Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Emerytowana astronautka Peggy Whitson (61 lat) powróci w kosmos specjalnym lotem SpaceX

Emerytowana astronautka NASA, 61-letnia Peggy Whitson, odkurza swój skafander kosmiczny podczas kolejnego lotu na ostatnią granicę, czyniąc ją najstarszą kobietą, która odbyła tę podróż.

Jednak Whitson będzie eskortował kierowcę wyścigowego Johna Schufnera, 65 lat, który będzie prowadził pojazd, korzystając ze swojego doświadczenia w lataniu samolotami podczas pokazów lotniczych.

Para kupiła miejsca na pokładzie SpaceX Crew Dragon Capsule, która będzie latać na Międzynarodową Stację Kosmiczną na osiem dni – zostanie ogłoszonych dwóch kolejnych członków.

Specjalny lot, nazwany AX-2, jest koordynowany przez Axiom, firmę współpracującą ze SpaceX w celu wysyłania turystów w kosmos, i ma wystartować w drugiej połowie 2022 roku.

Ceny za lot nie zostały ujawnione, ale rząd USA wcześniej wskazał, że każde miejsce Crew Dragon może kosztować do 55 milionów dolarów.

Przewiń w dół, aby obejrzeć film

Emerytowana astronautka NASA, 61-letnia Peggy Whitson, odkurza swój skafander kosmiczny podczas kolejnego lotu na ostatnią granicę, czyniąc ją najstarszą kobietą, która odbyła tę podróż. Jednak Whitsonowi towarzyszyć będzie inny lis srebrny – kierowca wyścigowy John Schonfer, 65

Sarah Leah Whitson powiedziała: „ Jestem podekscytowana możliwością ponownego lotu w kosmos i prowadzenia jednej z tych pierwszych pionierskich misji, rozpoczynających nową erę ludzkich lotów kosmicznych.

„ Ale co więcej, chciałbym mieć okazję na Ax-2, aby otworzyć przestrzeń dla pierwszego pełnego pokolenia prywatnych astronautów i bezpośrednio połączyć Johna z możliwościami badawczymi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

W czasie, który spędziliśmy razem jako członkowie załogi, jest dla mnie jasne, że John byłby doskonałym pilotem i badaczem. Z wielką przyjemnością biorę go pod swoje skrzydła.

Whitson to znana marka w branży kosmicznej, ponieważ jest znana od najdłuższego czasu, jaki Amerykanin spędził w kosmosie.

Ceny lotów nie zostały ujawnione, ale rząd USA wcześniej wskazał, że każde miejsce w Crew Dragon (na zdjęciu) może kosztować do 55 milionów dolarów.

Ceny lotów nie zostały ujawnione, ale rząd USA wcześniej wskazał, że każde miejsce w Crew Dragon (na zdjęciu) może kosztować do 55 milionów dolarów.

Whitson zarejestrował 535 dni na zegarze 1:27 nad ranem 24 kwietnia 2017 roku, ale spędził łącznie 665 dni w dwóch oddzielnych misjach.

Oprócz bicia rekordów podczas swojej 22-letniej kariery w NASA, Whitson została także pierwszą kobietą-kapitanem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pierwszą kobietą oficerem naukowym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Whitson, która dorastała w Iowa, wiedziała, że ​​chce zostać astronautą, kiedy zobaczyła Neila Armstronga i Buzza Aldrina spacerujących po powierzchni Księżyca podczas misji Apollo w 1969 roku.

W 2002 roku Whitson wykonał swoją pierwszą misję kosmiczną jako członek Expedition 5, a następnie powrócił w 2008 i 2017 roku.

Wygląda na to, że emerytowany astronauta NASA jest chętny do powrotu w kosmos i zrobi to podczas specjalnej podróży przez Axiom i SpaceX.

Whitson i Shoffner będą razem trenować w ramach standardowego programu astronautów Axiom, aby przygotować ich do prowadzenia lotu.

„ Chciałem być astronautą i lecieć w kosmos, odkąd skończyłem osiem lat, ale kiedy przekroczyłem pewien wiek, zostawiłem go, aby skupił się na innych rzeczach ” – powiedział Schofner. Super klaster.

„Ale dzisiaj marketing kosmiczny naprawdę tu jest i w chwili, gdy otworzyłem tę szansę dzięki Axiom, nie mogłem wystarczająco szybko nawiązać połączenia”.

Schofner to mistrz wyścigów CT, a według Axiom jest również aktywnym zwolennikiem badań w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Chociaż urodził się w Fairbanks na Alasce, Scheufner nazywa Louisville w stanie Arkansas swoim miejscem urodzenia.

Schufner nie ma doświadczenia w lotach kosmicznych, ale lubi loty na pokazach lotniczych, które uważa za właściwy wybór, aby przelecieć kapsułą na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

READ  Badanie Dark Energy Survey zapewnia dokładniejsze spojrzenie na ewolucję wszechświata

„Znałem ludzi 10-krotnie, odkąd zaczęli działalność około dekady temu i dobrze nadają się do badań na orbicie” – mówi Schufner.

Jest szanowany w branży i jest używany przez 100 najlepszych instytutów badawczych. Ale w tej chwili na orbicie nie ma ani jednej sekwencji komórkowej, a naukowcy tego chcą.

W 2002 roku (na zdjęciu) Whitson odbyła swoją pierwszą misję kosmiczną jako członek Expedition 5, a następnie powróciła w 2008 i 2017 roku.

W 2002 roku (na zdjęciu) Whitson odbyła swoją pierwszą misję kosmiczną jako członek Expedition 5, a następnie powróciła w 2008 i 2017 roku.

Oprócz bicia rekordów podczas swojej 22-letniej kariery w NASA, Whitson została także pierwszą kobietą-kapitanem na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pierwszą kobietą oficerem naukowym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  Zdjęcie to Whitson w 2017 roku

Oprócz bicia rekordów podczas swojej 22-letniej kariery w NASA, Whitson została także pierwszą kobietą-kapitanem na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pierwszą kobietą oficerem naukowym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zdjęcie to Whitson w 2017 roku

Teraz mam zaszczyt wypróbować szkolenie astronautów we współpracy z Peggy. Jestem również podekscytowany naszą nadchodzącą pracą z 10x Genomics nad pierwszym krokiem w kierunku udostępnienia technologii jednokomórkowych badaczom w środowisku mikrograwitacji.

„Z niecierpliwością czekam na proces testowania i walidacji tej technologii pod kątem przyszłych pionierskich prac na niskiej orbicie okołoziemskiej”.

Oprócz szkolenia w locie, duet nauczy się, jak przełożyć metody genetyczne jednokomórkowych naziemnych na orbitalny proces naukowy we współpracy z kalifornijską firmą 10x Genomics, która opracowuje produkty z zakresu biologii w celu poprawy zdrowia ludzi.

Schofner (z prawej) jest mistrzem wyścigów samochodowych CT i według Axiom jest również aktywnym zwolennikiem badań w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Schofner (z prawej) jest mistrzem wyścigów samochodowych CT i według Axiom jest również aktywnym zwolennikiem badań w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Schufner nie ma doświadczenia w lotach kosmicznych, ale lubi loty na pokazach lotniczych, które uważa za właściwy wybór, aby przelecieć kapsułą na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Schufner nie ma doświadczenia w lotach kosmicznych, ale lubi loty na pokazach lotniczych, które uważa za właściwy wybór, aby przelecieć kapsułą na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Shoffner przejdzie specjalistyczne szkolenie w zakresie operacji statków kosmicznych, aby pomóc dowódcy podczas lotu jako pilot kapsuły załogi i opracować niezbędne protokoły z firmą Whitson do przeprowadzania eksperymentów sekwencjonowania pojedynczych komórek w mikrograwitacji.

„Ekspansja ludzkości poza planetę i korzyści, jakie może przynieść, będzie kontynuowana tylko poprzez budowanie i obsługę zapotrzebowania na przedłużone życie i pracę w LEO” – powiedział Michael Sofredini, dyrektor generalny Axiom.

READ  Nowy eksperyment złamał dobrze znane zasady fizyki

Nie ma nikogo lepszego niż Biggie – która będzie drugim w historii dowódcą misji specjalnej dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – aby poprowadzić misję tak kluczową dla tego planu, i cieszymy się, że mamy u jej boku pilota. kto jest w to zaangażowany. Wizja Johna, aby umocnić tę nową erę.

Kim jest Peggy Whitson? Rekordowa kariera NASA dla Astronauta

Peggy Whitson ogłosiła przejście na emeryturę jako astronauta w NASA 15 czerwca 2018 r.

Jednak dopiero wtedy pobiła wiele rekordów w swojej 22-letniej karierze.

65-letni biochemik odbył trzy podróże na Międzynarodową Stację Kosmiczną po tym, jak został astronautą w 1996 roku – i dwukrotnie jako kapitan.

Whitson była pierwszą kobietą, która dowodziła stacją kosmiczną.

Później stała się najstarszą kobietą latającą w kosmosie. Od czerwca 2018 roku spędził więcej czasu z dala od planety niż jakikolwiek inny Amerykanin, w sumie 665 dni w ciągu trzech misji.

W tamtym czasie Whitson była również najbardziej doświadczoną kobietą w kosmosie na świecie, nosząc 10 kobiet pod pasem skafandra.