Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pożar szpitala w Changfeng: Szokujące nagranie z tego wydarzenia w końcu pojawiło się po cenzurze w mediach społecznościowych

Pojawiła się wizja, aby sfilmować przerażające sceny, które rozegrały się w szpitalu w Pekinie po tym, jak wybuchł pożar, zabijając 21 osób.

Wizja ujawnia desperackie środki, które osoby znajdujące się w budynku musiały podjąć, aby przeżyć.

Gdy dym pochłaniał powietrze, widziano pacjentów ściskających okna, podczas gdy kobieta trzymała się prześcieradeł, które zamieniły się w prowizoryczną linę, próbując uciec z płonącego budynku.

Film usunięty z chińskich aplikacji społecznościowych pokazuje coś, co wydaje się być niebieskim blaszanym dachem lub cieniem znajdującym się na dnie 3-metrowej przepaści, na którą spada kobieta, zanim rzuci się na spotkanie z innymi ocalałymi.

Mężczyzna został również przyłapany na bieganiu zdezorientowanym po dachu pobliskiego budynku, zanim zbliżył się do trójki, która wydawała się być w szoku.

Tymczasem montowane na ścianie jednostki klimatyzacyjne były jedyną barierą między życiem a śmiercią dla pół tuzina osób, a wiele osób modliło się, aby utrzymały swój ciężar.

Jeden z pacjentów wyglądał, jakby używał kabla jednostki do zmniejszenia budynku, gdy pod nim pojawiły się dwupiętrowe schody.

Nie jest jasne, co stało się później, gdy kamera wraca do miejsca, w którym trzech pacjentów używa prześcieradeł do wielkiej ucieczki.

Dwóch z ocalałych nie mogło chodzić, ponieważ otoczyła ich duża chmura szarego dymu, a wideo skończyło się kilka sekund później.

Materiał filmowy opublikowany w mediach społecznościowych jest jednym z kilku filmów nakręconych przez świadków, których władze w Pekinie nie chciały, aby świat zobaczył, kiedy jeden z głównych szpitali w mieście zapalił się we wtorek.

Rozumie się, że pożar, który pochłonął życie co najmniej 29 pacjentów, strawił oddział szpitalny szpitala Changfeng – położonego 11 kilometrów od placu Tiananmen.

W następstwie incydentu władze aresztowały kilkadziesiąt osób.

Publiczne oburzenie jako zdarzenie prowadzi do zaciemnienia mediów społecznościowych

READ  Oszustwo Tinder od lat atakuje kobiety

Początkowe doniesienia mediów na temat wydarzenia były ograniczone, ponieważ główne gazety miasta nie publikowały żadnych artykułów o wydarzeniu aż do wtorkowego wieczoru, kiedy pożar został ugaszony. Bloomberg raporty.

Jeśli chodzi o artykuły, które zostały opublikowane, na temat incydentu napisano tylko kilka zdań wyjaśniających, kiedy strażacy odkryli pożar i jak zajęło nieco ponad pół godziny, aby go ugasić.

Gazety subtelnie twierdziły, że początkowa liczba ofiar śmiertelnych wynosiła 21, a dodatkowych 71 pacjentów ewakuowano z budynku przed przeniesieniem do innych placówek medycznych.

Posty na portalu społecznościowym Freeweibo.com zostały również zablokowane w godzinach po pożarze, a widzowie, którzy próbowali obejrzeć materiał, otrzymali komunikat „Zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa, regulacjami i politykami, strona nie została znaleziona”.

Próba zatuszowania przerażających scen oburzyła opinię publiczną, ponieważ ci, którzy obejrzeli materiał przed ocenzurowaniem, próbowali pogodzić się z tym, jak tak katastrofalne wydarzenie mogło się wydarzyć w szpitalu.

„Takie wielkie wydarzenie, tak cicho” – napisała jedna osoba na Freeweibo w związku z brakiem wiadomości dotyczących wydarzenia.

Inny powiedział: „Prawdziwe wiadomości nie są publikowane”.

Trzecia osoba skomentowała możliwe zarzuty, jakie może spotkać szpital, zanim uhonorowała tych, którzy tragicznie stracili życie w wypadku.

Podpis, przetłumaczony na język angielski, brzmiał: „Nigdy wcześniej nie słyszałem o tym szpitalu, ale niezależnie od tego, czy jest to szpital prywatny, czy publiczny, nie wpływa to na charakterystykę wypadku”.

W ciągu 90 minut od opublikowania komentarzy organizatorzy platformy usunęli cały wpis.

Według Bloomberga, Hu Xijin, były redaktor naczelny popularnego konserwatywnego chińskiego tabloidu Global Times, również został uwikłany w awarię mediów społecznościowych.

Hu Jintao wezwał władze do „zaufania opinii publicznej” w odniesieniu do opublikowanych informacji o incydencie i potępił usuwanie postów, zanim jego komentarz został później usunięty.

READ  Obywatele brytyjscy walczący o Ukrainę skazani na śmierć

Drugi post podkreślający reakcję pana Hu na pożar pozostał w Internecie, a były redaktor błagał o przekazanie większej ilości informacji opinii publicznej.

Mówi się, że od tego czasu ograniczenia dotyczące udostępniania informacji o ognistym incydencie zostały złagodzone, a materiał filmowy dotarł na Twittera i TikTok.

Szokujące wydarzenie ma miejsce w kontekście skutków śmiertelnego kryzysu Covid w Chinach, w wyniku którego szpitale są „całkowicie przytłoczone” pacjentami z pozytywnym wynikiem testu na obecność choroby, ponieważ ciała piętrzą się poza kostnicami.

I zakończyło się to w grudniu ubiegłego roku agresywną strategią kraju „zero-covid-19”, w ramach której miliony mieszkańców zostały poddane brutalnym restrykcjom związanym z blokadą.

Od czasu wykrycia epidemii w chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 r. w Pekinie odnotowano 40 774 potwierdzonych przypadków wirusa.

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny