Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Honda zaprojektowała krzesło elektryczne do poruszania się po parkach rozrywki z zestawem słuchawkowym AR

Honda zaprojektowała krzesło elektryczne do poruszania się po parkach rozrywki z zestawem słuchawkowym AR

Na nadchodzącej konferencji SXSW w Teksasie Hondy Uczestnicy będą mieli szansę wypróbować nowe urządzenie mobilne zwane UNI-ONE Zaprojektowany specjalnie z myślą o rozrywce w rzeczywistości mieszanej. Użytkownicy mogą sterować UNI-ONE bez użycia rąk, po prostu przechylając się w jednym kierunku, aby poruszać się do przodu, do tyłu, na boki lub po przekątnej. Pomysł polega na połączeniu go z urządzeniem rzeczywistości mieszanej, aby pasażerowie mogli cieszyć się naprawdę wciągającą grą lub aktywnością.

Choć brzmi to bardzo dziwnie, od zeszłego roku Honda testuje UNI-ONE w wielu przypadkach w Japonii. Na przykład w parku torowym Suzuka w prefekturze Mie w Japonii Honda stworzyła ćwiczenie, podczas którego użytkownicy musieli sterować urządzeniem nawigacyjnym i poruszać się po nim zgodnie ze scenami wyświetlanymi na tablecie. Na SXSW ludzie będą mogli jeździć na UNI-ONE w goglach VR i grać w wybraną przez siebie przygodę VR.

Zaawansowana technologicznie ławka na szarym tle.

Zaawansowana technologicznie ławka na szarym tle. (Honda)

Samochód posiada siedzenie, które można podnieść lub obniżyć, dzięki czemu użytkownicy mogą je dostosować, aby móc lepiej komunikować się z innymi osobami w pobliżu. Działa bez ograniczeń, ponieważ jest zasilany akumulatorowo, rozwija prędkość maksymalną 6,7 km/h i może obsługiwać rowerzystów o masie do 242 funtów. Honda wierzy, że urządzenie to ma wiele potencjalnych zastosowań w rozrywce i że można je wykorzystać do tworzenia wrażeń zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu, takich jak gry wyścigowe, w parkach tematycznych i podobnych obiektach.

READ  Final Fantasy VII otrzymuje kurację LEGO