Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma SA Never Never otrzymała po raz pierwszy w historii grant na destylację kosmicznego ginu

Firma SA Never Never otrzymała po raz pierwszy w historii grant na destylację kosmicznego ginu

Never Never, australijska gorzelnia ginu, otrzymała grant na innowacje, aby stworzyć pionierską destylarnię ginu w kosmosie.

Ta pionierska inicjatywa, zorganizowana przez Australijskie Centrum Odkryć Kosmicznych w Australii Południowej, stanowi ogromny krok naprzód dla przemysłu kosmicznego Australii Południowej. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest zagłębienie się w świat wpływu zerowej grawitacji na smak, zwłaszcza w odniesieniu do procesu destylacji alkoholi.

Eksperymenty rozpoczną się od destylacji o zerowej grawitacji z wykorzystaniem technologii destylacji próżniowej. To wyspecjalizowane urządzenie wykorzystuje ekstremalne warunki próżni panujące w przestrzeni kosmicznej, aby wydobyć aromaty z roślin bez ich spalania. Technologia ta, pierwotnie zaprojektowana do oczyszczania moczu astronautów poprzez mikrodestylację, zyskała szerokie zastosowanie, w tym na pokładzie niedawno odnowionej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Sean Baxter, współzałożyciel i dyrektor marki Never Never, wyraził swoje oczekiwania co do odkryć, jakie ten projekt może odkryć w świecie pozaziemskiego wytwarzania duchów.

„To dopiero pierwsza faza około 6-letniego planu mającego na celu dalsze zdobywanie wiedzy na temat wpływu przestrzeni na smak” – powiedział Baxter. Kolejne fazy obejmą destylację w przestrzeni kosmicznej podczas podróży kosmicznych, której kulminacją będzie destylacja na powierzchni samego Marsa.

Eksperymenty te dają nadzieję na wytworzenie neutralnego alkoholu w potencjalnej marsjańskiej kolonii. Takie alkohole mogą odegrać kluczową rolę w medycynie, warunkach sanitarnych i zasobach paliwowych.

W związku z niedawnymi odkryciami starożytnych zbiorników wodnych na Marsie ambicją jest wykorzystanie tej wody do destylacji i produkcji lokalnie produkowanej „marsjańskiej wódki” pochodzącej z ziemniaków uprawianych na charakterystycznej czerwonej glebie planety, uzupełnionej dzikimi drożdżami rosnącymi w bio-kopułach .

Od zawsze wspieranie takich przedsięwzięć badawczych będzie nie tylko przedsięwzięciem akademickim, ale strategicznym posunięciem mającym na celu przeniesienie produkcji poza planetę, zapewniając rozwiązanie problemu wysokich podatków obowiązujących w australijskim sektorze wyrobów spirytusowych.

READ  Sklepy z artykułami używanymi prosperują dzięki zrównoważonemu wprowadzaniu zakłóceń i dużej wiedzy o sprzedawcach

„Mars oferuje unikalne i opłacalne rozwiązanie problemów występujących na rynku australijskim” – mówi Baxter.

„Koncentrując produkcję na innej planecie, możemy uniknąć australijskiego podatku od alkoholu, który wzrósł do 101,85 dolarów” – mówi Baxter. „Uważamy, że zanim osiągniemy pełną operacyjność i powstanie kolonia na Marsie, zapewni to małym firmom najbardziej realistyczną szansę na dalszy rozwój, choć w zupełnie innej atmosferze”.

„Nigdy nie było naszą ambicją przeniesienie produkcji poza planetę w celu stworzenia bardziej sprawiedliwego sposobu produkcji napojów alkoholowych, ale jesteśmy podekscytowani oszczędnościami, jakie przyniesie taki plan.

„Podobnie jak rozpoczynaliśmy produkcję na powierzchni 16 metrów kwadratowych na tyłach szopy w zachodniej Adelajdzie, byliśmy przyzwyczajeni do wydajnej pracy w ciasnych przestrzeniach, tak biodome nie powinna stanowić dużego problemu dla naszego zespołu” – mówi Baxter.

Współzałożyciel i prezes Distillera, Tim Post, jest podekscytowany pomysłem wyniesienia swojego oprogramowania produkcyjnego na orbitę i nie może się doczekać, aby zobaczyć, jak wyjdzie początkowy projekt.

Eksperymenty wykażą, kiedy nastąpi przełomowy rozwój smaku.

„Miałem szczęście, że udało mi się osiągnąć na tej planecie kilka niezwykłych osiągnięć” – mówi Tim, odnosząc się do nagród World Distillers of the Year 2019. „Fajnie będzie zobaczyć, co kryje wszechświat”. Śmieje się.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Never Never Distilling Co., Kieruj się tutaj.