Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Głośniki Bluetooth Marshall Whelan i Emberton 2 łączą styl z bogatym dźwiękiem

Znalezienie najlepszego zestawu słuchawkowego Bluetooth jest jak wybór odpowiedniego kierunku na studiach. O ile nie masz pomysłu – w tym przypadku preferencji marki – nie ma wystarczająco dużo czasu ani pieniędzy, aby wypróbować je wszystkie. Kiedy więc Marshall — marka audio premium, pożądana zarówno przez muzyków, jak i audiofilów — wypuścił Emberton, przenośny głośnik Bluetooth, nie mogłem się oprzeć. Mały głośnik był moim wiernym towarzyszem, aż kilka tygodni temu Marshall wysłał mi egzemplarze testowe swojego najnowszego głośnika, Emberton 2. Dostałem też w swoje ręce Willena, bardziej przenośnego nowicjusza.

Porównam te dwa modele, aby pomóc Ci zdecydować, który, jeśli tak, jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Od razu powiem, że pomysłowość strojenia Marshalla jest tutaj w pełni widoczna, ponieważ oba głośniki mają poważny cios jak na swój rozmiar. Dostajesz również kultową estetykę Marshalla, wraz z akcentami z mosiądzu i sztucznej skóry, a nowością w tej parze jest poręczna funkcja wielu głośników dla dźwięku stereo.

Chociaż może to nie być najbardziej bogata w funkcje lub zasilana dźwiękiem opcja za te pieniądze, Willen i Emberton II to najwyższej klasy głośniki dla tych, którzy chcą przenośnego bezprzewodowego dźwięku.

Marshall Emberton II

Co to jest?

Przenośny głośnik Bluetooth

Cena £?

169 USD (235,99 USD (236 USD)

ZALETY

Potężny i zrównoważony dźwięk Stylowa konstrukcja, wodoodporność IP67, długa żywotność baterii, obsługa wielu głośników

Negatywy

Drogie, bez AAC lub aptX, bez gniazda 3,5 mm, brak mikrofonu do zestawu głośnomówiącego

Zdjęcie: Philip Tracy/GizmodoZdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo

Marshall Willen i Emberton II سعر Cena

Marshall Twins to produkty premium i jako takie wyceniane. Mniejszy Willen kosztuje 119 USD (165 USD), podczas gdy większy i mocniejszy Emberton II kosztuje 169 USD (235 USD). Powinienem zauważyć, że Letter jest o 20 USD (28 USD) droższy niż poprzednia wersja.

Kreatywny projekt, mini

W morzu niezręcznie wyglądających głośników Bluetooth Marshall Emberton II i Willen to odświeżająco elegancki duet. Muzycy, którzy korzystali z głośników niskotonowych i obudów Marshalla, uśmiechną się do znajomych elementów projektu. Miedziany herb Marshalla pisany klasyczną kursywą jest wyraźnie widoczny pośrodku czarnej siatki.

Marshall Emberton II (po lewej) i Wellen (po prawej) (Zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)Marshall Emberton II (po lewej) i Wellen (po prawej) (Zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)

Nowy złoty kontur wygląda luksusowo, ale brakuje mi kontrastu białego napisu i srebrnego grilla na oryginalnym Embertonie. Tak czy inaczej, są to jedne z najlepszych głośników Bluetooth na rynku. A ten projekt jest wspierany przez nową, inspirowaną gumą skórą obudowę, która wygląda świetnie.

Rozmiar powinien być głównym czynnikiem przy wyborze między tymi dwoma słuchawkami. Emberton II w kształcie sześcianu jest kompaktowy, ale dość nieporęczny, mierzy 6,3 x 3 x 2,7 cala i waży 1 kg. Dla porównania, zdrobnienie Willen mierzy 4 x 4 x 1,6 cala i waży 19,28 grama. To są liczby. W dłoni Emberton II czuje się gęsto, podczas gdy Willen to coś, co spokojnie mogę zabrać na lot do odsłuchu w pokoju hotelowym. Oba głośniki są wodoodporne do IP67, więc nie musisz się martwić przypadkowymi zachlapaniami lub niewielkim deszczem.

READ  Gracze reagują po zignorowaniu przez Raven Software drugiej rocznicy powstania Warzone

Intuicyjne sterowanie

Oprócz kształtu, jedną z różnic konstrukcyjnych między Embertonem i Willenem jest rozmiar i umiejscowienie ich odpowiednich pokręteł sterujących. W górnej części Emberton II znajduje się okrągły D-pad, który pozwala zmieniać elementy sterujące, naciskając górę, dół lub bok. Młodszy Willen używa przedniego kija kciuka, który naciska, a nie naciska. Oba są funkcjonalne i zapewniają świetną dotykową informację zwrotną; Jednak dotknięcie małego przełącznika na Willen może być trochę trudne, ponieważ jest on spłukiwany z przodu głośnika.

Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)

Korzystanie z tych pokręteł sterujących do regulacji głośności i odtwarzania jest intuicyjne. Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku przez kilka sekund włącza i wyłącza głośniki (wolę szybkie naciśnięcie niż dedykowany przycisk zasilania, ale dobrze). Przewiń w górę, aby uzyskać głośniejszy dźwięk, w dół, aby uzyskać cichszy dźwięk, w lewo, aby odtworzyć bieżący utwór, dwukrotnie w lewo, aby przejść do poprzedniego utworu, lub w prawo, aby przejść do następnego utworu. Szybkie dotknięcie, aby odtwarzać i wstrzymywać utwory. W górnej części głośników znajduje się zabawny wskaźnik baterii z czerwonymi diodami LED i okrągłym przyciskiem parowania Bluetooth.

Whelan wygrywa w funkcjach

Z jakiegoś powodu Willen ma mikrofon, podczas gdy większy Emberton II nie, co oznacza, że ​​odbierasz połączenia tylko na mniejszym, tańszym modelu. Wydaje się to niepotrzebnym pominięciem, biorąc pod uwagę dodatkową przestrzeń w Emberton II. Marshall prawdopodobnie uważa, że ​​Willen mógłby działać jako system komunikacji grupowej do użytku w biurze lub w WeWork. Twierdzę jednak, że funkcja głośnika jest tak samo ważna jak Emberton II, ponieważ ten większy model jest dobrym głośnikiem komputerowym dla pracowników zdalnych.

Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)

Inną stylową cechą, którą można znaleźć tylko w Willen, jest elastyczny pas z tyłu. Wyciągnięcie jednego końca i wyciągnięcie go do góry odłącza go od głośnika, dzięki czemu pasek można przełożyć przez pasek plecaka lub rączkę rowerową. Pasek jest bardzo mały i elastyczny, więc będziesz miał problem z przymocowaniem głośnika do szerokich powierzchni.

Emberton II zdobywa koronę audio

Emberton II i Willen zapewniają mocny, wypełniający pomieszczenie dźwięk o własnej głośności. Pompując dźwięk przez dwa 2-calowe przetworniki pełnozakresowe i dwa pasywne radiatory, Emberton II ma bogatą, pełną scenę dźwiękową z zaskakująco czystym basem i sopranem.

READ  Amazon Prime Day 2022: Co australijscy klienci powinni wiedzieć

Zgodnie z oczekiwaniami Emberton II jest mistrzem dźwięku. Pokonuje Willena w całej sygnaturze dźwiękowej, zagłębiając się głębiej w dolny zakres i zapewniając gładszą, bardziej zbalansowaną średnicę i górę. Żeby było jasne, Willen jest imponującym głośnikiem jak na swój rozmiar, ale niski, przenikliwy koniec oznacza, że ​​niektórym typom brakuje uderzenia.

Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)

W ciężkich utworach basowych, takich jak „FRAUD” Jessego Reese’a, Emberton II przyniósł ciężkie brzmienie na dole. Dla porównania bas na Willenie brzmiał jak pukanie drewnianego klocka. Podczas gdy Willenowi brakuje basu, Emberton II nieco blokuje średnicę, co skutkuje bardziej wybrzuszonym dźwiękiem. Jest subtelny i ogólnie ten utwór wyglądał świetnie na większym modelu.

Przejście na przewidywalnie zredukowaną melodię zmniejsza znaczenie różnic wokalnych między tymi dwoma głośnikami. Słuchając „Cavalier” Jamesa Vincenta McMorrowa, Willen zachowała swój własny utwór, grając ten niezależny trzy utwór z łatwością, czystością i precyzją. Bez wywołującego turbulencje dolnego końca, Emberton II wykonał równie doskonałą robotę, zapewniając większą równowagę, ale mniej akcentujący wokal niż mniejszy brat.

Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)

Rock, elektroniczny taniec i hip-hop są po prostu bardziej zabawne w Emberton 2. Willen uderza rozmiarami, ale te gatunki ujawniają ograniczenia ich jednocalowego układu napędowego i podwójnych pasywnych radiatorów. Killers „Mr. Brightside” to świetny test każdego głośnika ze względu na elektryczne podteksty, które zakłócają gładki wokal Brandona Flowersa. W Willen uderzenia perkusji były ostre i żwawe, podczas gdy talerze uderzały cienkie i kruche.

Marshall Emberton (po lewej) i Emberton II (po prawej) (Zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)Marshall Emberton (po lewej) i Emberton II (po prawej) (Zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)

Jednak dźwięki były czyste i obecne, a dźwięki gitary nie zmieniły się w bałagan, jak to ma miejsce w głośnikach mojego laptopa. W tym miejscu dodatkowy głośnik pomaga Embertonowi II dostarczać bardziej zrównoważony i pełny dźwięk. Ponownie, Emberton preferuje ciemniejszy ton i głośność, ale nie do punktu, w którym wyższe tony i częstotliwości są przytłaczane.

Jakość dźwięku nie pogarsza się przy niższych poziomach głośności na żadnym z głośników, dzięki czemu nadaje się do słuchania z bliska lub odtwarzania bardziej relaksującej muzyki w tle.

Tryb stosu i żywotność baterii

Kiedy nadejdzie czas, aby zacząć tańczyć, wiele głośników Willen i Emberton II można sparować ze sobą, aby uzyskać jeszcze bardziej wciągający dźwięk. Marshall nazywa to „trybem stosu” i jest konfigurowany przez trzykrotne naciśnięcie przycisku Bluetooth na pierwszym głośniku i dwa razy na podłączonym głośniku. Połączyłem Willena z Embertonem II za pierwszym razem, a bliźniacy połączyli siły, aby uzyskać ładny dźwięk stereo.

Aplikacja Marshall (zdjęcie: Philip Treacy/Gizmodo)Aplikacja Marshall (zdjęcie: Philip Treacy/Gizmodo)

Emberton II i Willen Bluetooth 5.1 i SBC obsługują kodowanie, ale nie AAC lub AptX, które można znaleźć w najnowszych iPhone’ach i telefonach z Androidem. Połączenie było mocne – nie doświadczyłem żadnych przecieków nawet z głośnikami naprzeciwko urządzenia odtwarzającego w moim wynajmie o powierzchni 1000 stóp kwadratowych.

READ  Nembrini Audio upuszcza nową wtyczkę IR Loader

Aplikacja Marshall Bluetooth (dostępna na iOS i Androida) jest prosta i łatwa w użyciu. Parowanie głośników było łatwe: wystarczyło je włączyć, otworzyć aplikację i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po sparowaniu głośniki uzyskują dostęp do aktualizacji bezprzewodowych, podstawowych ustawień korektora (Marshall, Push, Voice) oraz przewodnika dotyczącego korzystania z trybu stosu.

Marshall Emberton II (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)Marshall Emberton II (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)

Żywotność baterii obu modeli jest doskonała. Willen wytrzymuje około 15 godzin na ładowaniu, trzy godziny dłużej niż JBL Flip 6. Bose SoundLink Micro działa tylko sześć godzin, podczas gdy SoundLink Flex ma 12 godzin. Są to tylko szacunki, a Twój przebieg będzie się różnić w zależności od poziomu głośności. Emberton II ma żywotność baterii 30 godzin, czyli o 10 godzin dłużej niż poprzedni model i dwa razy więcej niż UE Boom 3.

Czy powinieneś kupić Emberton II i Willen?

Ciesząc się posiadaniem oryginalnego Emberton, nie waham się polecić ulepszonego modelu, który oferuje lepszą żywotność baterii, możliwość podłączenia wielu głośników i obsługę aplikacji do dostosowywania ustawień. Emberton II to przystojny, dobrze zbudowany głośnik Bluetooth o kompaktowej konstrukcji i mocnej, zrównoważonej jakości dźwięku.

Szkoda, że ​​Marshall – ze wszystkich firm – dołączył gniazdo 3,5 mm do odtwarzania przewodowego, a brak mikrofonu w tym modelu – ale nie Willen – jest drapakiem do głowy. Brakuje również niektórych najnowszych standardów odtwarzania plików o wysokiej rozdzielczości. Jest też cena – przy 169 USD (235 USD) Willen II ma poważną konkurencję, taką jak Bose SoundLink Flex i Ultimate Ears Boom 3.

Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)Marshall Willen (zdjęcie: Philip Tracy/Gizmodo)

Jeśli potrzebujesz wysoce przenośnego głośnika do lotów, przyczepienia do plecaka lub montażu na rowerze, Little Willen to dobry wybór. Ale przed podjęciem decyzji polecam – jeśli to możliwe – porównanie go z Bose SoundLink Color II, nawet jeśli ta alternatywa nie trwa długo.

Ogólnie rzecz biorąc, Emberton II i Willen to przenośne głośniki Bluetooth o wyjątkowej konstrukcji, potężnym dźwięku jak na swoją klasę i wielu przydatnych funkcjach, w tym możliwości parowania wielu jednostek w celu słuchania stereo. Tak, ma wyższą cenę niż jego najbliższy konkurent, ale to, co płacisz w gotówce, jest zarabiane w klasie.