Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Elon Musk kpi z prezydenta Bidena po zakończeniu przez SpaceX pierwszej misji cywilnej

Po tym, jak SpaceX zakończył swój historyczny prywatny lot kosmiczny w sobotę, dyrektor generalny Elon Musk zrobił zdjęcie z prezydentem Joe Bidenem, który jeszcze nie wspomniał o wynikach firmy i specjalnej załodze lotniczej.

„Prezydent USA uznaje czterech amerykańskich astronautów, którzy pomogli zebrać setki milionów dolarów dla St. Jude”, powiedział jeden z 60 milionów obserwujących Muska na Twitterze, platformie sieci społecznościowej. Więc odmówiłem. Jaka jest twoja teoria przyczyny? gdy? „

Musk odpowiedział: „On wciąż śpi”.

Jak wcześniej poinformowała CNBC, SpaceX bezpiecznie zwrócił wczoraj statek kosmiczny Crew Dragon z orbity. Po spędzeniu trzech dni w kosmosie kapsuła zabrała czterech członków misji Inspiration 4 z powrotem na Ziemię.

Jednym z głównych celów misji Inspiration4 było zebranie 200 milionów dolarów dla Szpitala Dziecięcego St. Jude. Do soboty zebrał 160,2 miliona dolarów. Po nominacji Inspiration4 Musk osobiście obiecał przekazać 50 milionów dolarów, co da sumę całej kampanii do 210 milionów dolarów.

Biały Dom i SpaceX nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz.

Czołowi dyrektorzy NASA i SpaceX pogratulowali Mask i SpaceX misji Inspiration 4. Konkurenci SpaceX przyznali, że z pochwałami ze strony Boeinga, Lockheed Martina, Blue Origin i innych konkurentów Muska, Jeff Bezos podzielił się nimi w mediach społecznościowych.

Był to pierwszy prywatny lot kosmiczny SpaceX przez nieprofesjonalną załogę. Ponadto misja obejmowała pierwszą czarnoskórą kobietę pilotującą statek kosmiczny, najmłodszą Amerykankę, która została astronautą, oraz pierwszą kobietę, która poleciała w kosmos z protezą kończyny. pole ryżowe.

Musk powiedział niedawno, że „chciał trzymać się z dala od polityki”, ale jego niedzielne przekomarzanie się pokazało chęć zhakowania demokratycznego prezydenta i powtórzenia prawicowych drwin Bidena.

Podczas kampanii 2020 były prezydent Donald Trump często obrażał ówczesnego kandydata Bidena, nazywając go „Śpiącym Joe”.

READ  Jak oglądać NASA, która w poniedziałek przywozi do domu kawałek asteroidy

Niedawno Trump wysłał Bidenowi ironiczne życzenia przed czerwcowym spotkaniem na szczycie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. „Powodzenia dla Bidena w kontaktach z prezydentem Putinem. Nie śpij podczas spotkania. Ofiaruję mu szczery szacunek” – powiedział w oświadczeniu w e-mailu.

SpaceX zwykle ma dobre relacje z rządem federalnym. Na przykład wygrał kontrakt o wartości 2,89 miliarda dolarów na budowę lądownika księżycowego dla następnego członka załogi NASA, pokonując Blue Origin Jeffa Bezosa i spółkę Lydusa Dainetics. SpaceX wysłał do tej pory 10 astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Jednak SpaceX jest przedmiotem dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości po tym, jak został oskarżony o dyskryminację osób poszukujących pracy na podstawie statusu obywatelstwa. To śledztwo rozpoczęło się za administracji Trumpa.

Oprócz swoich obowiązków w SpaceX, Musk jest także dyrektorem generalnym Tesli, producenta samochodów elektrycznych. (Tesla jest również dostawcą SpaceX.)

W swoim poście ubolewał niedawno nad propozycją administracji Bidena, aby przeznaczyć dodatkowy bodziec w wysokości 4500 USD na niektórych nabywców nowych małych elektrycznych samochodów osobowych. Jednym z punktów wniosku jest to, że samochody elektryczne powinny być lokalnie produkowane przez związek.

Firma prowadzi fabrykę akumulatorów w Nevadzie, montowni samochodów w Kalifornii i buduje kolejną fabrykę poza Austin w Teksasie, ale Tesla jest jedyną dużą niezintegrowaną produkcją tutaj. Amerykański producent samochodów.

„Nie jest jasne, w jaki sposób pomoże to amerykańskim podatnikom”, napisał lobbysta Forda/UAW podczas produkcji samochodu elektrycznego w Meksyku. „Nie jest jasne, w jaki sposób pomoże to amerykańskim podatnikom”, powiedział Musk na Twitterze 12 września.

W dorocznym amerykańskim indeksie samochodów opublikowanym przez Cars.com w 2021 r. popularny elektryczny sedan Model 3 Tesli wyprzedził swojego crossovera Model Y na trzecim miejscu.