Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jest tu więcej niż powierzchowne różnice

Microsoft Surface Laptop 4. Zdjęcie: Microsoft

Microsoft wypuścił Surface Laptop w wersji 4 i wygląda identycznie jak poprzedni model. Kiedy przeglądaliśmy Surface Laptop 3 w październiku 2019 roku w czasach przed pandemią, pochwaliliśmy dwa rozmiary (13,5 cala i 15 cali), a decyzja Microsoftu o produkcji modeli z procesorami AMD Ryzen dodała wszechstronności.

Surface Laptop to kręgosłup studentów i firm, a nie szybki laptop do gier. Ma tę samą atrakcyjną aluminiową ramę, a nowe modele zachowują proporcje ekranu 3: 2 z poprzednich wersji. Rysunek 3: 2 jest świetny, jeśli Twoja główna aplikacja to praca, badania i prace domowe zamiast oglądania filmów.

Microsoft ponownie używa tkaniny Alcantara wokół klawiszy klawiatury – która wygląda jak sztuczny zamsz. Dodaje teksturę do krawędzi klawiatury, jeśli podczas pisania położysz dłoń po obu stronach klawiatury.

Przeczytaj następujące

Podobieństwo Surface Laptop 4 do swojego poprzednika dotyczy także oferowanych portów na krawędziach: USB-C i USB-3, port audio 3,5 mm po lewej i dedykowany port złącza zasilania Microsoft po prawej stronie.

Nie ma wzmianki o wsparciu dla szybszego Thunderbolt USB-C, a szkoda. Nie ma gniazda na 4G lub 5G, a Microsoft nalega na użycie portu Surface Connect zamiast USB-C do ładowania laptopa. Możesz kupić stację dokującą Surface Dock, aby uzyskać dodatkowe porty, ale jest ona wykonana z dwóch wytrzymałych elementów, które musisz nosić.

Klawiatura ma szerokie, pełnowymiarowe klawisze o wystarczającej mobilności, dzięki czemu masz wrażenie, że naciskasz je wyraźnie. Doświadczyłem lekkiego odrzutu lub wyskoczyłem jak pisałem, jakby podstawa klawiatury była trochę elastyczna.

Ostatnim razem Ryzen był dostępny tylko dla modelu 15-calowego, a teraz jest dostępny dla obu.

Możesz wybrać Ryzen 5 lub Ryzen 7 dla 13,5-calowego laptopa i Ryzen 7 dla wersji 15-calowej. Wszystkie modele mają grafikę AMD Radeon.

Oba modele są również dostępne z czterordzeniowymi procesorami Intel 11. generacji. Ale wersje Intela kosztują więcej.

READ  Tworzenie własnego mikroskopu HD to zabawka dla dzieci z częściami LEGO i telefonem komórkowym

Różnica polega na lepszej wydajności. Przeprowadziliśmy test baterii na 13-calowym laptopie Surface Laptop 4 i trwał 11 godzin i 9 minut, aby nieprzerwanie odtwarzać wideo FHD z 50-procentową jasnością. To krok w górę z 8 godzin i 15 minut w 2019 roku.

Dzięki Cinebench 15 model 2021 osiągnął wynik procesora 1213 cb i wynik grafiki 55,77 fps (ostatnio 38,43 fps). Porównania przeprowadzono z procesorami Ryzen 5.

To świetne ulepszenia.

Ceny zaczynają się od 1599 USD za 13,5-calowe modele Ryzen 5 i od 2199 USD za 15-calowe modele Ryzen 7.

Reporter technologii

Sydnej

Chris jest jednym z najbardziej doświadczonych australijskich korespondentów technologicznych, z branżą komputerową związany od prawie 50 lat. Nauczył się programowania pod koniec lat 60. i studiował informatykę w … Czytaj więcej

Przeczytaj następujące

Komentarze

Możesz teraz wyświetlić całą historię komentarzy, klikając łącze Moje komentarze na liście subskrybentów w prawym górnym rogu każdej strony. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Komentarze czytelników na tej stronie są moderowane przed publikacją, aby promować ożywioną, ale obywatelską i pełną szacunku debatę. Zachęcamy do komentarzy, ale ich wysłanie nie gwarantuje publikacji. Możesz przeczytać nasze przewodniki po komentarzach Tutaj. Jeśli uważasz, że komentarz został odrzucony przez pomyłkę, wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected], a my zbadamy sprawę. Pamiętaj, aby podać adres e-mail, którego używasz do logowania, abyśmy mogli poprawić Twój komentarz.