Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Funkcja Androida 12 pozwala zrezygnować ze śledzenia aplikacji

Google wkrótce umożliwi Ci zrezygnowanie ze śledzenia przez inne firmy w dowolnej aplikacji pobieranej ze Sklepu Play.

Google wkrótce umożliwi Ci zrezygnowanie ze śledzenia przez inne firmy w dowolnej aplikacji pobieranej ze Sklepu Play.
obrazek: Florencja Ion / Gizmodo

Konferencja Apple Developer Conference zbliża się wielkimi krokamiMówi się, że Google planuje pójść w ślady swoich konkurentów, umożliwiając użytkownikom Androida rezygnację ze śledzenia przez aplikacje, które pobierają ze Sklepu Google Play.rozerwać.

Google Strona wsparcia Szczegółowa informacja, w jaki sposób użytkownicy mogą zrezygnować ze śledzenia stron trzecich, wywołała sporo fanfar. Pierwotnie opisywany przez czasy finansoweJeszcze w tym roku Google zaoferuje użytkownikom przełącznik, który przestanie udostępniać identyfikator wyświetlania reklam, czyli identyfikator urządzenia, który pozwala marketerom zobaczyć Twoją aktywność z jednej aplikacji do drugiej. (Jest to również jeden z identyfikatorów, do których producenci mają dostęp podczas śledzenia kontaktów covid-19 prywatność snafu.) Użytkownicy Androida mogą już ograniczać reklamy na poziomie systemu-Śledź lub ręcznie zresetuj identyfikator wyświetlania reklam, aby wyeliminować śledzenie, ale to nowe ustawienie pozwoli Użytkownicy wybierają Wśród wszelkich alternatywnych identyfikatorów sprzętowych, z których korzystają również programiści Aby śledzić swoją aktywność w aplikacjach.

Google poinformowało o zmianie zasad Sklepu Play w e-mailu do programistów. Osoby, które próbują uzyskać dostęp do identyfikatorów reklamowych od użytkowników, którzy zdecydowali się to zrobić out zobaczy tylko „ciąg zer” zamiast jawnego numerycznego identyfikatora.

Ze strony pomocy Google:

W ramach aktualizacji Usług Google Play pod koniec 2021 r. identyfikator reklamowy zostanie usunięty, gdy użytkownik zdecyduje się nie personalizować za pomocą identyfikatora reklamowego w ustawieniach Androida. Wszelkie próby uzyskania dostępu do identyfikatora otrzymają ciąg zer zamiast identyfikatora. Aby pomóc programistom i dostawcom usług reklamowych/analitycznych w ich staraniach o zapewnienie zgodności i uszanować wybór użytkownika, będą oni mogli otrzymywać powiadomienia dotyczące preferencji rezygnacji. Ponadto aplikacje kierowane na Androida 12 będą musiały zadeklarować normalne uprawnienia Usług Google Play w manifeście.

W przeciwieństwie do iOS nie jest jasne, czy funkcja śledzenia będzie działać, czy nie przez Domyślnie lub czy Google udostępni tę funkcję, czy coś ukrytego głęboko w panelu Ustawienia. Ale prawdopodobnie będziemy mieć odpowiedzi, zanim Android 12 pojawi się publicznie to. Google stopniowo wprowadza aplikacje działające na urządzeniach z Androidem 12 pod koniec 2021 r., a na początku 2022 r. zostanie rozszerzona na więcej urządzeń.

Google pracuje po godzinach nad zmianą narracji o tym, jak traktuje prywatność. Na przestrzeni lat firma dodała wiele dokładniejszych mechanizmów kontroli prywatności, których początki sięgają Funkcje wyboru uprawnień zostały wprowadzone z powrotem w systemie Android 6.0 Marshmallow, ale ponieważ Apple wykorzystuje prywatność jako główny punkt sprzedaży swoich urządzeń, Google ponownie naciska na odpowiedź. Firma ogłosiła niedawno Nowa Departament Bezpieczeństwa W sklepie Google Play kilka tygodni temu.

prywatność ma الخصوصية stało się jasne inicjatywa ogólnofirmowa, Biorąc pod uwagę ruch Google, aby utworzyć plik śledzenie alternatywy– jeden z nich zorganizować Twoja aktywność bezpośrednio na swoich serwerach.

i Im więcej funkcji, które Google może wprowadzić, aby jego platformy i wbudowane usługi wydawały się bezpieczniejsze, tym bardziej utrzymuje zaufanie konsumentów do utrzymania tego pierwszego miejsca na rynku.

Bycie użytkownikiem Androida zawsze było wyborem. Fajnie, że Google dodał opcję, aby użytkownicy Androida czuli się dobrze na platformie po funkcjach bezpieczeństwa wprowadzonych przez Apple dla iOS. TZdecydowanie pierwsza funkcja, z której skorzystam po aktualizacji do Androida 12.

READ  Czy powinieneś kupić Intel czy AMD?