Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gracze Marvela Avengers narzekają po publicznym ujawnieniu adresów IP [Update]

Aktualizacja: Deweloperzy Marvel’s Avenger testują obecnie rozwiązanie, a poprawka ma zostać opublikowana w środę o 8 rano PDT. Crystal Dynamics doradza graczom PS5, aby do tego czasu unikali przesyłania strumieniowego lub publikowania zrzutów ekranu online.

Po aktualizacji opublikowanej dzisiaj, gracze Marvel’s Avengers poinformowali, że ich adresy IP są wyświetlane na ekranie bez ich zgody.

Raporty o błędach zaczęły się rozprzestrzeniać dziś rano, a gracze publikowali zrzuty ekranu swoich adresów IP, które wszyscy mogli zobaczyć. Jeden z graczy określił błąd jako „legalnie” zamknięcie gry „złe”.

Pokazywanie hakerom swojego adresu IP może mieć wiele konsekwencji. Można ich użyć do znalezienia lokalizacji osoby, zhakowania urządzenia, podszywania się pod użytkownika lub przeprowadzenia ataku typu „odmowa usługi” (DDoS), żeby wymienić tylko kilka. Adresy IP mogą być wykorzystywane do pobierania nielegalnych treści, a następnie wrabiania w to użytkownika.

W oświadczeniu na temat ŚwiergotJednak programista Crystal Dynamic powiedział, że jest świadomy problemu i prowadzi dochodzenie. Poradził również graczom, aby powstrzymali się od transmisji, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Firma IGN zwróciła się również do Square Enix o komentarz.

Błąd pojawił się po nowej aktualizacji Cosmic Cube, która została opublikowana dzisiaj. Oczekuje się, że jako główna aktualizacja przyciągnie uwagę streamerów. Ograniczone czasowo wydarzenia Cosmic Thread rozpoczną się 24 czerwca i potrwają do 8 lipca.

READ  Apple po cichu potwierdza szokującą aktualizację nowego MacBooka, iPada i iPhone'a

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości IGN.