Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gareth Thomas chce więcej „niewygodnych” rozmów o HIV

Ze scenariuszem Ole Dixona Gifford

Gareth Thomas chce bardziej „niewygodnych” rozmów na temat HIV, aby pomóc edukować ludzi i odstygmatyzować wirusa.

Legenda walijskiego rugby Thomas, 48 ​​lat, publicznie ujawnił, że zaraził się wirusem w 2019 roku i jest teraz twarzą wirusa HIV, którego celem jest zwalczanie nieporozumień na temat HIV.

Były lew brytyjski i irlandzki jest częścią organizacji charytatywnej Myth Bus Tour, która podróżuje po Wielkiej Brytanii i ma na celu rzucanie wyzwania i edukowanie ludzi na temat wirusa.

Thomas uważa, że ​​konieczne jest przeniesienie rozmowy o HIV w nowe miejsca, które mogą nie być normalne.

„Bardzo łatwo jest ocenić swój sukces jako kampanii, siedząc przed salą ludzi, którzy rozumieją, co próbujesz zrobić, i otrzymać oklaski, ponieważ już tam są” – powiedział Thomas. Podczas Myth Bus Tour, który rozpocznie się w Cardiff Half Marathon 2 października i odwiedzi Manchester, Leeds, Glasgow i Londyn, aby zapewnić informacje edukacyjne na temat HIV, a także zachęcić i zapewnić społeczeństwu porady dotyczące testowania, informacje i zestawy testowe.

„W odniesieniu do autobusu zdecydowaliśmy, że naprawdę ważne jest, aby były inicjatywy w terenie, więc jeżdżenie autobusem do miejsc, w których ludzie mogą czuć, że nie muszą słyszeć tego, co mamy im do powiedzenia. nie są to cechy, na które może mieć wpływ HIV odporność człowieka.

„Wspaniale, że autobus odjeżdża i jestem podekscytowany, że mogę zabrać go w miejsca, w których nie spodziewałbyś się zobaczyć ani odbyć tej rozmowy.

„Za kilka tygodni jedziemy do Arlequins, kiedy grają londyńskiego irlandzkiego, zamierzamy zaparkować samochód na terenie, tylko po to, aby mieć niewygodne rozmowy i niewygodne miejsca, i spróbować trochę bardziej naturalny i trochę wygodniejszy.”

Myth Bus Tour wystartował w Cardiff Half Marathon na początku października, a 50 osób reprezentowało organizację charytatywną podczas biegu.

READ  Ukryte włókna bakteryjne wspierają sieć elektryczną natury

I nawet tam Thomas zauważył, że ludzie, którzy odwiedzili autobus wokół maratonu, byli zaskoczeni tym, czego dowiedzieli się o wirusie, podkreślając, jak ważna jest edukacja na temat choroby.

Thomas dodał: „Mieliśmy ludzi chodzących obok autobusu, patrzących na autobus, czytających pewne fakty i uczących się informacji.

„Ludzie byli zaskoczeni, że jedna trzecia osób żyjących z HIV w Wielkiej Brytanii to kobiety, a w 2020 roku w Anglii było więcej nowych przypadków HIV u osób heteroseksualnych niż u gejów – to był pierwszy raz od dekady.

„Na całym świecie 54% osób żyjących z HIV to kobiety, a niewiele takich faktów oznacza, że ​​ludzie rozumieją znaczenie wiadomości i docierają z nią do wszystkich.

„Na górze w autobusie mamy bezpieczne miejsce, do którego ludzie mogą iść i poddać się testom, aby znali swój stan, gdzie ludzie mogą być testowani bez napiętnowania, ponieważ boją się zmierzyć się z tym piętnem”.

Walka z HIV, kampania prowadzona przez Garetha Thomasa we współpracy z ViiV Healthcare i Terrence Higgins Trust, ma na celu uporanie się z piętnem i nieporozumieniem związanym z HIV. wizyta www.tacklehiv.org i śledź @taklehiv