Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gwiazda WNBA Britney Grenier skazana na dziewięć lat więzienia w Rosji

Naboje z e-papierosem rzuciły sportowca z Teksasu w geopolityczny wir, który wybuchł, gdy prezydent Rosji Władimir Putin wysłał wojska na Ukrainę 24 lutego.

Ładowanie

Podczas najbardziej napiętych stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Rosją od czasu kryzysu kubańskiego w 1962 r. prezydent USA Joe Biden jest pod presją, aby interweniować w imieniu Amerykanów przetrzymywanych w Rosji.

Biden wezwał Rosję do natychmiastowego uwolnienia Greiner i powiedział, że jego administracja będzie nadal pracować nad jej uwolnieniem.

„Dzisiaj obywatelka USA Britney Greiner otrzymała wyrok więzienia i jest to kolejne przypomnienie tego, co świat już wie: Rosja niesprawiedliwie trzyma Britney” – powiedział Biden w oświadczeniu.

„To niedopuszczalne i wzywam Rosję do natychmiastowego uwolnienia jej, aby mogła być z żoną, bliskimi, przyjaciółmi i kolegami z drużyny”.

Ładowanie

Stany Zjednoczone zaproponowały już wymianę rosyjskich jeńców wojennych z gwiazdą NBA i innymi obywatelami amerykańskimi, w tym byłym Marine Paulem Whelanem.

Jedno ze źródeł zaznajomionych z sytuacją twierdzi, że Waszyngton był skłonny wymienić skazanego na przemyt broni Victora Bouta, którego życie pomogło zainspirować hollywoodzki film z 2005 roku. Władca Wojny W roli głównej Nicholas Cage.

Rosyjscy urzędnicy powiedzieli, że nie osiągnięto porozumienia. Twierdzą, że Griner, znany fanom koszykówki jako „BG”, złamał prawo i powinien zostać odpowiednio osądzony.

READ  Dziesiątki tysięcy osób w Nowej Południowej Walii spędzają swój wielki dzień w izolacji