Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE, Polska

Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza architektów do zgłaszania pomysłów na nowy kompleks kulturalny, który stanie się stałą siedzibą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Polish EnergyCamerage.

Projekt, którego zakończenie zaplanowano na 2025 r., Nada Torresowi „nowoczesną, niezwykłą” tożsamość chronionego przez UNESCO Starego Miasta, a według dyrektora festiwalu Marka Idovicha „architekturę można uznać za arcydzieło. ’

Jak czytamy w podsumowaniu: „Organizatorzy festiwalu mają nadzieję, że budowa jego stałej siedziby wypełni istniejącą lukę w polskiej infrastrukturze kulturalnej i pozwoli na pełne rozwinięcie skrzydeł tej wielkiej, międzynarodowej imprezy filmowej odbywającej się w Polsce.

„Zapewni również przestrzeń dla projektów organizowanych przez różne firmy, które znajdą tu najlepszą logistykę i warunki do realizacji wydarzeń odpowiednich dla ich grup docelowych, mieszkańców kraju i regionu”.

Torres to historyczne miasto liczące około 200 000 mieszkańców, położone nad Wisłą w ​​północno-środkowej Polsce. Osada, miejsce urodzenia astronoma Mikołaja Kopernika, słynie z zabytkowej architektury i corocznego festiwalu filmowego.

Najnowszy projekt stworzy nowy dom dla kamerzystów, w skład którego wejdzie hol główny z widownią, recepcją i kasą biletową, przestrzeń wystawienniczo-targową, kino, placówki edukacyjne, studio filmowo-produkcyjne, parking podziemny i plac miejski.

Nowa ECFC zostanie zbudowana na dużej niezabudowanej działce w centrum miasta, w pobliżu objętego patronatem UNESCO Starego Miasta, w sąsiedztwie Centrum Sztuki Współczesnej w Torres oraz Centrum Kongresowo-Kulturalnego CKK Jordangi.

Wnioski będą rozstrzygane na podstawie atrakcyjności proponowanych rozwiązań architektonicznych i zagospodarowania terenu; Funkcjonalność budynku i jego otoczenia określa ECFC.

Sędziowie Anna Stasiac, architekt i dyrektor Urzędu Planowania Miejskiego w Torres; Zbiknev Pitrevich, wiceprezydent miasta; Pyotr Valkovic z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP; Oraz Adam Zudunek, zastępca dyrektora festiwalu filmowego.

Zwycięzca generalny, którego ogłoszenie nastąpi w lipcu, otrzyma główną nagrodę w wysokości 280 000 USD (1,5 mln zł). Druga nagroda to 56 000 $ (300 000 PLN), a trzecia nagroda to 38 000 $ (200 000 PLN).

READ  Pave Jurassic otwiera Mistrzostwa Polski 2021 z FINA A 50 FREE

Konkurencyjny język polski. Termin składania wniosków upływa 24 marca czasu lokalnego.

Jak aplikować

Odwiedzić Więcej informacji na stronie konkursu