Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w dniu 163 inwazji | Ukraina

 • Ukraina odstąpiła część terytorium w Donbasie siłom rosyjskim, a Kijów uznał „częściowy sukces” Rosji w ostatnich dniach. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski określił presję na jego siły na wschodzie kraju jako „piekło”. Według ukraińskiego generała Ołeksija Hromowa odbili dwie wsie w pobliżu miasta Słowiańsk, ale zostali zmuszeni do opuszczenia kopalni węgla uważanej za kluczową pozycję obronną, gdy wojska zostały zepchnięte na przedmieścia Awdijewki.

 • Rosja może przeprowadzić atak w rejonie Chersoniu na południu Ukrainy Aby odzyskać impet z Kijowa, Hiromov powiedział w czwartek, że wyraźnie gromadzi siły. Rosja już na początku swojego podboju zajmuje dużą część regionu po zajęciu terenów, ale siły ukraińskie przygotowują kontratak, aby odzyskać to terytorium.

 • Trzy kolejne statki przewożące zboże mogły opuścić porty Ukrainy Piątek w ramach międzynarodowej umowy pośrednictwa w celu otwarcia eksportu zbóż i złagodzenia globalnego kryzysu żywnościowego. Statki płynące do Turcji, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Utknęły w nim miliony ton zboża Ukraina Od inwazji Rosji nieco ponad sześć miesięcy temu.

 • Ukraina otrzyma kolejny pakiet finansowania o wartości ok. 8 mld USD z UE do września, powiedział Reuterowi źródło niemieckiego rządu.

 • Kanada wysyła do Wielkiej Brytanii do 225 kanadyjskich sił zbrojnych w celu wznowienia szkolenia ukraińskich rekrutów wojskowychOgłosił kanadyjski minister obrony. Od 2015 roku Kanada przeszkoliła 33 tys. ukraińskiego personelu wojskowego i bezpieczeństwa, ale w lutym tymczasowo zawiesiła niektóre aspekty szkolenia.

 • Osiem osób zginęło, a cztery inne zostały ranne w rosyjskim ostrzale artyleryjskim na miasto Torick na wschodniej Ukrainie W obwodzie donieckim w czwartek powiedział gubernator regionu. Bombardowanie uderzyło w stację transportu publicznego, na której gromadzili się ludzie. Gubernator regionu Pawło Kirilenko powiedział, że wśród rannych było troje dzieci.

 • Członkowie NATO ściśle współpracują z firmami obronnymi, aby to zapewnić Ukraina Otrzymujesz więcej zapasów broni i sprzętu W czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że konieczne są przygotowania do długiej wojny z Rosją. „Dajemy duże wsparcie, ale musimy zrobić więcej i przygotować się przez długi czas” – powiedział Reuterowi w wywiadzie.

  READ  Wakacje we Włoszech: Buffa di Pereiro w Dolomitach to samotność świata
 • Urzędnik USA oskarżył Moskwę o przygotowywanie fałszywych dowodów Aby wyglądało na to, że niedawne masowe zabójstwa ukraińskich więźniów podczas ataku na kontrolowane przez Rosjan więzienie były spowodowane: Ukraina. Kijów i Moskwa obwiniały się wzajemnie za strajki w więzieniu w kontrolowanej przez Kreml Oliniwce we wschodniej Ukrainie.

 • Amnesty International stwierdziła, że ​​armia ukraińska zagraża życiu ludności cywilnej, stacjonując w dzielnicach mieszkaniowych. The Raport Przedstawiciele ukraińskiego rządu odmówili, twierdząc, że obwinia Ukrainę o rosyjską inwazję. Badacze z grupy zajmującej się prawami człowieka odkryli, że siły ukraińskie wykorzystywały niektóre szkoły i szpitale jako bazy, strzelając w pobliżu domów, a czasem mieszkając w mieszkaniach. Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Maliar oskarżyła Amnesty o „zakłócanie rzeczywistego obrazu” i niezrozumienie sytuacji w terenie.