Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Huawei dostarczy technologię do parku energetycznego w Polsce

Huawei dostarczy technologię do parku energetycznego w Polsce

Pierwsza faza budowy obejmuje budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 193 MWp. Zdjęcie: Huawei

Chiński gigant technologiczny Huawei dostarczy falowniki łańcuchowe i inteligentne stacje transformatorowe dla farmy fotowoltaicznej i wiatrowej o mocy 205 MW w Polsce.

Zlokalizowana na terenach pokopalnianych w Kleczewie w województwie wielkopolskim farma hybrydowa jest największym parkiem energii odnawialnej w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszym projektem w Polsce łączącym technologie fotowoltaiczne i wiatrowe. Pierwsza faza budowy obejmuje elektrownię fotowoltaiczną o mocy 193 MWp oraz farmę wiatrową o mocy 12 MW.

W ramach tego projektu Huawei dostarczy 23 inteligentne stacje transformatorowe i 710 inwerterów łańcuchowych o kluczowym znaczeniu dla elektrowni fotowoltaicznej. Roczna wydajność energetyczna elektrowni fotowoltaicznej może osiągnąć około 222 GWh.

„Huawei od lat rozwija nowoczesną branżę energetyczną dzięki inteligentnym rozwiązaniom fotowoltaicznym. To bardzo ważna inwestycja w pełną dekarbonizację polskiej gospodarki oraz w dostarczanie zielonej, czystej i efektywnej kosztowo energii całemu społeczeństwu” – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei w Polsce.

Spółka Energetyki Odnawialnej Grupa Lewandpol jest inwestorem i zarządzającym aktywami farmy energetycznej Energetyka Słoneczna i Wiatrowa Project Manager Ergy.

W styczniu Grupa Lewandpol zabezpieczyła umowę pożyczki o wartości 90 mln zł (20,7 mln USD). Pożyczki udzielił fundusz częściowo zarządzany przez państwowy Polski Fundusz Rozwoju. Kredyt został udostępniony w ramach pakietu finansowania nadrzędnego o wartości 776 mln zł (178,8 mln USD) przez konsorcjum banków ING, PKO BP i mBank.

READ  Porywacze czy ratownicy? Podzielona pozycja Polski w pomocy uchodźcom | Globalny rozwój