Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Francuski naukowiec przepraszam za kosmiczne zdjęcie, które było naprawdę chorizo

On żyje

Wybitny francuski naukowiec przeprosił po udostępnieniu zdjęcia, które, jak twierdził, pochodzi z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba – ale w rzeczywistości był to tylko przekrój Chorizo.

Etienne Klein, dyrektor we francuskiej Komisji Energii Atomowej, opublikował w poniedziałek w mediach społecznościowych zdjęcie, które ma przedstawiać Proxima Centauri, gwiazdę najbliższą naszemu słońcu.

„Ten poziom szczegółowości… każdego dnia odkrywany jest nowy świat” – powiedział podekscytowany w tweecie oglądanym przez ponad 90 000 osób.

Ale później w tym tygodniu przeprosił za coś, co nazwał „żartem naukowym”, mówiąc, że zamierza tylko przypomnieć ludziom, aby „uważali na argumenty ludzi na stanowiskach władzy”.

„Przyszedłem, aby przeprosić tych, którzy mogli być zszokowani moimi przekomarzaniami, o które nie mieli się czego modlić” – napisał na Twitterze.

Swoim oryginalnym zdjęciem w chorizo ​​profesor Klein przedstawił imponujący opis: „Zdjęcie Proxima Centauri, najbliższej Słońcu gwiazdy, oddalonej od nas o 4,2 roku świetlnego. Zrobione przez JWST”.

W kolejnym tweecie poprosił ludzi, aby uważali na to, co widzą w Internecie.

„Kiedy nadchodzi czas na aperitif, błędy poznawcze wydają się mieć dzień w terenie… więc uważaj na nie” – powiedział profesor Klein.

„Według współczesnej kosmologii nie ma istoty należącej do hiszpańskiej wędliny nigdzie poza Ziemią”.

Ale żart nie wszystkim się spodobał – niektórzy użytkownicy Twittera odpowiedzieli profesorowi.

„Pochodząc od dyrektora badań naukowych, dzielenie się tego rodzaju rzeczami jest całkowicie niewłaściwe” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Po opublikowaniu przeprosin Klein udostępnił inny obraz z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, który, jak twierdził, był „tym razem prawdziwy…”

Był to obraz galaktyki Koła Rydwanu i otaczających ją galaktyk. „Znajdował się 500 milionów lat świetlnych od nas i niewątpliwie był spiralą w swojej przeszłości, ale przybrał ten dziwny wygląd po gniewnym galaktycznym nagromadzeniu” – napisał.

READ  Pierwiastek znaleziony w naszych kościach, zębach i paście do zębów został odkryty w starożytnej galaktyce oddalonej o 12 miliardów lat świetlnych