Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google zabija aplikację AR „Pomiar”

Innego dnia umarł kolejny produkt Google. Tym razem aplikacja rozszerzonej rzeczywistości „Measure” jest wprowadzana na pastwiska.

Jak to zauważyłem po raz pierwszy Policja Androida, aplikacja na Androida nie jest już dostępna po przeszukaniu Sklepu Play oraz link bezpośredni Menu wyświetla nową wiadomość w opisie: „Ta aplikacja nie jest już obsługiwana i nie będzie aktualizowana. Użytkownicy, którzy wcześniej ją zainstalowali, mogą nadal z niej korzystać na kompatybilnych urządzeniach”.

Rozmiarówka była bardzo zgrabna. Użyj aplikacji na smartfonie, aby mierzyć rzeczywiste obiekty za pomocą magii rozszerzonej rzeczywistości. Rzeczywistość rozszerzona śledzi obiekty ze świata rzeczywistego, aby dokładnie umieszczać obiekty wirtualne w obrazie z kamery, a jeśli śledzenie jest wystarczająco dobre, aplikacja może przekonwertować te dane na dobre oszacowanie odległości. Pomiar nie był wystarczająco dobry do zastosowań takich jak szczegółowa obróbka drewna – stwierdziliśmy, że krótsze pomiary były dokładne z dokładnością do pół cala, a dłuższe pomiary mogły zahaczyć o kilka cali – ale najlepszą taśmą mierniczą jest ta, którą masz. Dodatkowo aplikacja działała świetnie, jeśli chcesz zmierzyć coś dużego, na przykład słup telefoniczny, co byłoby bardzo trudne za pomocą taśmy mierniczej.

Measure powołał do życia kolejny martwy produkt Google: Project Tango, w którym znajdował się smartfon z wyspecjalizowanymi czujnikami, umożliwiający uruchamianie wczesnej mobilnej rzeczywistości rozszerzonej urządzenia rozwojowe W 2014 i urządzenie komercyjne, Lenovo Phab 2 Pro, w 2016 r. W 2018 r. przybył środek . Standardowe telefony z Androidem Bez wszystkich dodatkowych czujników; Zestaw narzędzi ARCore Augmented Reality firmy Google wykonał całe śledzenie za pomocą sprzętu kamery. Środek był dobrym pomysłem wprowadzonym przez Apple Podobna aplikacja dla iPhone’a w 2018 roku.

Upadek Measure’a nie jest wielkim problemem, o ile podstawowa platforma, która go napędza – ARCore – wciąż istnieje. ARCore obsługuje śledzenie, wykrywanie i pomiary w rzeczywistości rozszerzonej, a Measure po prostu przedstawia wszystkie te informacje w łatwym w użyciu interfejsie użytkownika. W Sklepie Play dostępnych jest wiele alternatywnych aplikacji pomiarowych ARCore, a ponieważ wszystkie korzystają z tego samego zestawu narzędzi, ich śledzenie i dokładność powinny być prawie takie same – w większości wybierasz żądany interfejs użytkownika. Niektóre zastosowania modelu proste władcy, podczas gdy inni skupiają się na robienie planów pięter.

Jeszcze zanim Google wyciągnął aplikację, Measure nie był świetną opcją w porównaniu z alternatywami innych firm. Aplikacja spadła do 2,9 gwiazdki w Sklepie Play, a wielu użytkowników wspomina o błędach i zawieszaniu się. Wygląda na to, że aplikacja nie została zaktualizowana. Dwie aplikacje innych firm, do których linki znajdują się powyżej, krążą wokół 4,5 gwiazdki.

Google ARCore jest nadal używany w produktach takich jak mapy Googleoraz Wyszukiwarka Google i Obiektyw Google. Ponadto w Konferencja Google I/O 2021ARCore otrzymał kilka nowych aktualizacji i interfejsów API, więc wygląda na to, że podstawowa platforma pozostanie.

READ  Age Of Empires 4 zawiera zabójcze futurystyczne pomysły dla nowszych graczy RTS