Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Hisense 65U8G – przegląd 2021

Plik Hisense H9G Był to jeden z naszych ulubionych telewizorów roku 2020, ponieważ łączy w sobie doskonały obraz, elegancki wygląd i zestaw głośnomówiący Google Assistant w bardzo rozsądnej cenie. Firma podąża za tą linią, wprowadzając serię U8G, która jest jaśniejsza niż H9G i dodaje szereg funkcji przyjaznych dla graczy. Jest też nieco droższy, osiągając wartość 1000 USD dzięki 65-calowemu 65U8G, który testowaliśmy w sprzedaży detalicznej za 1299,99 USD. To wciąż bardzo rozsądna cena za funkcje i wydajność, które uzyskujesz, dzięki czemu Hisense H9G zdobył nagrodę Editors 'Choice dla telewizorów średniej klasy.

Smukły i elegancki wygląd

U8G ma imponujący design, ze szklanym panelem od krawędzi do krawędzi otoczonym srebrnym paskiem znajdującym się bezpośrednio za nim, dzięki czemu ekran jest taki sam z przodu i na środku. Dolna ramka ma wąską srebrną ramkę z małą matrycą czujników wystającą ze środka. Cały telewizor stoi na dwóch szarych trójkątnych metalowych nogach przymocowanych do dołu, stanowiących zaledwie kilka cali jednej trzeciej szerokości ekranu z dowolnego kierunku i jest znacznie węższy niż sam telewizor i zapewnia większą elastyczność w miejscu, w którym można go umieścić to. Możesz również zamontować go na ścianie.

Z wyjątkiem prawego złącza zasilania, wszystkie porty U8G znajdują się po lewej stronie z tyłu płyty. Cztery porty HDMI, dwa porty USB (jeden 0,5 A i jeden 1 A), kompozytowe wejście wideo 3,5 mm, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i złącze anteny / kabla w lewym kierunku. Port Ethernet, optyczne wyjście audio oraz port szeregowy i serwisowy 3,5 mm skierowany bezpośrednio z tyłu.

Dołączony pilot jest mniej obciążony niż ten dostarczony z poprzednim modelem, a klawiatura numeryczna i kolorowe przyciski są rzadko używane. To prostokątny czarny drążek pokryty gumowymi przyciskami z widocznym okrągłym panelem nawigacyjnym. Przyciski zasilania, wejścia i Asystenta Google znajdują się nad panelem, wraz z mikrofonem z dwoma otworami i lampką stanu. Przyciski menu i głośności / kanału znajdują się u dołu panelu, a poniżej dedykowane elementy sterujące odtwarzaniem i usługami dla Amazon Prime Video, Disney +, Netflix, Peacock, Tubi i YouTube.

READ  Niepełnosprawny emeryt przegrywa sześcioletnią walkę o pozostanie w swoim domu w południowo-zachodnim Sydney przez 21 lat

Hisense 65U8G

Android TV i Asystent Google

Hisense używa Android TV dla interfejsu U8G, takiego jak wcześniej H8G i H9G. Jest trochę cięższy niż interfejs Google TV używany przez Sony A90J i Chromecast z Google TV, ale nadal jest funkcjonalny i pełen funkcji.

Dostępnych jest większość głównych usług przesyłania strumieniowego, w tym Amazon Prime Video, Disney +, HBO Max, Hulu, Netflix, Twitch i YouTube. Jednak chociaż aplikacja Apple TV jest dostępna w Google TV, obecnie nie działa na Android TV, więc nie można jej odtwarzać na U8G. Google Cast jest zintegrowany z Android TV, więc możesz przesyłać z dowolnego telefonu lub tabletu z Androidem albo z karty Chrome.

Asystent Google jest zintegrowany z Android TV, a U8G posiada dalekosiężne mikrofony do sterowania głosowego bez użycia rąk. Wystarczy, że powiesz „Hej Google”, a następnie pojawi się żądanie, a telewizor odpowiednio zareaguje. Asystent Google może wyszukiwać treści i dostarczać ogólne informacje, takie jak prognoza pogody, wyniki sportowe, sterowanie zarówno telewizorem, jak i szeroką gamą inteligentnych urządzeń domowych. Jeśli masz inteligentny głośnik Amazon, możesz także sterować telewizorem za pomocą Alexy.

Wydajność obrazu Hisense U8G

Hisense U8G to telewizor 4K obsługujący treści High Dynamic Range (HDR) w Dolby Vision, HDR10, HDR10 + i hybrid log gamma (HLG). Ma częstotliwość odświeżania 120 Hz i obsługuje ALLM, zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) i AMD FreeSync.

Testujemy telewizory z rozszerzeniem Kolorymetr Klein K-10A, a Generator sygnału Murideo SIX-G, I Oprogramowanie Calman firmy Portrait Displays Korzystając z metodologii opartej na Imaging Sciences Foundation Techniki miareczkowania. W trybie obrazu dziennego w kinie z domyślnymi ustawieniami podświetlenia i sygnałem SDR, U8G pokazywał szczytową jasność 581,856cd / m2 dla pełnego ekranu białego pola, 858,031cd / m ^ 2 dla 18% białego pola dla ekranu i 0,34cd / m ^ 2 poziom czerni dla współczynnika kontrastu 25,236: 1. Zwiększenie podświetlenia do maksimum zwiększyło te liczby do 707,693cd / m ^ 2 dla pola pełnego ekranu, 1037,702cd / m ^ 2 dla pola 18% i 0,41cd / m ^ 2 poziom czerni, dla prawie stosunku identycznego kontrastu.

READ  Nowy przeciek od Samsunga potwierdza mocne decyzje projektowe telefonu Galaxy S24

To świetne wyniki i to tylko z sygnałem SDR – z sygnałem HDR10 jasność i kontrast się poprawiają. W trybie Theater Day z domyślnym podświetleniem sygnał HDR10 dawał szczytową jasność 780,201cd / m ^ 2 dla pełnoekranowego białego pola, 1763,368cd / m ^ 2 dla 18% pola ekranu i poziom czerni 0,02 cd / m ^ 2 (a dopompowanie podświetlenia do maksimum nie zmieniło znacząco tych liczb.) Jest to współczynnik kontrastu 88,168: 1, który jest doskonały dla każdego telewizora. Ponieważ H9G ma nieco niższy poziom czerni (0,01cd / m ^ 2), jego współczynnik kontrastu jest wyższy (124,383: 1), ale U8G staje się zauważalnie jaśniejszy zarówno z sygnałami SDR, jak i HDR.

Hisense 65U8G

Odwzorowanie kolorów jest naprawdę świetne. Powyższy wykres przedstawia pomiary kolorów przy użyciu sygnału SDR w porównaniu ze standardowymi wartościami kolorów transmisji Rec.709 oraz z sygnałem HDR10 w porównaniu z wartościami kolorów kina cyfrowego DCI-P3, oba przy użyciu trybu obrazu Stage Day. Tak czy inaczej, U8G zakrywa przestrzenie kolorów z niesamowitą precyzją poza pudełkiem. Tylko jeden kolor znacznie odbiega od swoich idealnych poziomów, magenta ma tendencję do bycia całkowicie czerwoną z sygnałem HDR10, ale wszystkie kolory podstawowe prawie całkowicie osiągają swoje oznaczenia.

Doświadczenie w oglądaniu

BBC Druga planeta Ziemia Doskonale wygląda w U8G. Jasne cele wyróżniają się jako bardzo Jasne, cienie ciemne, ale szczegóły pozostają. Kolory są żywe, nasycone i wyglądają jasno, ale naturalnie. Błękit wody i zielenie liści są pełne i kolorowe. Miękkie tekstury, takie jak futro i kora, są dobrze widoczne w każdych warunkach oświetleniowych.

Czerwony kostium Deadpool w kolorze martwy basen W scenie otwierającej wygląda jak żywa, bez cienia błękitu w zachmurzonym świetle. Płonąca bitwa laboratoryjna w dalszej części filmu zawiera jasne płomienie i mocne szczegóły cieni, dzięki kontrastowi telewizora.

Sceny imprezowe o godz Wielki Gatsby Świetnie wygląda również w U8G. Białe koszule i światła wyróżniają się, podczas gdy ciemniejsze cięcia i faktura ciemnych włosów są nadal widoczne, ale nie wyglądają na matowe. Podczas wielu scen filmowych o wysokim kontraście odcienie skóry wydają się naturalne i dobrze nasycone.

READ  Fantastyczna podkładka bezprzewodowa na PC i Switch

Hisense 65U8G

Wydajność w grach Hisense U8G

U8G jest wyposażony w funkcje przyjazne dla graczy, w tym wspomniane wcześniej funkcje ALLM, VRR i AMD FreeSync. Co równie ważne, opóźnienie wejścia telewizora i czas między odebraniem sygnału a aktualizacjami ekranu pozwalają zachować te funkcje.

Testujemy opóźnienie wejściowe za pomocą pliku Matryca HDFury Diva HDMIA przy sygnale 60 Hz U8G wykazywał opóźnienie 7,9 ms w trybie obrazu w grze, znacznie poniżej progu 20 ms, którego używamy do wybierania najlepszych telewizorów do gier. Należy pamiętać, że użycie innego trybu obrazu, takiego jak Dzień teatru, zwiększa tę liczbę do 102,6 ms, więc przed rozpoczęciem gry upewnij się, że jesteś w trybie gry.

Najlepsze w swojej klasie

Hisense U8G to świetny telewizor w przystępnej cenie. Jest droższy niż poprzednia linia H9G, ale nawet przy cenie 1000 USD za sprawdzony przez nas model 65-calowy trudno będzie znaleźć telewizor w podobnej cenie, który prawie wygląda dobrze. A nawet jeśli wyrosniesz z modelu OLED, takiego jak Sony Master Series A90J, nie będzie on tak jasny jak ten model, ponieważ otrzymasz nagrodę Editors 'Choice od U8G.

Jeśli szukasz 65-calowego telewizora za mniej niż 1000 USD lub 55-calowego telewizora w znacznie niższej cenie, seria TCL 6 pozostaje jednym z naszych najlepszych zakładów, podobnie jak w przypadku Hisense H8G. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał pójść na kompromis w kwestii jasności i kontrastu i stracić z oczu Asystenta Google bez użycia rąk (aw przypadku modelu TCL w ogóle dowolnego asystenta głosowego).