Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Globalny projekt wybiera badacza, który ma zająć się nierównościami w chorobie nowotworowej

Globalny projekt wybiera badacza, który ma zająć się nierównościami w chorobie nowotworowej

Badacz z Emory University należy do międzynarodowego zespołu, któremu przyznano grant w wysokości 25 milionów dolarów – ufundowany przez Cancer Research UK i National Cancer Institute w ramach Cancer Grand Challenges – aby pomóc w rozwiązaniu problemu dysproporcji w zakresie nowotworów w populacjach pochodzenia afrykańskiego.

Doktor Lauren McCulloughprofesor nadzwyczajny epidemiologii na ul Szkoła Zdrowia Publicznego Emory Rollins Członek programu badawczego dotyczącego zapobiegania i kontroli raka Instytut Raka Emory Winship, należy do zespołu badawczego o nazwie SAMBAI (Societal, Ascriptive, Molecular and Biological Analyzes of Inequality), który będzie badał determinanty zdrowia, narażenie środowiskowe, wkład genetyczny i biologię nowotworów, aby zrozumieć złożone interakcje między genetyką, środowiskiem i społeczeństwem. Czynniki wpływające na wyniki leczenia raka.

Zespół badaczy z całych Stanów Zjednoczonych, Ghany, Republiki Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii będzie kierowany przez med. Melissę B. Davis z Morehouse School of Medicine i skupi się również na raku piersi, szczególnie wśród czarnych kobiet. Ponieważ podczas gdy u białych kobiet częściej występuje rak piersi, u czarnych częściej diagnozuje się zaawansowaną chorobę i częściej występują u nich agresywne formy raka piersi.

„Nie możemy się doczekać zaangażowania w, mamy nadzieję, przełomowe badania, które zmienią paradygmat nierówności w zakresie nowotworów wśród osób pochodzenia afrykańskiego i, miejmy nadzieję, pomogą ratować życie w przyszłości” – mówi Davis.

McCullough pokieruje ogólnym projektem grupy SAMBAI, oceną społecznych i strukturalnych uwarunkowań zdrowia oraz opracowaniem kwestionariusza dla uczestników. Ściśle współpracując ze współpracownikami SAMBAI i jej zespołem w Rollins School of Public Health, McCullough pomoże zabezpieczyć i wdrożyć sprzęt monitorujący, aby pomóc zidentyfikować czynniki środowiskowe i styl życia wpływające na nierówności związane z rakiem.

„Jestem zaszczycony możliwością bycia częścią międzynarodowego zespołu badaczy skupionego na zapewnieniu równości w zdrowiu osób pochodzenia afrykańskiego” – mówi McCullough. „Krajom afrykańskim bardzo brakuje ilościowych mierników społecznych i strukturalnych uwarunkowań zdrowia. Cieszymy się, że możemy zbudować solidną bazę danych, która gromadzi te dane i może być wykorzystywana do szerszego informowania o równości w zdrowiu. W połączeniu z solidnymi danymi genomicznymi infrastruktura SAMBAI utworzy niezrównany wgląd w tę kategorię populacji i służy jako źródło informacji dla pokoleń uczonych”.

READ  Model wieloskalowy ujawnia znaczenie lipidów w dynamice sygnalizacji białek RAS

Projekt jest jednym z pięciu projektów dofinansowanych w tym roku ze środków Główne wyzwania związane z rakiemktóry w czwartej rundzie finansowania wspiera różnorodne zespoły światowej klasy badaczy w jednoczeniu się i odmiennym myśleniu, aby stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom związanym z nowotworami.

„Współpracując z naszą siecią wizjonerskich partnerów i liderów badań, Cancer Grand Challenges jednoczy najzdolniejsze umysły świata ponad granicami i dyscyplinami, a jego celem jest pokonanie najtrudniejszych problemów związanych z rakiem” – mówi dyrektor Cancer Grand Challenges David Scott. „Dzięki tej największej jak dotąd inwestycji możemy w dalszym ciągu rozwijać naszą globalną społeczność badawczą, finansując nowe zespoły, które mają potencjał do dokonywania odkryć, które mogą pozytywnie wpłynąć na wyniki leczenia raka”.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowiska korporacyjnego ani stron, a wszystkie poglądy, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autorów. Zobacz całość tutaj.