Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Hanwha Ocean organizuje w Polsce wydarzenia związane z projektem łodzi podwodnej

Hanwha Ocean organizuje w Polsce wydarzenia związane z projektem łodzi podwodnej

Przez Kim Borama

SEOUL, 24 maja (Yonhap) — Hanwha Ocean Co., oddział południowokoreańskiej grupy Hanwha Group zajmujący się przemysłem stoczniowym i obronnością, poinformował, że w piątek organizował wspólne wydarzenia z lokalnymi firmami w Polsce w ramach swoich wysiłków na rzecz ochrony kraju Europy Wschodniej. Projekt modernizacji łodzi podwodnej.

We wtorek firma zorganizowała wydarzenie „Hanwha Ocean Poland Industry Day” w Gdańsku, mieście portowym na wybrzeżu Bałtyku w północnej Polsce.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele krajowych i międzynarodowych partnerów Hanwha Ocean, a także globalne firmy zajmujące się bezpieczeństwem, takie jak Babcock International Group i Gabler.

Hanwha Ocean stwierdziła, że ​​partnerzy ci są kluczowymi dostawcami łodzi podwodnej Changbogo-III i podczas wydarzenia nawiązali współpracę z 12 polskimi przedsiębiorstwami z branży obronnej, w tym z państwową Grupą PGZ.

Uczestnicy pozują do zdjęcia podczas wydarzenia „Hanwha Ocean Poland Industry Day” w Gdańsku, w północnej Polsce, 21 maja 2024 r., podczas którego Hanwha Ocean Co. (Zdjęcie nie na sprzedaż) (Yonhap)

Hanwha Ocean stwierdziła, że ​​„Dzień Przemysłu” miał na celu promowanie wspólnych możliwości biznesowych pomiędzy Hanwha Ocean, jej obecnymi partnerami i polskimi firmami, które są częścią łańcucha dostaw sztandarowego projektu polskiego rządu łodzi podwodnej Orca.

Projekt Orca ma na celu modernizację i wzmocnienie obrony morskiej kraju poprzez zakup nowoczesnych statków, które będą pełnić funkcję odstraszającą na Morzu Bałtyckim.

Podczas wydarzenia Hanwha Ocean wyraziła swoje zaangażowanie w dostarczanie Marynarce Wojennej RP wysokiej klasy okrętów podwodnych w ramach projektu Orka oraz wniesienie wkładu w polski przemysł poprzez transfer technologii i lokalizację.

Współpraca z Marynarką Wojenną RP w zakresie transferu technologii i licencji obsługi okrętów podwodnych, w tym utworzenie lokalnego centrum wsparcia, w którym Marynarka Wojenna RP będzie przeprowadzać własne prace konserwacyjne, naprawy i remonty okrętów podwodnych (MRO).

Ponadto po wydarzeniu Grupa PGZ i Hanwha Ocean zgodziły się na przedstawienie Marynarce Wojennej wspólnego projektu MRO – poinformowała koreańska firma.

READ  Media Group Ukraine uruchomiła ukraiński serial telewizyjny w Polsce

W ramach projektu Orca polski rząd kupi trzy okręty podwodne i planuje wybrać preferowanego oferenta w pierwszej połowie przyszłego roku.

„To wydarzenie wyznacza początek długoterminowego partnerstwa, które Hanwha Ocean zamierza zbudować z Polską w ramach projektu Orca” – powiedziała Hanwha Ocean. „Projekt Orca będzie krokiem w kierunku dalszego wzmocnienia współpracy między Koreą a Polską w zakresie rozwoju gospodarczego, przemysłowego i morskiego”.

Wystawiono miniaturę łodzi podwodnej Sanpoko-III firmy Hanwha Ocean Co. "Dzień Przemysłu Hanwha Ocean Polska" Na tym zdjęciu dostarczonym przez firmę, 21 maja 2024 r. w Gdańsku, w północnej Polsce.  (Zdjęcie nie na sprzedaż) (Yonhap)

Na tym zdjęciu dostarczonym przez firmę pokazano miniaturę łodzi podwodnej Sanpoko-III firmy Hanwha Ocean Co. podczas „Dnia Przemysłu Hanwha Ocean Poland” w Gdańsku, w północnej Polsce, 21 maja 2024 r. (Zdjęcie nie na sprzedaż) (Yonhap)

[email protected]
(KONIEC)