Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Właściciel Poundland, Pepco London, jest na szczycie listy z 4 miliardami polskich IPO

Zarząd i akcjonariusze wybrali Polskę ze względu na jej duże udziały w kraju. Pierwsze sklepy z marką Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku i mają obecnie ponad 1000 placówek w kraju. Zdjęcie: Daily Haria / Sofa Images / Light Rocket via Getty Images

Pepco, właściciel Poundland, ogłosił zamiar umieszczenia na liście w Warszawie, przyciągając Londyn po miesiącach rozważań na temat pływaka w mieście.

Wartość pierwszej oferty publicznej (IPO), która miała zostać wyemitowana w pierwszych miesiącach, wynosiła około 4,5 miliarda (3,9 miliarda £, 5,4 miliarda USD). Sky News Najpierw ogłoszono.

Zarząd i akcjonariusze wybrali Polskę ze względu na jej duże udziały w kraju. Pierwsze sklepy z marką Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku i mają obecnie ponad 1000 placówek w kraju.

Prowadzi sprzedaż w ponad 3000 sklepów na 15 europejskich rynkach i obsługuje ponad 30 000 osób.

Grupa Pepco, kierowana przez byłego dyrektora generalnego Asta Andy’ego Pandeya, miała wejść na giełdę w zeszłym roku i rozważa listy w Londynie i Warszawie.

Steinhoff International Holdings (SNHF), Południowoafrykański właściciel Pepco, powiedział, że ponownie rozważy wprowadzenie zmiennego kursu na początku tego roku i oczekuje, że gospodarki po epidemii zobaczą większy popyt na łańcuchy oparte na wartościach.

Według Sky, przejęcie private equity jest nadal możliwe, przy dużym zainteresowaniu przejęciem biznesu przez kupowanie firm, w tym Advent International, w zeszłym roku.

Czytaj więcej: Hammerson Football rośnie o 60% w miarę powrotu kupujących, ale zmniejsza czynsze w ramach działań naprawczych

Na początku tego roku Poundland ogłosił to Tymczasowo zamknij 44 sklepy, Odzwierciedla kroki podjęte podczas pierwszej lokautu w marcu 2020 r.

Sieć, której zezwolono na handel podczas lokautu trzeciego kraju, spowodowała „uśpienie” punktów sprzedaży w całej Wielkiej Brytanii z powodu braku personelu, ponieważ jest ona istotnym sprzedawcą detalicznym.

READ  Miedwiediew rzucił go przeciwko Harkasowi z Polski

Firma podała, że ​​około 800 sklepów będzie otwartych, ale nie potwierdziła, kiedy zostaną otwarte zamknięte witryny.

To stawia pracowników w dotkniętych sklepach „we właściwym miejscu” i chroni te role na przyszłość.

Chociaż sprzedaż żywności, lekarstw i innych niezbędnych artykułów pozwoliła Funlandii pozostać otwarta przez cały okres epidemii wirusa Corona, odnotowano 80% spadek liczby klientów odwiedzających centra handlowe i niektóre miejsca przy głównych ulicach.

Austin Cook, ówczesny dyrektor ds. Sprzedaży detalicznej w Poundland, powiedział: „Wyciągnęliśmy cenne wnioski z blokady w marcu na temat tego, jak zmieniają się metody zakupów, ponieważ ludzie trzymają się zaleceń rządu dotyczących pozostania w domu.

„Uśpienie niewielkiej liczby sklepów pomaga chronić je przez dłuższy czas i przyciąga ich uwagę.

„Mamy nadzieję, że ta blokada będzie krótkotrwała, wkrótce będziemy mogli otwierać nasze nieaktywne sklepy i jesteśmy wdzięczni za kluczowe programy wsparcia, które pomogą zapewnić miejsca pracy”.

OBEJRZYJ: Jaki rząd Wielkiej Brytanii otrzymuje wsparcie Covid-19?