Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Flubot: australijscy oszuści tekstowi obiecują opcję rezygnacji

Oszuści w pełni wykorzystują fakt, że Australijczycy są sfrustrowani bombardowaniem oszustwami z nową brudną sztuczką.

Oszuści w jakiś sposób zdołali zejść na nowy poziom dzięki swojej zawsze ukrytej, brudnej sztuczce tekstowej.

Skargi od osób otrzymujących fałszywe wiadomości nigdy nie były wyższe, odkąd oszustwa Flubot zaczęły się w Australii kilka tygodni temu, a teraz chorzy drapieżcy wykorzystują ten fakt na swoją korzyść.

Australijska organizacja rządowa Skamwatch ostrzegła w piątek, że ostatnia pułapka Flubota udawała, że ​​oferuje ludziom możliwość „zrezygnowania” z otrzymywania fałszywych wiadomości.

„Jeśli chcesz przestać otrzymywać wiadomości, zrezygnuj z subskrypcji tutaj”, czytamy w wiadomości tekstowej, po której następuje link do strony internetowej z kodem programu.

Scamwatch powiedział użytkownikom Twittera, aby pod żadnym pozorem nie klikali linku, ponieważ pobierze Flubota na ich telefony.

Tweet brzmiał: „Oszuści Flubot wiedzą, że ich ciągły przepływ wiadomości jest frustrujący, więc wymyślili tę nową sztuczkę, aby zachęcić Cię do kliknięcia łącza”.

Kliknięcie tego linku spowoduje pobranie Flubota, a nie zatrzymanie wiadomości. Usuń te teksty.

Oszustwa Flubot, które zazwyczaj zawierają tekst wysyłany masowo z australijskiego numeru telefonu i link do strony internetowej, zaczęły infekować australijskie telefony 2 sierpnia.

Od tego czasu 13 000 Australijczyków złożyło formalne skargi do Scamwatch za pośrednictwem Australijskiej Komisji ds. Konkurencji i Konsumentów.

Scamwatch wydał kolejne ostrzeżenie w środę po tym, jak dowiedział się o dwóch nowych oszustwach tekstowych wykorzystywanych przez oszustów Flubot.

Jedną z nich była wiadomość, która brzmiała: „Chcę wysłać ci wiadomość głosową na Zello! Kliknij, aby pobrać.”

Drugi twierdził, że aby odsłuchać pocztę głosową, trzeba pobrać aplikację inet na telefon.

Nowa taktyka jest podobna do pierwszych wiadomości Flubota, które zachęcały Australijczyków do kliknięcia obiecanego odsyłacza do złośliwej strony internetowej zawierającego nieodebraną pocztę głosową.

READ  Najnowsza wyprzedaż EB Games ma kilka ofert crackerów na PS5, Xbox i Switch

Następnie próbowali nakłonić ludzi do otwarcia linku do witryny, który twierdził, że zawiera informacje o śledzeniu przesyłki.

Kolejny fałszywy wyczyn wykorzystany w zeszłym tygodniu polegał na tym, że użytkownicy telefonów kliknęli łącze, aby zobaczyć swoje zdjęcie udostępnione online.

„To bardzo złożone i potencjalnie bardzo poważne oszustwo” – powiedziała news.com.au Delia Rijkaard, wiceprzewodnicząca Komisji Antykorupcyjnej.

„Cokolwiek robisz, nie klikaj linku”.

Jedynym sposobem na pozbycie się wirusów Flubota było zwrócenie się do specjalisty IT o usunięcie ich z telefonu, pobranie programu antywirusowego lub przywrócenie ustawień fabrycznych.

Pani Rickard powiedziała, że ​​​​osoby podejrzane o posiadanie wirusa na swoich urządzeniach nie powinny używać żadnego ze swoich osobistych kont podczas infekcji.

Jeśli stracisz dane osobowe oszustowi, możesz skontaktować się z IDCARE lub zadzwonić pod numer 1800-595160. Możesz również zgłosić to ReportCyber.