Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Euro Walii przechyla się przeciwko Polsce w niekonwencjonalnym pięknie

Euro Walii przechyla się przeciwko Polsce w niekonwencjonalnym pięknie

Zapomnij o spiskowaniu, jak zatrzymać Roberta Lewandowskiego.

Trener Walii Robert Page ma tylko jedno zadanie do wykonania, zanim wyśle ​​swoją drużynę do meczu z Polską we wtorkowym finale barażowym, który zapewni sobie miejsce na Mistrzostwach Europy.

Trzymaj jednego z jego kluczowych obrońców z dala od Razora.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

Prawy obrońca Walii Connor Roberts twierdzi, że nigdy nie przegrał meczu na poziomie klubowym, nosząc wąsy. Jego pierwsza seria bez porażki zapewniła mu awans z drugiej ligi Championship z Burnley w zeszłym sezonie, a teraz powtarza ten wyczyn po tym, jak spadł do tej samej ligi, aby grać na wypożyczeniu w Leeds, gdzie zajął pierwsze miejsce.

„Rozegrano około 25 mistrzostw” – powiedział 28-letni Roberts o swoich wąsach.

– To siła „tache”, prawda?

Żona Robertsa, Georgina, została uznana za wielką fankę zarostu.

„Czy to nie jest bardzo ważne? Oczywiście wszyscy o tym wiemy. Uszczęśliwianie ich” – zaśmiała się Page. – Zatrzyma to.

Chociaż Walia nie ma długoterminowego talizmanu w postaci Garetha Bale’a, który odszedł na emeryturę w styczniu ubiegłego roku po mistrzostwach świata w Katarze, w Polsce wciąż ma supergwiazdę Lewandowskiego.

35-letni napastnik Barcelony strzelił dla Polski 82 gole, a tylko trzech europejskich graczy – Romelu Lukaku, Ferenc Puskas i Cristiano Ronaldo – ma ich więcej.

Jeśli Polska zakwalifikuje się do rozgrywek, może to być ostatni międzynarodowy występ Lewandowskiego.

„To absolutnie niesamowity zawodnik” – powiedział Page. „Oczywiście, że musimy to uszanować. Ale na tym się kończy. To wychodzi przez okno.

„Przeprowadziliśmy jego analizę i pokażemy naszym obrońcom jego mocne i słabe strony, mimo że już wiemy, co potrafi”.

Kapitan Walii Ben Davies pochwalił Lewandowskiego, mówiąc, że „widział wszystko i strzelił najróżniejsze gole”.

READ  Polska Energa kupuje u siebie projekt fotowoltaiczny o mocy 334 MW

„To jeden z tych napastników, każda szansa, jaką mu dasz, kończy się golem” – powiedział Davies. „Naprawdę musieliśmy wezwać, aby go zatrzymać”.

Walia jest niepokonana od siedmiu meczów od niepewnego okresu w czerwcu, który sugerował, że zespół będzie walczył z Turcją i Armenią – bez Bale’a.

Bale, najlepszy strzelec wszechczasów Walii z 41 golami, strzelił wszystkie trzy gole dla swojego kraju, pokonując Austrię i Ukrainę w play-offach w 2022 r. i zdobywając swój pierwszy Puchar Świata od 1958 r.

Dla Welsha jest to teraz wysiłek zespołowy.

„To pokazuje, jak daleko zaszliśmy w tak krótkim czasie” – powiedziała Page. „Jedyny mecz dzieli nas od odejścia Garetha na emeryturę i jedno zwycięstwo od kwalifikacji.

„Jesteśmy krajem i jeśli uda nam się dotrzeć do końca kampanii, nadal jesteśmy w fazie przejściowej polegającej na wprowadzaniu młodych zawodników bez kilku światowej klasy starszych zawodników, jesteśmy w dobrym miejscu”.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.