Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Europejski raport dotyczący rynku fotowoltaiki dla gospodarstw domowych 2022-2027

Dublin, styczeń 22, 2023 /PRNewswire/ — „Europejski rynek fotowoltaiki dla gospodarstw domowych: analiza zbiorczej instalacji, skumulowanej mocy, wielkości regionu i trendów z wpływem Covid-19 oraz prognoza do 2027 r.” Raport wliczony w cenę ResearchAndMarkets.com oferując

Logo badań i rynków

Oczekuje się, że europejski rynek fotowoltaiki mieszkaniowej, w oparciu o zainstalowaną moc, będzie rósł w CAGR na poziomie 9,60% w okresie prognozy 2022-2027.

Europejski rynek fotowoltaiki dla gospodarstw domowych wyniósł 40,40 GW w 2021 roku i osiągnie 71,75 GW w 2027 roku. Typowa domowa instalacja paneli słonecznych o wymiarach 65 x 39 cali ma 72 ogniwa.

Wykorzystanie paliw nieodnawialnych i innych form zasobów energetycznych stanowi ogromne zagrożenie dla ekosystemu, co sprawia, że ​​energia słoneczna jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Wykorzystanie energii słonecznej w krajach rozwiniętych i rozwijających się dramatycznie wzrosło w ostatnich latach.

Energia słoneczna jest obecnie jednym z najtańszych i powszechnie dostępnych odnawialnych źródeł energii dla europejskich gospodarstw domowych. Do 2040 r. mogłaby zaspokoić do 20% zapotrzebowania UE na energię elektryczną w oparciu o aktualne trendy rynkowe. Rozbudowa domowych instalacji fotowoltaicznych jest ważnym krokiem w przejściu na czystą energię i neutralność klimatyczną.

Analiza segmentu rynku:

Według instalacji zbiorczej: Na podstawie instalacji zbiorczej europejski mieszkaniowy rynek energii słonecznej można podzielić na pięć głównych segmentów: Niemcy, Holandia, Włochy, HiszpaniaI reszta Europa. Niemcy Największy rynek energii słonecznej Europa a także największym operatorem fotowoltaiki w 2021 roku, dzięki wdrożeniu przez rząd niemiecki w 2016 roku dopłat do mieszkaniowych instalacji paneli fotowoltaicznych z akumulatorami.

Według skumulowanej mocy: europejski rynek fotowoltaiki mieszkaniowej można podzielić na dziewięć podstawowych segmentów w oparciu o skumulowaną moc: Niemcy, Holandia, Włochy, Polska, BelgiaAnglia, Szwecja, HiszpaniaI reszta Europa. Uważa się, że hiszpański mieszkaniowy rynek energii słonecznej jest najszybciej rozwijającym się rynkiem ze względu na zniesienie podatku słonecznego od zużycia własnego w 2020 r., zautomatyzowaną kompensację nadwyżek oraz udogodnienia wspólne i sieciowe. Od tego czasu rynek konsumenta końcowego stale zyskiwał na popularności.

READ  Zapowiedź polskiego banku centralnego: zbliża się grudniowa podwyżka | Artykuł

Dynamika europejskiego rynku fotowoltaicznego dla gospodarstw domowych:

Czynniki wzrostu: W wyniku dużego spadku cen energia słoneczna staje się ekonomicznie opłacalna na mniejszą skalę iw większej liczbie lokalizacji. ci, którzy mają Europa Ponieważ koszt energii słonecznej stale spada, coraz więcej osób wydaje więcej na instalację systemów energii słonecznej. Oczekuje się również wzrostu rynku ze względu na rosnące zapotrzebowanie społeczeństwa na elektryfikację, wysokie i bardzo zmienne ceny energii elektrycznej, zwiększone wsparcie rządowe w ostatnich latach itp.

Wyzwania: Łańcuch dostaw na europejskim rynku fotowoltaiki mieszkaniowej jest bardzo ograniczony ze względu na nieefektywność dostaw sprzętu. Ze względu na niedopasowanie podaży i popytu wiele krajów doświadczyło w ostatnich latach niedoboru siły roboczej. W rezultacie instalowanie systemów fotowoltaicznych w domach klientów zajmuje więcej czasu po ich zamówieniu. Tak więc na mieszkaniowym rynku energii słonecznej Europa W obliczu długoterminowego zakłócenia łańcucha wartości.

Trendy rynkowe: Chociaż różni się znacznie w zależności od kraju ze względu na różne warunki nasłonecznienia i zasady wdrażania, okres zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę w budynkach mieszkalnych uległ skróceniu. W wyniku pozytywnej dynamiki rynkowej zmniejsza się również koszt odtworzenia korzystania z sieci zamiast instalowania fotowoltaiki na cele mieszkalne. Europa. Pomimo dużych różnic, okresy zwrotu dla wszystkich krajów są znacznie krótsze niż oczekiwany okres eksploatacji paneli fotowoltaicznych wynoszący ponad 30 lat.

Stąd krótki czas zwrotu energii słonecznej w domach Europa W nadchodzących latach ogólny rynek ulegnie poprawie. Oczekuje się, że wykorzystanie sztucznej inteligencji, European Solar Rooftop Initiative, National Energy and Climate Plans (NECP) itp., ożywi rynek energii słonecznej w budynkach mieszkalnych w okresie objętym prognozą.

Krajobraz konkurencji i ostatnie wydarzenia:

Duża liczba firm instalacyjnych tworzy bardzo rozdrobniony mieszkaniowy rynek fotowoltaiczny EuropaZe względu na dostępność lokalnych, regionalnych i międzynarodowych dostawców.

READ  Najlepsi pianiści świata zebrali się w Polsce na telenoweli

Podczas gdy niektóre małe firmy specjalizują się w sprzedaży paneli słonecznych i są ograniczone do jednej lub kilku lokalizacji, większe firmy często oferują szeroką gamę produktów, mają duży zasięg geograficzny i stale dążą do ekspansji. W branży fotowoltaicznej dla gospodarstw domowych, gdzie firmy sprzedają lub dzierżawią produkty o długiej żywotności, skalowalność i zdolność do szybkiego zwiększania udziału w rynku są kluczowymi czynnikami determinującymi.

Również ostra konkurencja, szybki postęp technologiczny, częste zmiany polityki rządu i surowe przepisy dotyczące ochrony środowiska to tylko niektóre z głównych czynników napędzających rozwój branży. Obszary, w których konkurują dostawcy, to cena, jakość produktu, niezawodność i wsparcie posprzedażowe. W wysoce konkurencyjnym środowisku rynkowym dostawcy muszą oferować niedrogie i skuteczne produkty.

Dzięki budżetom inwestycyjnym, planowanym branżom, ustalonym celom środowiskowym i nakreślonym strategiom rządowym wspierającym przewidywaną ekspansję systemów fotowoltaicznych, istnieją ambitne kroki w celu ponownego uruchomienia dobrze prosperującego przemysłu.

Na przykład W październik 2021 rMeyer Burger Technology AG, a Szwajcaria-oparty na producencie modułów fotowoltaicznych zaprezentował zintegrowany z budynkiem projekt fotowoltaiczny (BIPV) związany z fotowoltaicznymi dachówkami. Nowy produkt został opracowany przez paXos Consulting & Engineering GmbH & Co., niemiecką firmę inżynieryjną. Zaprojektowane i sprzedane prawa autorskie przez KG. Burmistrz Burgera.

Dynamika rynku

motor wzrostu

 • Spadek kosztów energii słonecznej

 • W społeczeństwie rośnie zapotrzebowanie na elektryfikację

 • Wyższe i bardziej zmienne ceny energii elektrycznej

 • Wzrośnie wsparcie rządu

Wyzwania

Trendy marketowe

 • Wykorzystanie sztucznej inteligencji

 • Krótki okres zwrotu z domowych instalacji fotowoltaicznych Europa

 • Europejska Inicjatywa Dachów Słonecznych

 • Krajowe plany w zakresie energii i klimatu (KPEiK)

Ponadto kluczowymi graczami na europejskim rynku fotowoltaiki mieszkaniowej są:

 • Otto ASA

 • Columbus Energy SA

 • Strefa planu

 • Enpal GmbH

 • SolarNRG

 • Engie SA (Sungevity Europa)

 • Grupa AutoBinck (Zelfstroom)

 • Coolan Industries (Banko Solar)

 • Svea Słońce

 • Zolar GmbH

 • DZ-4 GmbH

 • Energia Vikrona

 • Hanwha Qcells

 • Luxor Solar GmbH

READ  Białoruska sprinterka Kristina Simanuskaya przyjeżdża do Polski wbrew nakazowi powrotu do domu

Analiza rynku europejskiego

Europejski rynek fotowoltaiki słonecznej: analiza

Europejski rynek fotowoltaiki: przegląd

 • Europejski rynek fotowoltaiki według mocy zainstalowanej

 • Europejski rynek fotowoltaiki według mocy fotowoltaicznej na mieszkańca

 • Kraje UE rynek fotowoltaiki według penetracji

Europejski rynek fotowoltaiki Skumulowana moc w podziale na segmenty

 • Europejski rynek fotowoltaiki do zastosowań mieszkaniowych: analiza

 • Europejski rynek fotowoltaiki do zastosowań mieszkaniowych: przegląd

 • Europejski rynek fotowoltaiki mieszkaniowej według instalacji skumulowanych

 • Europejski rynek fotowoltaiki mieszkaniowej według skumulowanej mocy

 • Europejski rynek fotowoltaiki dla gospodarstw domowych według regionów (Niemcy, Holandia, Włochy, Polska, BelgiaAnglia, Szwecja, HiszpaniaI reszta Europa)

Więcej informacji na temat tego raportu można znaleźć na stronie https://www.researchandmarkets.com/r/mewkr4

O ResearchAndMarkets.com

ResearchAndMarkets.com to wiodące na świecie źródło międzynarodowych raportów z badań rynkowych i danych rynkowych. Dostarczamy najświeższe dane o rynkach międzynarodowych i regionalnych, kluczowych branżach, topowych firmach, nowościach produktowych i najnowszych trendach.

Kontakt z mediami: Laura Wood | +353-1-481-1716 | [email protected]

Symbol: https://mma.prnewswire.com/media/539438/Research_and_Markets_Logo.jpg

sion

sion

Zobacz oryginalną zawartość:https://www.prnewswire.com/news-releases/european-residential-solar-market-report-2022-2027—focus-on-germany-the-netherlands-italy-poland-belgium-the-uk- szwecja-hiszpania-301727237.html

Badania źródłowe i rynki