Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Głodujące małżeństwo w Polsce wydaje lirę turecką na wakacyjne piekło

Głodujące małżeństwo w Polsce wydaje lirę turecką na wakacyjne piekło

Młode małżeństwo opowiedziało, jak ich długo oczekiwany wyjazd do Polski zamienił się w koszmar – zamiast polskiego złotego zaproponowano im lirę turecką. Paris Kelly (20 l.) i Mark McKeechie (21 l.) planowali tę podróż od sześciu miesięcy i poczuli się wypaleni, gdy kawiarnia zostawiła ich bez pieniędzy na opłacenie taksówki do hotelu lub zakup jedzenia po wylądowaniu.

Para była podekscytowana wyjazdem na tydzień do Polski 5 stycznia. Przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii zainkasowali już ponad 400 funtów za 2000 złotych.

Wylądowali na polskim lotnisku, gotowi do spędzenia wolnego czasu i udali się po taksówkę do hotelu, ale taksówkarz powiedział im, że mają niewłaściwą walutę. I nie tylko Paryż i Marek otrzymali niewłaściwą monetę, ale tylko 2000 lir tureckich o wartości zaledwie 50 funtów. Donosi „Zwierciadło”..

Przeczytaj: Prognoza na weekend, gdy pogoda w Stoke-on-Trent dramatycznie się zmienia Dla całego North Staffordshire wydano żółte ostrzeżenie dotyczące wiatru

Przeczytaj: Home Police będzie nadzorować działania policji w tej części Stoke-on-Trent David Barrow został mianowany nowym dowódcą lokalnego zespołu policji w Stoke-on-Trent South.

Paryż powiedział Glasgow na żywo: „To był nasz pierwszy raz tam i byliśmy bardzo podekscytowani. Włożyłem to (pieniądze) do torby i o niczym nie myślałem.

„Wylatywaliśmy następnego ranka (5 stycznia), więc kiedy dotarliśmy do Polski, zdaliśmy sobie sprawę, że jedziemy taksówką z lotniska do naszego hotelu – taksówkarz powiedział nam, że to nieprawda. Waluta, ja nigdy wcześniej nie byłam w tym kraju i że taksówkarz nie przyjął pieniędzy.Przestraszona nie wiedziałam co robić.

Paris Kelly i Mark McKeechie otrzymali propozycję liry tureckiej zamiast polskiego złotego, kiedy zadzwonili do kasy podróżnej Ramsdena w Glasgow.

„Nie mogłem zapłacić inaczej, jak tylko pieniędzmi, które miałem. To był koszmar. Baliśmy się. Potem chcieliśmy wrócić do domu. Myśleliśmy, że to zrujnuje nasze wakacje. ”.

READ  Polski bank został zmuszony do restrukturyzacji, a właściciel ukarał 20 mln zł grzywny