Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google uruchomił dziewięć nowych funkcji Androida na MWC ’23

Google uruchomił dziewięć nowych funkcji Androida na MWC ’23

TL; DR

 • Google ogłosił dziewięć nowych funkcji Androida na Mobile World Congress 2023.
 • Godne uwagi funkcje obejmują obsługę Fast Pair na Chromebookach, powiększanie strony w Chrome i kilka nowych funkcji Wear OS.
 • Niestety, tylko niektóre z tych funkcji są obecnie wdrażane, a reszta pojawi się w nieujawnionym terminie.

Mobile World Congress odbywa się właśnie w Barcelonie w Hiszpanii. W tym tygodniu pojawi się wiele ogłoszeń związanych z technologią, ale jednymi z najbardziej ekscytujących są ogłoszenia Google dotyczące Androida. Dzisiaj firma usunęła nie mniej niż dziewięć nowych funkcji Androida. Są to funkcje samego Androida, ale nie są powiązane z żadną konkretną wersją systemu operacyjnego. Innymi słowy, wszyscy użytkownicy Androida zobaczą te aktualizacje!

Około połowa z tych funkcji jest już dostępna. Jednak druga połowa nadchodzi w nieujawnionym terminie. Sprawdź podsumowanie tego, czego możesz się spodziewać poniżej.

Nowe funkcje Androida pojawią się dzisiaj

Od dzisiaj, 27 lutego, możecie spodziewać się, że te funkcje pojawią się na Waszych telefonach i tabletach.

 • Zoom strony w Chrome na Androida Wcześniej, jeśli chciałeś powiększyć/pomniejszyć Chrome na Androida, powiększałeś całą stronę, podobnie jak powiększałeś/pomniejszałeś obraz statyczny. Począwszy od dzisiaj w Chrome Beta (a wkrótce w wersji stabilnej), możesz powiększać, pomniejszać i zwiększać rozmiar tekstu, obrazów, wideo i elementów sterujących, zachowując jednocześnie układ strony. Działa to przy powiększeniu do 300%. Będziesz także mógł ustawić domyślny poziom powiększenia w Chrome na Androida, więc nie musisz szczypać za każdym razem.
 • Redukcja szumów w Google Meet – Ta funkcja jest już technicznie dostępna na wybranych telefonach i tabletach, ale teraz będzie dostępna na wielu innych. Zasadniczo ta funkcja odfiltrowuje szumy tła podczas mówienia, dzięki czemu jest idealna dla osób, które organizują spotkania w kawiarniach i na lotniskach.
 • Wyjaśnienie w formacie PDF zostało przesłane na Dysk Ta nowa funkcja Androida umożliwia robienie notatek w plikach PDF za pomocą palca lub rysika w aplikacji Dysk Google. Możesz także wyróżnić tekst, aby wyróżniał się podczas czytania go przez Ciebie lub współpracownika.
 • Nowe zestawy kuchenne z emotikonami – W Emoji Kitchen dla Gboard można już łączyć dwa różne emotikony, ale teraz możesz tworzyć jeszcze bardziej szalone kombinacje.
READ  Wyciekły europejskie ceny Google Pixel 8 i 8 Pro wraz z opcjami przechowywania i kolorów

Funkcje dostępne później

Google nie poinformowało, kiedy pojawią się te nowe funkcje Androida, ale są one w drodze.

 • Szybkie parowanie na Chromebookach – Jeśli masz słuchawki douszne, wkrótce będziesz mógł połączyć je z Chromebookiem jednym dotknięciem. Co więcej, jeśli te wkładki douszne są już podłączone do Twojego telefonu z Androidem, nie musisz ich nawet konfigurować — będą automatycznie dostępne na Twoim Chromebooku.
 • Google Keep to narzędzie do tworzenia pojedynczych notatek – Zarządzaj swoimi notatkami i sprawdzaj listę rzeczy do zrobienia bezpośrednio na ekranie głównym dzięki temu nowemu widżetowi.
 • Animacja Kliknij, aby zapłacić w Portfelu – Gdy pomyślnie dokonasz płatności zbliżeniowej za pomocą telefonu z Androidem przy użyciu Portfela Google, wkrótce zobaczysz nową animację potwierdzającą transakcję. Google jest niejasny, czego się spodziewać, ale potwierdził, że obejmie zwierzęta.
 • Zawiłości Google Keep w Wear OS – Będziesz mieć szybki dostęp do notatek Keep i innych funkcji z głównej tarczy zegarka na smartwatchu Wear OS 3+.
 • Nowe tryby dźwięku i wyświetlania dla Wear OS – Te nowe funkcje Wear OS 3+ poprawią dostępność na zegarkach. Będziesz mógł uzyskać mono zamiast stereo i korzystać z trybów korekcji kolorów i skali szarości.