział, że Victoria jest na dobrej drodze, aby do wtorku osiągnąć 80 procent pojedynczej dawki.

„To bardzo ważny próg i oczywiście myślę, że nasze pojedyncze dawki przekroczą granicę 80%, co jest bardzo dobrą wartością” – powiedział Andrews.

„Oznacza to, że możemy być bardzo pewni, że osiągniemy podwojoną dawkę 80% w ustalonych przez nas ramach czasowych.

„To wspaniałe osiągnięcie i, jak ogłosiliśmy jakiś czas temu, umożliwia to pewne rzeczy. Nie przesadzam, to przeciętne rzeczy. Nie Dzień Wolności, nie koniec blokady”.

Victoria nie osiągnęła do niedzieli swojego docelowego poziomu 80 procent szczepionki, jak początkowo oczekiwano.

Pomimo tego, że nie osiągnięto 80 procent pojedynczej dawki, w sobotę podano ponad 34 000 szczepionek.

Premier ogłosił, że nowe restrykcje złagodziły wiktoriańskich obywateli, gdy we wtorek stan 80 proc.

Następujące wolności powrócą do Wiktorii we wtorek o 23:59.

  • Okładka Victorian Territorial Outer Hall wzrośnie od 20 do 30 listopada.
  • Zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu w Metropolitan Melbourne, takie jak tenis, żeglarstwo i golf, powrócą w miarę możliwości.
  • Limit 10 kilometrów podróży w Melbourne zostanie zwiększony do 15 kilometrów.
  • Umożliwi również trening personalny na świeżym powietrzu dla maksymalnie pięciu zaszczepionych podopiecznych oraz zaszczepionego instruktora.
  • Maski można zdjąć przed wizytami fryzjerskimi i kosmetycznymi w regionalnej Wiktorii.
  • Nauka stacjonarna zostanie wznowiona dla studentów ostatniego roku VCAL.
READ  Łazik NASA nie zbiera pierwszej próbki skał marsjańskich

Andrews powiedział, że zmiany były „znaczące”, ale dodał, że wciąż jest „droga do zrobienia”, dopóki Victoria nie osiągnie 70 i 80 procent podwójnej dawki, gdy blokada zostanie zniesiona.

„Wszystkie te ważne kamienie milowe zależą od ludzi, którzy przyjdą i zostaną zaszczepieni” – powiedział premier.

„Wszyscy są uzależnieni od ludzi, którzy przychodzą na spotkania, o których mówiłem wcześniej – 4000 z nich. Dostępne są tysiące i tysiące spotkań.

„Jeśli weźmiesz jeden z nich i odegrasz swoją rolę, nie tylko przyczynisz się do tych liczb i osiągniesz kluczowe kamienie milowe i progi w realizacji planu krajowego, ale także ochronisz siebie i ludzi, których najbardziej kochasz”.

Ponad 80% nowych przypadków dotyczyło osób poniżej 50 roku życia, podczas gdy 325 osób przebywa obecnie w szpitalu.

Spośród osób przebywających w szpitalu 73 znajduje się na oddziale intensywnej terapii, a 54 jest podłączonych do respiratora, w tym cztery osoby po dwudziestce i trzy po trzydziestce.

Około 77 procent Wiktorii Uprawniona populacja Do tej pory otrzymali zastrzyk, a 47% z nich zostało w pełni zaszczepionych.

Zastępca dyrektora generalnego ds. zdrowia Deb Friedman powiedział, że dwa zgłoszone zgony to wiktorianie w wieku 70 i 80 lat, którzy nie zostali zaszczepieni.

„To nie jest jakiekolwiek oświadczenie, to tylko prośba ode mnie jako urzędnika zdrowia publicznego, jako lekarza, ale także jako człowieka i córki, proszę się zaszczepić” – powiedziała.

„Jeśli twoi starsi rodzice nie otrzymali jeszcze szczepionki, zrozum, że są szczególnie zagrożeni. Zachęć ich, ponieważ dwie dawki tej bezpiecznej, skutecznej i bezpłatnej szczepionki mogą uratować im życie”.

Więcej nadchodzi.