Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fałszywe inwazje Chin na Tajwan pokazują, że Pekin jest gotowy do wojny z Zachodem

Eksperci są zgodni, że kolejny poważny konflikt globalny zostanie sprowokowany przez Chiny, a ich ogromna armia po cichu trenowała do niego kilka lat temu.

Na terenie ogromnego chińskiego obozu bojowego ukryte są repliki najważniejszych zabytków i infrastruktury miasta.

Z góry wygląda jak każda inna działająca centralna dzielnica biznesowa, z dużymi budynkami rozsianymi na splątanych ulicach w pobliżu ogromnego skrzyżowania autostrad, poniżej pasa startowego międzynarodowego lotniska.

Tylko dwa lata zajęło Chinom zbudowanie fikcyjnego miasta, które ma niezaprzeczalne podobieństwa do Taipei, stolicy Tajwanu.

Niedługo po zakończeniu prac powstał fragment wizji przedstawiający Armię Ludowo-Wyzwoleńczą (PLA) przeprowadzającą duże ćwiczenia inwazyjne.

Gdy dym z eksplozji bomb wypełnił ulice fałszywego miasta, żołnierze spadali z helikopterów w wyścigu w kierunku rezydencji prezydenta, gdy czołgi opadały i pociski przeciwlotnicze wystrzeliły w niebo.

Subskrybuj nowy kanał NEWS.COM.AU na YOUTUBE

Ćwiczenie zostało przeprowadzone w 2015 r., ale wizja jest nie mniej przerażająca, gdy patrzy się na nią w obecnym kontekście.

Gdy wybuchają napięcia między Pekinem a Zachodem w związku z eskalacją chińskich działań w pobliżu i w przestrzeni powietrznej Tajwanu, eksperci obawiają się, że poważny konflikt jest nieunikniony – nieuchronny.

A dzięki ćwiczeniom inwazyjnym w replice Tajpej Armia Ludowo-Wyzwoleńcza jest więcej niż gotowa.

Uderzenie Chin może wywołać reakcję łańcuchową potencjalnie krwawych reakcji, w której Stany Zjednoczone i ich sojusznicy – ​​w tym Australia – zostaną przyciągnięci do obrony Tajwanu.

Rozległy teren treningowy

Zdjęcia satelitarne nachodzące na Bazę Szkolenia Bojowego Zhurihe w Mongolii Wewnętrznej od końca marca 2013 do połowy marca 2015 datowały budowę widmowego Taipei.

Wcześniej zajmowany kawałek pustkowia na terenie obiektu o powierzchni 1000 kilometrów kwadratowych został wkrótce przekształcony w niezrównany kompleks, ponieważ ćwiczenia, które zdaniem analityków są niczym innym, jak rutyną.

Rezydencja prezydencka jest najważniejszą cechą spornego miasta.

Chociaż nie jest to dokładna replika prawdziwego obiektu w centrum Taipei, wiele „oszałamiających podobieństw” podobno ma dyplomata.

„Oba budynki mają podzielony prostokątny układ, mają pięć pięter – sześć pięter w rogach – i mają centralną wieżę nad głównym wejściem” – czytamy w raporcie na lustrze miasta.

READ  „To była niezła przerwa od wszystkiego”: Dwóch mężczyzn uratowanych po 29 dniach zagubienia na morzu | Wyspy Salomona

Wyimaginowany budynek ma podobną długość i szerokość, różni się wysokością tylko o kilka metrów, dwie fasady są zaprojektowane z naprzemiennym pionowym wykończeniem w kolorze białym i czerwonym.

Po drugiej stronie prezydenckiej repliki znajduje się konstrukcja w kształcie litery L z przylegającym zielonym polem podobnym pod względem odległości i układu do pierwszej szkoły średniej dla dziewcząt w Tajpej.

„Jego boisko jest największym obszarem w pobliżu biurowca prezydenckiego, który byłby wolny od pojazdów lub drzew, gdyby helikoptery Armii Ludowo-Wyzwoleńczej miały wylądować w pobliżu siedziby rządu Tajwanu”. dyplomata Wskazał.

Poniżej znajduje się kolejny budynek, który wygląda bardzo podobnie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Taipei.

Wszystkie te budynki znajdują się na ulicach miasta ułożonych w siatkę, w stylu zbliżonym do śródmieścia Taipei.

„Obok fikcyjnej siatki miejskiej w Zhurihe znajduje się replika skrzyżowania autostradowego koniczyny, która byłaby istotna dla interwencji wojskowej na nowoczesnym obszarze miejskim” – kontynuowała.

Ta symulowana droga bardzo przypomina tę w zachodnim Tajwanie, około ośmiu kilometrów na południowy zachód od lotniska w Taichung.

I niedaleko od fałszywego pasa startowego lotniska o długości 1200 metrów, oznaczonego tytułami 04 oznaczającymi 40 stopni, 22 stopnie 220 stopni.

„Chociaż numery adresowe są umieszczone na niewłaściwych końcach pasa startowego”, dyplomata Wskazał.

„W przypadku, gdy adresy nie zostały wybrane losowo – a ponieważ można było wybrać dowolny adres fikcyjnego lotniska – przeprowadzono wyszukiwanie odpowiednich lotnisk w okolicy o adresach 04/22, uzyskując tajwańską bazę lotniczą Taitung… a także lotnisko na wyspie strategicznie zlokalizowanej Miyakojima… gdzie Japonia ogłosiła instalację pocisków przeciwokrętowych w 2014 roku.”

W 1999 roku Chiny zbudowały replikę lotniska, podobnie jak połączone lotnisko cywilne i wojskowe w Taichung.

Ale zbudowanie makiety Taipei i przeprowadzenie ćwiczeń inwazji było ważnym nowym krokiem, dyplomata wzmiankowany.

Inwazja praktyki na dużą skalę

W połowie 2015 roku chińskie media państwowe nadały krótki fragment ćwiczeń szkoleniowych Armii Ludowo-Wyzwoleńczej w fikcyjnym mieście Tajpej.

READ  Wildfire pali Lytton, który trzy razy w tym tygodniu ustanowił nowe rekordy temperatury w Kanadzie

Pokazuje dużą obecność wojska w tym miejscu, z żołnierzami wychodzącymi z helikopterów, wychodzącymi na ulice, strzelającymi z karabinów maszynowych i szturmującym rezydencję prezydencką.

Szczegółowy nieruchomy obraz inwazji pojawił się na chwilę na chińskich stronach internetowych, ale wkrótce został usunięty.

Tajwan zareagował gniewnie, a ministerstwo obrony kraju nazwało budowanie fałszywych budynków i ćwiczenia szkoleniowe „całkowicie nie do przyjęcia”.

Pekin odrzucił atak, mówiąc, że było to rutynowe ćwiczenie, które nie miało konkretnego celu… pomimo optyki.

dyplomata Wspomniała, że ​​ćwiczenia dalekie są od rutyny.

„Atak szkoleniowy na fałszywy biurowiec prezydencki na Tajwanie, który tylko krótko ujawniono na zdjęciach dzięki uprzejmości rządu Chińskiej Partii Komunistycznej, może być postrzegany jako sygnał propagandowy dla Tajwanu…

Ale ćwiczenia wojskowe w Zhurihe były czymś więcej niż propagandą. To było prawdziwe i to było pierwsze. Miał praktyczną wartość dla Armii Ludowo-Wyzwoleńczej w szkoleniu do inwazji na Tajwan”.

Tajwańczycy przeżyli większą część trzech dekad chińskiej prowokacji wojskowej i gróźb przymusowego zjednoczenia.

„W okresie poprzedzającym pierwsze bezpośrednie wybory prezydenckie na Tajwanie w 1996 r. (Armia Ludowo-Wyzwoleńcza) przeprowadziła masowe testy rakietowe na wodach w pobliżu Tajwanu, co silnie wskazywało na możliwość inwazji” – powiedział Win Te Sung, wykładowca na National University, australijski, książki dla Rozmowa.

Od tego czasu Chiny często przeprowadzają ćwiczenia wojskowe wokół Tajwanu, w tym latanie samolotami wojskowymi w pobliżu wyspy.

„Mają one podkreślić potencjalne niebezpieczeństwa wojny i ostrzec Tajwan, by nie przekraczał „czerwonych linii” Pekinu”.

Niedawna eskalacja napięć

Wbrew ostrzeżeniom z Tajpej i Stanów Zjednoczonych Chiny spędziły ostatnie kilka tygodni napinając mięśnie powietrzne, wykonując regularne loty przez tajwańską przestrzeń powietrzną.

Pod koniec września, w najsilniejszym od ponad roku pokazie siły, 24 samoloty wojskowe spenetrowały Strefę Identyfikacji Obrony Powietrznej (ADIZ).

READ  Dwoje z sześciorga dzieci zginęło w wyniku wybuchu miny w Senegalu | Senegal

Wysyłanie przez Pekin samolotów wojskowych w tajwańską przestrzeń powietrzną nie jest niczym niezwykłym, ponieważ naruszenia ADIZ zdarzają się niemal codziennie.

Ale wielkość tego mostu ma znaczenie.

Ćwiczenia lotnicze są kontynuowane od tego czasu, co budzi obawy dotyczące jego coraz bardziej agresywnej postawy Tajwanu.

Minister spraw zagranicznych tego kraju, Joseph Wu, powiedział ABC w zeszłym tygodniu, że Tajwan jest gotowy do wojny.

„Obrona Tajwanu jest w naszych rękach i jesteśmy w to w pełni zaangażowani” – powiedział Wu w wywiadzie dla programu. Chiny dziś wieczorem.

Jeśli Chiny idą na wojnę z Tajwanem, będziemy walczyć do końca i to jest nasze zobowiązanie.

Jestem pewien, że gdyby Chiny rozpoczęły atak na Tajwan, myślę, że również by bardzo ucierpiały.

Analitycy twierdzą, że prezydent Xi Jinping wpadł w kłopoty, jeśli chodzi o jego dążenie do zjednoczenia Tajwanu.

„Xi zaszedł tak daleko na ścieżce militaryzacji Morza Południowochińskiego i obiecania wielkości Chin, wzrostu Chin do hegemonii w regionie Indo-Pacyfiku i zasadniczo przywrócenia Tajwanu, że nie może na serio moderować… bez popadania w to ” powiedział Larry Diamond, starszy pracownik w Hoover Institution. Dla CNBC „Larry Diamond”.

Tępe podejście Pekinu spotkało się z oporem, ponieważ era dyplomacji dla powiązań gospodarczych wydaje się dobiegać końca.

Dotyczy to zwłaszcza Australii, która od dawna jest spokojnym i akceptującym partnerem.

„Rekolekcje Australii” [to a trade war] „Chiny zaskoczyły” – powiedział CNBC Doi Trinh z Niehouse Center for Globalization and Governance na Uniwersytecie Princeton.

Podobnie jak twierdzenie Indii o granicy. Myślę, że przemawia to do… niektórych elementów Komunistycznej Partii Chin, że ich twarde stanowisko w ostatnich latach zostało mocno zakwestionowane i zakwestionowane przez inne kraje. To nie jest coś, co mogą robić za darmo”.

Przeczytaj powiązane tematy:ChinaNewsroom wyjaśnia