Rosja i Polska zdobywają złote medale na Mistrzostwach Świata FIE Sabre w Budapeszcie

Rosja i Polska zdobyły złoto na Mistrzostwach Świata w Szabli Międzynarodowej Federacji Szermierki (FIE) w Budapeszcie na Węgrzech.

Kamil Ibrakimov, Anatoly Kostenkov, Konstantin Loganov i Venamin Reshetnikov zwyciężyli w męskich zawodach w Rosji.

Kwartet rosyjski pokonał Maxa Hartunga, Richarda Hubersa, Matthiasa Sabo i Benedicta Wagnera 45-43 w finale na BOK Hall.

Brązowy medal powędrował do węgierskich Thames Texi, Sonat Komesi, Andrs Chadmarie i Aaron Szilaki.

Powiedzieli, że pokonali południowokoreańską drużynę 45-40, w skład której wchodzili wczoraj indywidualni złoci medaliści O Chang-yuke i Ku Pan-gil, Kim Jong-hwan i Kim Jun-ho.

W finale kobiet Sylvia Madussak, Marta Puda, Angelica Water i Jusanna Sisler wywalczyły złoto 45-44 przeciwko Michelle Battiston, Martinie Grissio, Roselli Gregorio i Irene Vecchi z Włoch 45-44.

Korea Południowa dziękuje Brązowi za wysiłki Choi Soo-yeon, Kim Ji-yeon, Seo-ji-yeon i Eun-ji-su.

Kwartet pokonał francuską koleżankę Sarah Poulzer, Cecilię Border, Manona Bruneta i Charlotte Lombok.

Puchar Świata w Budapeszcie Sabre został zniszczony przez epidemię koronawirusa w sezonie 2020-2021 i zapewnił możliwość zdobycia miejsca na tegorocznych zmodyfikowanych igrzyskach olimpijskich Tokio 2020.

READ  Wiadomości UE: Bruksela gotowa do cięcia funduszy dla Węgier i Polski Polityka | Aktualności