Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fotografka zimnej wojny Ida otrzymuje nagrodę za największe osiągnięcie – The First News

Fotografka zimnej wojny Ida otrzymuje nagrodę za największe osiągnięcie – The First News

Łukasz Zall, który był autorem zdjęć do „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego (2017) i „Idy” (2014), które otrzymały nominacje do Oscara i nagrody BAFTA za zdjęcia, zostanie uhonorowany na Międzynarodowych Nagród Filmowych w Toronto. Nagrody Honorowe na festiwalu.
Materiały prasowe

Dwukrotnie nominowany do Oscara autor zdjęć Lukas Zall otrzyma prestiżową nagrodę za osiągnięcia zawodowe na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Al, który był autorem zdjęć do filmów Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna (2017) i Idy (2014), które za zdjęcia otrzymały nominacje do Oscara i nagrody BAFTA, zostanie uhonorowany jednym z „wyróżnień” festiwalu. ’.

Do innych osiągnięć Ala należy praca nad nominowanym do Oscara filmem animowanym „Twój Vincent”, a ostatnio nad wielokrotnie nagradzaną koprodukcją brytyjsko-polsko-amerykańską „Strefa zainteresowań”, która zdobyła Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes Festiwal. Obraz weźmie udział w konkursie głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.Paweł Scrapa/PAP

Nagroda ta, znana jako Diversified Artisans Award, „przyznaje wybitnym twórcom, którzy wyróżnili się w swoim rzemiośle i wnieśli wybitny wkład w film i rozrywkę”.

Ceniony autor zdjęć ma na swoim koncie także pracę nad nominowanym do Oscara filmem animowanym „Twój Vincent”, a ostatnio nad wielokrotnie nagradzaną koprodukcją brytyjsko-polsko-amerykańską „Strefa zainteresowań”, która zdobyła Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes Festiwal. Film będzie brał udział w konkursie głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Nagroda ta, znana jako Diversified Artisans Award, „przyznaje wybitnym twórcom, którzy wyróżnili się w swoim rzemiośle i wnieśli wybitny wkład w film i rozrywkę”.Kłócić się

„Variety ma zaszczyt wręczyć Lucasszalowi doroczną Nagrodę Rzemieślnika na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto… Jesteśmy pod wrażeniem jego twórczości od „Idy” po „Zimną wojnę” w najnowszym filmie „Strefa zainteresowań” Łukasz wciąż podnosi poprzeczkę dzięki innowacyjnym, przełomowym zdjęciom .

Radosław Śmigulski, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dodał: „Jesteśmy podekscytowani faktem, że dwukrotny nominowany do Oscara Łukaszl zostanie uhonorowany na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

„Variety ma zaszczyt wręczyć Lucasszalowi doroczną Nagrodę Rzemieślnika na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto… Jesteśmy pod wrażeniem jego twórczości od „Idy” po „Zimną wojnę” w najnowszym filmie „Strefa zainteresowań” Łukasz wciąż podnosi poprzeczkę dzięki innowacyjnym, przełomowym zdjęciom .Jazz21/Instagram

„Nie jesteśmy zaskoczeni, i nie po raz pierwszy, że międzynarodowa branża filmowa doceniła wyjątkowy talent i wkład polskich twórców filmowych” – dodał.

Urodzony w Polsce, w Koszalinie w północno-zachodniej Polsce, Jal zainteresował się reżyserią filmową po ukończeniu kursu w szkole średniej.

Nagroda Al zostanie wręczona 10 września podczas 5. dorocznej ceremonii rozdania nagród TIFF.Bartłomiej Zborowski/PAP

Następnie studiował fotografię w prestiżowej łódzkiej Szkole Filmowej i karierę filmową rozpoczynał od filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, by następnie filmem fabularnym zająć się filmem „Ida”.

Wśród poprzednich laureatów nagrody Variety Artisan Award znaleźli się Roger Deakins, Terrence Blanchard, Ari Wegener i Hildur Gunadottir, podczas gdy w innych kategoriach wyróżnienia trafiły do ​​tak znanych nazwisk, jak Sam Mendes, Jessica Chastain, Benedict Cumberbatch, Kate Winslet i Anthony Hopkins. .

Nagroda Al zostanie wręczona 10 września podczas 5. dorocznej ceremonii rozdania nagród TIFF.

READ  Nieopowiedziana prawda od Bena Kingsleya