Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Eksport mrożonych malin z Maroka do Polski wzrósł 9-krotnie w ciągu zaledwie 3 lat!  • Drożdże

Eksport mrożonych malin z Maroka do Polski wzrósł 9-krotnie w ciągu zaledwie 3 lat! • Drożdże

Jak wynika z oficjalnych danych polskiego urzędu celnego, Maroko wyrosło na najdynamiczniejszego dostawcę mrożonych malin do Polski. Owoce Wschodu Analitycy zaobserwowali niezwykły dziewięciokrotny wzrost eksportu malin z Maroka do Polski w ciągu zaledwie trzech lat, który do końca 2023 roku osiągnie poziom 2,9 tys. ton. Ten imponujący rozwój zepchnął Maroko na trzecie miejsce wśród głównych źródeł malin w Polsce. Ukrainie i Serbii.

Dla porównania, eksport malin z Ukrainy do Polski podwoił się, osiągając 26,1 tys. ton, podczas gdy eksport Serbii do tego samego miejsca przeznaczenia spadł o 42% do 4,7 tys. ton. Tendencja ta sugeruje, że marokańscy dostawcy przejmują udziały w rynku, które wcześniej posiadali ich serbscy odpowiednicy.

Przeczytaj także: Ukraina w 2023 roku sześciokrotnie zwiększy eksport mrożonych malin do USA

Ale ciekawe Głosy protestu i przesadna retoryka ze strony polskich polityków A biurokraci – często oderwani od realiów – utrzymują Ukrainę jako czołowego eksportera malin z Polski. Aktualny Niedobór mrożonych malin na rynku europejskim To skłoniło polskich importerów do poszukiwania ukraińskich jagód, osiągając znaczne zyski na ich odsprzedaży.

Patrząc w przyszłość na sezon 2024/25, oczekuje się, że ceny mrożonych malin w UE będą znacznie wyższe niż w dwóch poprzednich sezonach. nasz W numerze z 1 marca przedstawiono szczegółową prognozę cen Raspberry Ukraina i okolice. Warto zauważyć, że Ukraina pozostaje jednym z nielicznych graczy regionalnych, gdzie pomimo spadających cen malin obszary uprawne tego nie osiągnęły.

Utrzymuj pełną kontrolę nad cenami owoców i warzyw w Turcji, Egipcie, Ukrainie, Uzbekistanie, Rosji, Mołdawii i innych rynkach subskrybujących. Premium z drożdży.

Owoce Wschodu


Z materiałów witryny można korzystać bezpłatnie, jeśli w wyszukiwarkach znajdują się bezpośrednie i otwarte hiperłącza do określonej publikacji w witrynie East-Fruit.com.