Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Harold Duan Polska

Harold Duan Polska 2021 zmarł w piątek 12 marca w Mount Joseph Senior Village w Concordii. Harold urodził się 15 grudnia 1922 roku w Barnes w stanie Kansas. Jest synem Jessego i Alice Poland. Harold ukończył Barnes High School w 1940 roku, pracował przez dwa lata w Barnes Post Office, a później uczęszczał do Kansas State University.

W lutym 1943 roku Harold zaciągnął się do armii amerykańskiej. Służył w 31.Dywizji Piechoty na Nowej Gwinei, Holenderskich Indiach Wschodnich i na Filipinach do stycznia 1946 roku. Wrócił na Kansas State University w lutym 1946 i ukończył biznes w czerwcu 1948. Zarządzanie.

Harold poślubił Lavera Thomps 8 lutego 1947 roku w Louisville w stanie Kentucky. Przenieśli się do Saliny, gdzie Harold był zastępcą menadżera JC Penny. W marcu 1949 roku wyemigrowali do Clyde, gdzie Harold Elk pracował dla State Bank przez następne czterdzieści siedem lat. Harold przeszedł na emeryturę z banku 31 grudnia 1996 roku i pozostał w radzie dyrektorów do lutego 2016 roku. Do 2009 roku pełnił również funkcję zarządcy kilku majątków.

Harold i Lavera zostali pobłogosławieni pięciorgiem dzieci: Richard Poland – Anchorage, AK; Karen (Bruce) Wilkers – Wichita, KS; Bruce (Palm) Polska – Ramore, MO; Scott (AD) Polska – Los Angeles, CA; I Shari (Jeff) Duncan – Olat, KS i wiele innych wspaniałych wnuków i prawnuków.

Harold był zagorzałym zwolennikiem Clyde’a i jego okolic. Zasiadał w Radzie Dyrektorów Elk State Bank, Clyde Area Foundation, Park Villa Nursing Home, Clyde Housing Authority, Concordia Community Programs, Concordia Hospitals Finance Board, Lester Lawrence Foundation i Loyola Wood Trust. Był członkiem Izby Handlowej, Rady Miasta, Rady Szkoły, Lions Club, VFW, Fireman Relief Association, North Central Gatebackers Club i innych organizacji. Był także aktywnym członkiem Clyde Christian Church. Harold był członkiem Concordia Country Club i wraz z żoną Lavera i wieloma przyjaciółmi brał udział w kilku partiach golfa.

READ  2021 to rekordowy rok dla polskich BIZ

Harold był poprzedzony śmiercią przez swoją sześćdziesięcioletnią żonę, jego rodziców, braci Melvina i Willisa oraz siostry Laurę i Helen. Rodzime dzieci i ich małżonkowie, dziewięcioro wnuków i piętnaścioro wnucząt.

Czwartki z wizytami od 13 do 20, 18 marca 2021, od 17:00 do 19:00 z rodziną i przyjaciółmi na cmentarzu Sabbath w Clyde. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 19 marca 2021 r. O godzinie 13:00. Clyde Christian Church. Pogrzeb będzie kontynuowany na Górze. Hope Cemetery, Clyde with Military Honours Clyde VFW Post # 7515. Zamiast kwiatów, pomniki można podarować fundacji Clyde Area, Clyde Lions Club lub Manhattan Christian College w celu opieki nad domem pogrzebowym. Informacje na temat żałoby online można znaleźć na stronie www.chaputbouy.com.