Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gracze gromadzą się na farmach online – co to oznacza dla rolnictwa?

Kiedy James Bendon zaczął tworzyć grę wideo o rolnictwie w Australii, wraz z gigantycznymi wombatami i ziejącymi ogniem diabłami tasmańskim, nigdy nie marzył, że odniesie taki sukces.

Sprzedał ponad 250 000 egzemplarzy [since July]co przekracza moje oczekiwania i nadal nie mogę w to uwierzyć.”

„Zawsze lubiłem gry rolnicze i chciałem stworzyć taką, która wyglądała jak małe miasteczko w dżungli, w którym dorastałem… i tak, reakcja była niesamowita”.

Nieźle jak na grę, która nie została oficjalnie wydana i jest dostępna tylko poprzez wczesny dostęp – model finansowania, który pozwala konsumentom płacić i grać w grę podczas jej tworzenia.

Dylan Bennett, założyciel Larrikin Interactive, powiedział, że przemysł gier wideo w Australii „kwitnie” pod względem kreatywności i globalnego zasięgu.

„W tej chwili wydawanych jest wiele świetnych gier i często ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że powstały w Australii” – powiedział Bennett.

„Świetnym tego przykładem jest Dinkum. Jeden facet to zrobił, dostał absurdalne sumy pieniędzy i naprawdę dobrze sobie radził, odkąd wyszedł. [early access] Wydanie.”

Według raportu Bond University Digital Australia 2022 w Australii około 17 milionów ludzi wchodzi w interakcję z treściami gier.

Globalnie jest to branża warta obecnie ponad 475 miliardów dolarów (300 miliardów dolarów).

Gra wideo polegająca na kłusowaniu bydła.
Nathan Groves opracowuje grę opartą na przemyśle bydła NT.(dostarczony)

Gra o hodowli boom

Pan Bendon powiedział, że Dinkum nie jest „ultra realistyczny” pod względem rolnictwa w Australii (pamiętaj, że jest to gra polegająca na dojeniu gigantycznych wombatów).

Powiedział jednak, że ma nadzieję skorzystać z szerszego trendu wśród graczy.

„Robi się boom, ponieważ jest teraz wiele gier [that are] Mniej o strzelaniu do ludzi, a więcej o uprawie rzeczy”.

W NT twórca gier Nathan Groves tworzy grę inspirowaną przemysłem bydła NT.

Nazywa się Pasture: The Livestock Simulator i obejmuje zarządzanie stacjami hodowlanymi, budowanie infrastruktury, helikoptery rajdowe, ulepszanie genów stada i wiele więcej, ponieważ gracze „budują imperium hodowlane”.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.
Pastwisko: symulator żywego inwentarza(W zestawie: gry solne)

Pan Groves, który urodził się w Katherine’s Top End i jest synem handlarza bydłem, powiedział, że NT ma coś wyjątkowego do zaoferowania rozwijającej się gry rolniczej.

„Pamiętam, że pobrałem grę o nazwie Farming Simulator i byłem zaskoczony, że mi się to podobało i sprawiło, że bardziej zainteresowałem się całym sprzętem rolniczym, który widziałem wokół Katherine” – powiedział.

READ  To pięć najlepszych samochodów, na które warto czekać, mówi KBB