Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gdyby to był najtańszy, najseksowniejszy, najszybszy, najbardziej ekonomiczny, zepsuty i najzabawniejszy kombi w Australii – w tym superszybki samochód elektryczny – Motoryzacja

Gdyby to był najtańszy, najseksowniejszy, najszybszy, najbardziej ekonomiczny, zepsuty i najzabawniejszy kombi w Australii – w tym superszybki samochód elektryczny – Motoryzacja

Od 60 lat Australijczycy kochają buggy.

W tamtych czasach stanowiły one prawie połowę całej sprzedaży Holden Commodore, kontynuując trend, który eksplodował już wraz z FE Station Sedan z 1956 roku.

dlaczego nie? O wiele bardziej praktyczne niż sedany, wagony pełniły podwójną rolę koni roboczych i rodzinnych maszyn weekendowych, zwłaszcza w epoce przed tanimi podróżami lotniczymi.

Przeczytaj więcej o popularnych samochodach

Ale samochody nadal ewoluowały do ​​lat 80. – najpierw jako hatchbacki, a następnie jako podwyższone wagony – zanim przekształciły się w połączenie tych dwóch, znane obecnie jako rażąco niedokładne jak SUV. W Toyocie Prado nie ma nic zdalnie sportowego.

Teraz liczba koncertów spada. Dekadę temu było prawie 40 różnych modeli do wyboru. Dziś liczba ta spadła do dwunastu i spada.

Oryginalny wagon Holdena, FE z 1956 roku, nie był pierwszym w Australii, ale zapoczątkował romans z wagonami, które przetrwają dziesięciolecia.

Jest to również tańsze. W 2013 roku kombi Skoda Fabia zaczyna się od zaledwie 16 990 USD (około 21 400 USD w 2023 r.), Hyundai i30 Tourer od 22 990 USD (28 900 USD po uwzględnieniu inflacji), a Holden Commodore Sportwagon od 36 990 USD (46 500 USD po uwzględnieniu).

Jakie więc będą najtańsze, najseksowniejsze, najszybsze i najbardziej przestronne wagony w Australii w 2023 roku, a także najbardziej ekonomiczne i elektryczne? Czytaj.

Taniej:

Pomimo tego, że jest to jeden z najstarszych nowych samochodów dostępnych w Australii, zgrabne linie Mazdy6 wciąż wyglądają świetnie. Pomimo tego, że jest to jeden z najstarszych nowych samochodów dostępnych w Australii, zgrabne linie Mazdy6 wciąż wyglądają świetnie.

Mazdę 6 G25 Sport

Objętość ładunkowa: 506 litrów – 1648 litrów

Od 36 840 USD przed kosztami na drodze

Ciekawostka: sportowy kombi Mazda6 tej samej marki, modelu i klasy – z wyjątkiem drobnych aktualizacji kosmetycznych (na razie z większym wyposażeniem, bezpieczeństwem i ładniejszą deską rozdzielczą) – kosztował 43 700 USD, skorygowany o inflację, w 2013 roku. Antyinflacja!

Dzisiejsza Mazda6 G25 Sport, jedna z zaledwie dwóch marek pozaeuropejskich do wyboru, oferuje dużą wartość dzięki średniej wielkości, bogatemu wyposażeniu, wspaniałemu silnikowi i charyzmatycznej jeździe.

Pamiętaj, że kosztuje zaledwie 50 dolarów mniej niż Volkswagen Golf 110TSI DSG, który tak się składa, że ​​przewyższa szóstkę Mazdy pod względem nowości i oszczędności paliwa (o 1,1 litra na 100 km, przy 5,9 l/100 km — choć popijając benzynę bezołowiową Premium) i ładowności ( o 105 litrów).

READ  W Hyde Parku ruszył nowy samoobsługowy bar acai

Obaj zostali jednak przez wzgląd na oszczędność i praktyczność pokonani przez większy wóz, tym razem z Czech…

najbardziej ekonomiczny:

Oparta na platformie VW Golf, Octavia jest większa i bardziej przestronna, z większym bagażnikiem. Oparta na platformie VW Golf, Octavia jest większa i bardziej przestronna, z większym bagażnikiem.

Skoda Octavia 110TSI styl

Pojemność ładunkowa: 640 litrów – 1700 litrów

Od 42 490 USD przed kosztami na drodze

Teraz, w czwartej generacji Volkswagena (chociaż tabliczka znamionowa faktycznie pochodzi z 1959 r.), Octavia jest blisko związana z Golfem 8, ale jest prezentowana jako większa, bardziej wartościowa oferta.

Jednak pomimo tego, że jest większy, 110TSI zużywa średnio zaledwie 5,7 l/100 km, co czyni go obecnie najbardziej ekonomicznym nowym kombi w Australii – nawet jeśli jest to niewielka różnica.

Inteligentna, pojemna i płynnie działająca Octavia to zabawny samochód rodzinny. Ale Skoda nie jest już okazją, jak kiedyś, z (co prawda najsłabiej wyposażoną) klasą Ambition zaczynającą się od zaledwie 36 490 $ dwa lata temu.

Twój Bang Four Pack:

Jeśli chodzi o stylistykę, nowy WRX Sportswagon jest wyraźnie ewolucją starego Levorga, choć z radykalną zmianą pod spodem. Jeśli chodzi o stylistykę, nowy WRX Sportswagon jest wyraźnie ewolucją starego Levorga, choć z radykalną zmianą pod spodem.

Subaru WRX Sportswagon

Objętość ładunkowa: 492 litry – 1430 litrów

Od 49 990 USD przed kosztami na drodze

Ignoruj ​​​​niewiernych. Całkowicie nowy następca niepopularnego Levorga, dzisiejszy WRX Sportswagon to prawdziwy klejnot, zapewniający poziom zaangażowania, którego brakowało w kultowej serii od dziesięcioleci.

Turbodoładowanie, świetne prowadzenie i stabilna jazda to tylko niektóre z cech tej praktycznej i niedrogiej rakiety kieszonkowej. Przestrzeń ładunkowa nie jest ogromna, ale przynajmniej możesz ją usprawiedliwić dla swojej rodziny dzięki całej tej przestrzeni z tyłu.

Innymi słowy, zabawa powraca w WRX, dzięki czemu Sportswagon jest obecnie najlepszym kombi w Australii.

Największe pudełko:

Pod względem wymiarów najbliższym nowym samochodem, jaki można obecnie kupić, klasycznym kombi Aussie Holden i Falcon, jest Skoda Superb. Pod względem wymiarów najbliższym nowym samochodem, jaki można obecnie kupić, klasycznym kombi Aussie Holden i Falcon, jest Skoda Superb.

Skoda Superb 162TSI styl

Pojemność ładunkowa: 660 litrów – 1950 litrów

Od 58 990 USD przed kosztami na drodze

READ  Rockstar mówi, że „uznaje, że GTA6 musi przekraczać oczekiwania”

Po prostu spójrz na to. Mierząc około 4,9 m długości, jest to obecnie jedyny duży wózek rodzinny na sprzedaż w Australii. Kiedyś konkurował z Commodore, Fordem Falconem i Mitsubishi Magna.

Najbardziej kojarzony z VW Passatem model 162TSI z napędem na przednie koła jest szybki i pojemny dzięki czterocylindrowemu turbodoładowanemu silnikowi 2,0 o mocy 162 kW/350 Nm, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,1 sekundy, w drodze do prędkości Maksymalna prędkość to 243 km/h. Mokry fetysz piasty drogowej, nie szukaj dalej.

Zgodnie ze swoją nazwą pod względem praktyczności, Superb oferuje prawie 2000 litrów przestrzeni ładunkowej w trybie maksymalnej ładowności, a także zdolność holowania 2000 kg – przy średnim zużyciu 7,3 l/100 km. Chyba że nie kosztował 60 000 dolarów.

najbardziej elegancki:

Peugeot jest na rynku od niedawna, czego dowodem jest eleganckie i ładnie prezentujące się kombi 508. Peugeot jest na rynku od niedawna, czego dowodem jest eleganckie i ładnie prezentujące się kombi 508.

Peugeota 508 GT Kombi

Pojemność ładunkowa: 530 litrów – 1780 litrów

Od 65 657 USD przed kosztami na drodze

Piękno jest oczywiście subiektywne, ale nie można zaprzeczyć, jak imponujący jest wagon 508.

Od niskiej sylwetki i ostrych linii po bezramowe szyby w drzwiach, mały Peugeot zdecydowanie wyróżnia się na tle bardziej użytkowych konkurentów, takich jak Passat. Jest teraz również w cenie premium, co prowadzi do walki z VW Arteonem – kolejnym wspaniałym kombi.

Zwróć uwagę, że chociaż wnętrze GT jest luksusowe i futurystyczne, przestrzeń jest trochę ciasna, więc spróbuj, zanim kupisz. W przeciwnym razie zbyt łatwo zakochać się w eleganckim, gładkim i szybkim 508.

Jeśli to wszystko unosi twoją łódź, ale masz ograniczony budżet, rozważ blisko spokrewnionego Citroena C5 X Shine, to dobra okazja już od 57 670 USD. Dzięki bardzo wygodnej jeździe faktycznie wkracza, oferując 194 mm prześwitu (w porównaniu do 142 mm Peugeota), co technicznie czyni go cichym crossoverem. Ale nigdy się tego nie dowiesz, patrząc na to.

Najszybszy:

Bazując na najnowszym samochodzie BMW serii 3 Touring, Alpina B3 jest obecnie najszybszym kombi na sprzedaż w Australii. Bazując na najnowszym samochodzie BMW serii 3 Touring, Alpina B3 jest obecnie najszybszym kombi na sprzedaż w Australii.

Alpina B3

Pojemność ładunkowa: 500 litrów – 1510 litrów

READ  Zespół twórców horrorów Konami i Bloober współpracuje przy nowych projektach

Od 155 900 $ przed kosztami w dół

Ten samochód jest wąski, ale, co zaskakujące, tuner BMW Alpina oferuje alternatywę dla M3 Competition Touring w postaci 3,0-litrowego B3 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje imponujące 340 kW i 700 Nm momentu obrotowego.

Wyniki? Najszybszy oficjalny wagon standardowy Australii, osiągający prędkość 300 km/h. To o 50 km/h szybciej niż M3, choć ten drugi jest szybszy o 0,3 sekundy i rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy.

Alpina pokonuje także inne wielkie marki, w tym najdroższe australijskie kombi, Porsche za 326 000 dolarów, a także Panamera GTS Sport Touring AWD (3,9 s/292 km/h), nasze najszybsze kombi EV, Porsche Taycan Turbo Sport Turismo ( szybkie 3,3 s / 250 km / h) i jeden z najbardziej niedocenianych samochodów, Audi RS6 Avant (3,6 s / 280 km / h).

Nieźle jak na kampera klasy 3.

Najbardziej elektryczny:

Piękno i praktyczność sprawiają, że jednym z najpiękniejszych nowych samochodów Porsche, jakie można kupić, jest Taycan Sport Turismo. Piękno i praktyczność sprawiają, że jednym z najpiękniejszych nowych samochodów Porsche, jakie można kupić, jest Taycan Sport Turismo.

Porsche Taycan Sport Turismo

Pojemność ładunkowa: 405 litrów – 1171 litrów / 446 litrów – 1212 litrów

Od 178 800 $ przed kosztami w przyszłości

Chociaż istnieje wiele SUV-ów z napędem elektrycznym, obecnie w Australii jest tylko jeden elektryczny buggy na sprzedaż. Ale to korkociąg.

Pierwszy elektryczny samochód Porsche, Taycan, jest również dostępny w eleganckim, nowoczesnym kombi znanym jako ST, dla Sport Turismo.

Chociaż nie jest to strasznie praktyczne, niektórzy twierdzą, że ten drugi wygląda lepiej niż jego odpowiednik w sedanie.

Istnieje również wiele opcji. Nabywcy mogą zdecydować się na stosunkowo cichego Taycana 4 ST z silnikiem elektrycznym o mocy 350 kW/500 Nm, przyspieszającego od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy i zasięgu 469 km, lub na zmodernizowaną turbosprężarkę o mocy 500 kW/850 Nm. z 3,3 sekundy 0- Zasięg 100 i 472 km. To ostatnie będzie kosztować blisko 300 000 $, ale…

Wreszcie, wydaje się, że ta różnica w pojemności ładunkowej wynika częściowo z systemu audio, w który jest wyposażony.