Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Holandia i Polska nie wygrywają Billy Jean King Cup w fazie playoff

REUTERS: Zarówno Holandia, jak i Polska będą musiały zadecydować o podwójnych zwycięstwach w sobotnich play-offach Billy Jean King Cup, ale Wielka Brytania, Włochy i Kanada cieszyły się łatwymi przejściami.

W Den Bosch Holendrzy nie mieli 11 miejsca na świecie, Kigi Bertensa, drugi dzień z rzędu z powodu kontuzji, i przegrywali z Chinami 2: 1 po pokonaniu Wang Xiu Leslie Kerko w pierwszym pojedynku w sobotę.

Ale Aronsta wyrównał skok, znokautując Russa Wanga Xinyu, a następnie pokonując Zhanga Shuai i Xu Yifana wraz z Demi Shures, aby wysłać gospodarzy.

W Polsce było równie ciasno, gdzie gospodarze zostali wypchnięci na skraj przez gospodarzy.

Brazylijka Carolina Meligenzi Alves Katarzina wywalczyła remis w decydującym meczu deblowym, pokonując Gavę, ale Gava i Magdalena Freach wrócili z seta, pokonując Meligenie Alves i Louisa Stephanie, prowadząc 3: 2.

Kazachstan wygrał również decydującą gumę, aby zobaczyć Argentynę.

Wielka Brytania prowadziła 2: 0 z Meksykiem w Londynie, ale Marcela Zacharias pokonała Heather Watson, aby utrzymać nurkowanie przy życiu.

Katie Boulder okazała się bardzo silna dla Giuliany Olmos.

Włochy pokonały Rumunię 3: 1, a kanadyjska nastolatka Leila Annie Fernandez przypieczętowała ścieżkę swojego kraju, prowadząc 3: 0 nad Serbią trzema setami z Nainą Stojanovic.

Ukraina pokonała Japonię 4: 0, a Anastasija Sevastova prowadziła Łotwę do zwycięstwa 3: 1 nad Indiami.

Ośmiu zwycięzców awansuje do przyszłorocznej rundy kwalifikacyjnej, gdzie mają nadzieję awansować do finału Pucharu Billy’ego Jean Kinga w 2022 roku.

Stary Fed Cup został przemianowany w zeszłym roku i został uznany za najlepszego amerykańskiego i 12-krotnego mistrza Wielkiego Szlema w pojedynkę, który wygrał inauguracyjny turniej prawie 60 lat temu.

Finały 12-drużynowe zostały w tym roku przełożone z powodu epidemii, a nowy termin nie został jeszcze ustalony.

READ  Wiece finałowe Wyścig parlamentarny w Polsce dobiega końca

(Raport Martina Hermana; Edycja Claire Fallen)