Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Horror odkrywania zwłok kultów

Horror odkrywania zwłok kultów

Przerażające odkrycie prowadzi do aresztowania przywódcy kościoła i ostrzeżenia, że ​​spodziewane jest znalezienie kolejnych ciał.

Lori Vallow jest znana jako kochająca matka i pobożna mormonka wychowująca rodzinę w Arizonie. Jednak według policji w 2019 roku jej przekonania religijne stały się radykalne i niepokojące. Ma stanąć przed tak zwanym „kultem zagłady”, oskarżonym o zabicie jej dwojga dzieci i spiskowanie z samozwańczym prorokiem w sprawie śmierci jego pierwszej żony. W ankiecie FOX 10…

Szokująca scena ujawniona przez policję dotyczyła martwych dzieci, ponieważ władze prowadzą teraz śledztwo w sprawie kaznodziei, który rzekomo kazał swoim wyznawcom zagłodzić się na śmierć.

Uważa się, że w jednym z grobów znajdują się ciała pięciu członków tej samej rodziny – trojga dzieci i ich rodziców.

Spodziewanych jest więcej ciał po odkryciu ciał w płytkich grobach w pobliżu nadmorskiego miasta Malindi.

„W sumie od wczoraj mamy 21 trupów” – powiedział agencji AFP policyjny informator, pod warunkiem zachowania anonimowości.

„Nawet nie zarysowaliśmy powierzchni, co daje wyraźną wskazówkę, że pod koniec tego ćwiczenia prawdopodobnie zdobędziemy więcej trupów”.

Policja zrobiła nalot na las po otrzymaniu informacji, że ludzie „umierają z głodu pod pretekstem spotkania z Chrystusem po praniu mózgu” przez kaznodzieję.

Zdjęcie kenijskiej policji. Zdjęcie: AFP PHOTO/Luis Tato

Charles Kamau, oficer śledczy okręgu Malindi, stwierdził: „Zostali zagłodzeni po radykalizacji przez pewnego członka kościoła, który powiedział im, że ich praca na tym świecie została zakończona… i czekali na śmierć i zobaczenie swojego twórcy”.

W zeszłym tygodniu 15 członków Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny zostało uratowanych z tego obszaru, z których najmłodszy miał 17 lat, a czterech zmarło, zanim dotarli do szpitala, a trzech było w stanie krytycznym.

Teraz jej kaznodzieja Paul Mackenzie Nthingi przebywa w areszcie w oczekiwaniu na stawienie się w sądzie, chociaż zaprzeczył jakoby popełnił jakiekolwiek wykroczenie.

READ  Instagram, Whatsapp, FB Messenger i Facebook nie działają z powodu globalnej awarii

Pan Mackenzie twierdził, że ponownie zamknął swój kościół w 2019 roku, ale został opisany przez kenijskiego nadawcę KBC jako „przywódca kultu”.

Według kenijskiej gazety kaznodzieja miał kazać swoim wyznawcom głodzić się, aby „spotkać Jezusa” i chrzcić swoich wyznawców w stawach, zanim nakazał im pościć. standard.

Został aresztowany 15 kwietnia po znalezieniu czterech ciał, a stało się to po tym, jak został wcześniej zwolniony za kaucją po tym, jak dwoje dzieci rzekomo zagłodziło się na śmierć pod opieką rodziców.

Al-Khatib prowadzi w więzieniu strajk głodowy.

Źródło policyjne powiedziało: „Ten ksiądz będzie musiał stawić czoła wszystkim tym zarzutom, mimo że rozpoczął strajk głodowy, mówiąc, że modli się i pości w areszcie”.

Wielebny Paul Mackenzie Nthingi został oskarżony o kierowanie głodującą sektą. Zdjęcie: YouTube

KBC poinformowało, że do tej pory zidentyfikowano 58 grobów, a patolodzy mają pobrać próbki DNA i przeprowadzić testy w celu ustalenia, czy ofiary zmarły z głodu.

Były członek sekty, Titus Catana, pomógł policji zlokalizować niektóre miejsca pochówku.

„Ponadto uratowaliśmy życie kobiecie, której zostało tylko kilka godzin, w przeciwnym razie ona też by umarła” – powiedział Citizen TV.

„Kiedy jesteśmy w tym lesie i docieramy do miejsca, w którym widzimy duży, wysoki krzyż, wiemy, że oznacza to, że pochowanych jest tam więcej niż pięć osób” – powiedział Victor Kadu z Centrum Sprawiedliwości Społecznej w Malindi.