Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wizyta w Strefie „No LGBT” Poland Poland – POLITICO

Naciśnij przycisk odtwarzania, aby usłyszeć ten artykuł

Francuski minister do spraw europejskich Clement Peon powiedział, że podczas oficjalnej wizyty w tym kraju, która rozpoczęła się w poniedziałek, odmówił wstępu do tzw. Strefy wolnej od LGPT.

„Niedawno polscy urzędnicy zwrócili mi uwagę, że nie mają możliwości zaplanowania tej wizyty. Bardzo mi przykro. Podejmę taką decyzję” – powiedział Peon francuskiej publikacji. l’Obs.

Według rzecznika francuskiego ministra, polscy urzędnicy powiedzieli, że planowana wizyta Peona w Kronice nie została „dobrze przyjęta, biorąc pod uwagę trudności zdrowotne”.

Polskie władze nie od razu odniosły się do uwag Peona.

Peon powiedział, że rozważa trzy opcje: odwołanie podróży do Polski, przełożenie jej lub dotrzymanie obietnicy przyjazdu w te rejony, ale bez zgody rządu.

„Ale moim zdaniem nie oznacza to, że masz do czynienia z państwem członkowskim UE” – powiedział. Jeśli chodzi o opóźnienie w jego przybyciu, Peon powiedział: „Szczerze mówiąc, myślę, że problemy pozostałyby takie same”.

Peon, który przyjechał do Polski w poniedziałek w Międzynarodowy Dzień Kobiet, postanowił udać się z wizytą do kraju.

„Jeśli zdecyduję się na wyjazd do Polski, to dlatego, że pojawił się inny temat – moim zdaniem ważny -: prawo kobiet do aborcji” – powiedziała. Polska jest jednym z najbardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących aborcji w UE, po tym, jak Sąd Najwyższy orzekł, że aborcja jest niezgodna z konstytucją w przypadku poronienia. Orzeczenie wywołało protesty na dużą skalę, a kolejne zaplanowano na poniedziałek wieczorem.

W jego programie są spotkania z organizacjami pozarządowymi LGBT i liderem opozycji Prezydent Warszawy Rafasem Traskovskim.

Od 2019 roku władze lokalne w całej Polsce stworzyły w dużej mierze symboliczne strefy wolne od ideologii LGBT z statutami, których celem jest stygmatyzacja osób LGBT.

READ  Unia Europejska odrzuciła ukraińskie embarga zbożowe nałożone na Polskę i Węgry

W sierpniu ubiegłego roku Komisja Europejska odrzuciła dotacje dla sześciu polskich miast w związku z deklaracjami antygejowskimi. W czwartek Parlament Europejski a Rozkład Ogłasza UE „strefą wolną od osób LGBTIQ”.

Rząd twierdzi, że te środki są źle rozumiane poza granicami kraju.

Patrick Jackie, poseł do Parlamentu Europejskiego z rządzącego Sojuszu Nacjonalistycznego. Powiedziany Pogląd, że w Polsce nie ma stref LGBT, jest „kłamstwem” propagowanym przez działaczy na rzecz praw gejów. „W naszym kraju nie ma miejsca, do którego osoby LGBT mogą się udać” – dodał: „Są tylko zapowiedzi, że samorządy mówią o afirmacji rodziny i tradycyjnych wartości”.

Peon powiedział, że nie zrezygnował z obietnicy odwiedzenia jednej ze „stref” Polski.

Złożył obietnicę dzień po nominacji do rządu w lipcu 2020 roku, odnawiając ją, gdy ukazała się we francuskim magazynie LGBT Tattoo w grudniu.

„Nie podoba mi się, gdy ludzie mówią, że walczę ze strefami„ innymi niż LGBT ”, ponieważ jestem homoseksualistą – powiedział wówczas Peon.

„Europa nie tylko walczy o technologię” – powiedział – „To kontynent liberalnych demokracji, na którym aktywnie bronimy podstawowych praw i wolności jednostki”.

Klia Calcutta i Lily Bayer przyczyniły się do powstania sprawozdania.