Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W lutym aktywność polskich fabryk spada

W lutym aktywność polskich fabryk spada

regionie dzisiaj

piątek, 3 marca 2023, 10:10

Indeks menedżerów zakupów w polskim sektorze przemysłowym, czyli PMI, wzrósł w lutym do 48,5 z 47,5 w styczniu, wynika z ankiety S&P Global opublikowanej w środę.

Najnowszy odczyt wskazywał na dziesiąty miesiąc z rzędu spadku aktywności przemysłowej w kraju, choć najwolniejszy od maja 2022 r.

Zarówno nowe zamówienia, jak i produkcja nadal spadały, ale w wolniejszym tempie. Tymczasem w sektorze utrzymywała się nadwyżka mocy produkcyjnych, a firmy decydowały się na ograniczenie zarówno aktywności zakupowej, jak i zatrudnienia w swoich zakładach.

Jeśli chodzi o ceny, inflacja kosztowa, która była kluczowym elementem spowolnienia gospodarczego, znacznie spadła do najniższego poziomu od dwóch i pół roku.

Zaufanie do przyszłości również uległo poprawie w związku z dowodami na większą stabilność rynku i spadającą inflację.

Wspieraj Budapest Business Journal

Budowa branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Firmy wydawnicze na całym świecie mają trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcemy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Raport o Austrii, Polsce, Mołdawii, Islandii i Serbii - escYOUnited