Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwszy dron Sony to profesjonalna bestia o wartości 9000 USD (11,543 USD)

wcześniej w tym roku, Sony drażniło opracowanie swojego pierwszego w historii dronaA dzisiaj ten dron w końcu pojawił się oficjalnie. Przywitaj się z Airpeak S1 o wartości 9 000 USD (11,543 USD). Tak, zgadza się: 9000 USD (11,543 USD).

Przy cenie początkowej 10 000 USD (12 826 USD), Airpeak S1 jest skierowany wprost do profesjonalnych filmowców i chociaż może to być nieco na uboczu dla przeciętnych ludzi szukających nowego, wysokiej jakości drona, specyfikacja Airpeak jest całkiem urocza .

Airpeak S1 nie tylko może osiągnąć prędkość maksymalną 89 km/h w 3,5 sekundy (co według Sony jest szybsze niż jakikolwiek dron DJI w podobnej cenie), to także pierwszy dron, który może być wyposażony w pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy. Zamiast używać małego wbudowanego czujnika i modułu aparatu, Airpeak S1 jest przeznaczony do przenoszenia szeregu bezlusterkowców Sony, w tym różnych wersji a9, 1oraz a7r i a7s i od niedawna Ogłoszono FX3. (Sony twierdzi, że jej inny aparat bezlusterkowy również może współpracować z Airpeak, ale firma nie przetestowała żadnego pod kątem oficjalnej kompatybilności).

Airpeak obsługuje również maksymalny kąt nachylenia 55 stopni, a dzięki mocnym silnikom może utrzymać stabilną pozycję podczas fotografowania przy wietrze do 44,7 mil na godzinę. Dużym minusem całej tej mocy jest to, że Airpeak S1 ma maksymalny czas lotu wynoszący 22 minuty, spadając do zaledwie 12 minut przy pełnym załadowaniu.

Podobnie jak w przypadku większości nowoczesnych dronów, Airpeak S1 jest wyposażony w szereg czujników i kamer pokładowych, które skanują otoczenie drona i automatycznie pomagają mu unikać potencjalnych przeszkód, podczas gdy aplikacja towarzysząca na iOS monitoruje stan i działanie drona. Tymczasem aplikacja internetowa Airpeak Base firmy Sony ułatwia tworzenie i rejestrowanie planów lotu oraz tworzenie list wyposażenia do indywidualnego fotografowania.

READ  Nowa Zelda amiibo Nintendo usuwa nudę z miecza Skyward za dodatkowe 25 USD

W przypadku ciężkiej pracy z kamerą Airpeak S1 jest wyposażony w tryb podwójnego rozruchu, który pozwala jednej osobie latać dronem, podczas gdy druga osoba obsługuje kamerę niezależnie. Wszelkie kamery podłączone do Airpeak będą zasilane przez wewnętrzną baterię aparatu, a wbudowane porty USB-C i HDMI umożliwiają dronowi podłączenie i sterowanie tą kamerą.

Zdjęcie: Sony

Airpeak jest dostarczany jako pakiet zawierający sam dron, cztery śmigła, pilota, dwie baterie i ładowarkę, ale nie jest dostarczany z własną kamerą ani gimbalem, do którego należy podłączyć kamerę (która jest niestandardową wersją pliku Gremsy T3). Oznacza to, że biorąc pod uwagę cenę aparatu, gimbala i wszelkich dodatkowych akcesoriów, patrzysz na cenę all inclusive bliską 15 000 USD (19 239 USD). Auć.

Ale dla wymagających filmowców, którzy naprawdę potrafią wykorzystać możliwości Airpeak S1, wygląda na to, że DJI może wreszcie mieć prawdziwego rywala, jeśli chodzi o drony najwyższej jakości.

Airpeak S1 jest dostępny w przedsprzedaży już dziś, a jego wysyłka rozpocznie się jesienią tego roku.