Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Hasła Google zostaną zastąpione kluczami dostępu.  Oto czym się różni.

Hasła Google zostaną zastąpione kluczami dostępu. Oto czym się różni.

Klucze dostępu można włączyć w ustawieniach Google i utworzyć dla dowolnej witryny, która prosi o zalogowanie.
Noor Photo/Getty Images

  • Google wprowadza funkcję klucza dostępu, która ma na celu stworzenie użytkownikom możliwości logowania bez hasła.
  • Google powiedział, że w przeciwieństwie do haseł, użytkownicy nie muszą pamiętać kluczy dostępu ani zbytnio martwić się, że ich konta zostaną zhakowane.
  • Po włączeniu kluczy dostępowych wystarczy zweryfikować swoją tożsamość na zaufanym urządzeniu, aby uzyskać dostęp do konta.

To stare hasło, które od lat przetwarzasz, może wkrótce stać się przestarzałe, ponieważ Google wprowadza nowy sposób uzyskiwania dostępu do kont online przez użytkowników.

the Gigant technologiczny powiedział, że dodaje klucze dostępu Jako „bezpieczniejsza i łatwiejsza alternatywa dla haseł” eliminująca konieczność tworzenia hasła, które byłoby niemożliwe do zapamiętania lub łatwego odgadnięcia przez hakerów. Google powiedział w swoim ogłoszeniu, że doświadczenie jest podobne do funkcji zapisanych haseł.

W przeciwieństwie do haseł, użytkownicy nie będą musieli wymyślać hasła, aby uzyskać dostęp do konta. Jeśli klucze dostępu są włączone na ich koncie Google, mogą wygenerować unikalny klucz dla dowolnej witryny, w której się logują. Zamiast wpisywać hasło, mogą po prostu zweryfikować swoją tożsamość na zaufanym urządzeniu za pomocą kodu PIN, odcisku palca lub skanu twarzy.

Klucze dostępu nie są przeznaczone do zapamiętywania przez użytkowników — ani nawet do ich poznania. Są one używane przez usługę online dla Komunikuj się bezpośrednio z urządzeniem, aby pomóc się zalogować, według Associated Press. W rezultacie Google twierdzi, że twoje konta staną się znacznie trudniejsze do zhakowania.

„Nigdy nie używaj tego samego klucza dostępu w więcej niż jednej witrynie” – czytamy w reklamie. „Protokoły kluczy dostępu są starannie zaprojektowane, aby żadne informacje udostępniane witrynom nie mogły służyć jako wektor śledzenia”.

READ  Kolekcja Life is Strange Remastered opóźniona do 2022

Klucze dostępu są zaprojektowane do działania w większości systemów operacyjnych, więc według Google są przydatne na komputerach iPhone, Android, Mac i Windows.