Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Electricite de France: EDF potwierdza swoje zaangażowanie we wspieranie polskiego programu jądrowego, zawierając umowy o współpracy z 5 polskimi firmami podczas piątego polsko-francuskiego dnia przemysłu jądrowego w Ołtarzewie.

Electricite de France: EDF potwierdza swoje zaangażowanie we wspieranie polskiego programu jądrowego, zawierając umowy o współpracy z 5 polskimi firmami podczas piątego polsko-francuskiego dnia przemysłu jądrowego w Ołtarzewie.

22 czerwca 2022 – Zdeterminowany, aby zostać wybranym na partnera strategicznego dla realizacji Programu Polskiej Energetyki Atomowej (PPEJ), EDF podpisał 5 nowych umów o współpracy z polskimi firmami podczas piątego polsko-francuskiego dnia roboczego w dziedzinie jądrowej w Ołtarzewie.

Wydarzenie zostało zorganizowane pod wysokim patronatem Ambasadora Francji w Polsce Frédérica Billeta we współpracy z IGEOS i GIFEN, a uczestniczyli w nim przedstawiciele polskiego Ministerstwa Klimatu i Środowiska w celu zacieśnienia współpracy pomiędzy polskimi i francuskimi firmami. Na poparcie początkowej oferty EDF 4 do 6 EPR w Polsce.

Przy udziale niespełna 200 uczestników reprezentujących ponad 90 firm, impreza okazała się wielkim sukcesem, umożliwiając liczne spotkania business-to-business dla szybkiego rozwoju wzajemnej współpracy w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji energetyki jądrowej EPR. Możliwe rośliny w Polsce i na świecie.

Z tej okazji EDF zawarł nowe umowy o współpracy z pięcioma polskimi firmami, potwierdzając tym samym ich wcześniejsze uprawnienia do udziału w potencjalnych projektach EPR: Polimex Mostostal, Sefako, Tele-fonika Cable, Uniserv i ZRE Katowice. Umowy o współpracy pomiędzy Bouygues Travaux Publics i Budimex SA oraz IGEOS i GIFEN zostały zawarte. Umowy te są następstwem podpisania 5 umów o współpracy we Francji w grudniu 2021 r. z Zarmen, Rafako, Dominion, Egis Polska i EPG.

Wakisasai Ramani, starszy wiceprezes EDF odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój energii atomowej Powiedział: „EDF angażuje się we współpracę z polskim łańcuchem dostaw na rzecz powodzenia projektów EPR w Polsce i Europie”.

Theory Deskox, Dyrektor Zarządzający Przedstawicielstwa EDF w Polsce „Współpraca pomiędzy polskimi i francuskimi firmami przy projektach EPR w Polsce była przez lata stabilnie organizowana przez EDF, umożliwiając znaczące zmiany i zwiększenie możliwości polskiego przemysłu. Mamy nadzieję, że uda nam się podnieść wynik do ponad 100”.

W celu zapewnienia działań inżynieryjnych, zaopatrzenia i budowy (EPC) dla czterech do sześciu bloków EPR w Polsce, EDF złożył nieograniczoną ofertę wstępną do polskiego rządu w dniu 13 października 2021 r., wskazując łączną moc zainstalowaną od 6,6 do 9,9 GWe na dwóch z odpowiednio na trzech platformach. Ta wstępna oferta zawiera wszystkie kluczowe parametry projektu, takie jak struktura zakładu, plan przemysłowy, plany rozwoju lokalnego łańcucha dostaw, kosztorys i harmonogram.

READ  Mistrzowie MMKS Bottle i UKS Banguoka Jiolonga w Polsce