Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Huawei Watch Fit 2 i Huawei Band 7

Huawei wypuścił niedawno nową partię produktów, a nowe Watch Fit 2 i Band 7 to opcje dla każdego, kto chce kupić solidny i niedrogi smartwatch lub tracker fitness w sam raz na lato.

Niedawno spędziliśmy kilka tygodni z najlepszymi z serii Watch D i chociaż jest to jeden z najlepszych smartwatchów na rynku, wielu konsumentów uniknie płacenia jego ceny 749 USD. Watch Fit 2 ma zalecaną cenę detaliczną 269 USD, podczas gdy Band 7 kosztuje bardzo rozsądną 129 USD.

Zegarek Huawei Fit 2

Huawei Watch Fit 2 to przede wszystkim tracker fitness, ale przyjął kilka kluczowych funkcji z innych urządzeń do noszenia, takich jak Watch GT 2.

Podobnie jak jego rodzeństwo, konfiguracja jest naprawdę łatwa za pomocą aplikacji HUAWEI Health, a sparowanie ze smartfonem zajmuje tylko kilka minut.

Watch Fit 2 wygląda świetnie – 1,74-calowy wyświetlacz AMOLED FullView jest ładny i jasny, a zakres tarcz zegarka do Twojej dyspozycji pozwala wyświetlać tyle (lub mało) informacji, ile chcesz. Możesz również pobrać więcej twarzy, jeśli znudzi Ci się wybór.

System operacyjny Huawei – HarmonyOS – jest intuicyjny i łatwy w nawigacji, choć nadal brakuje w nim możliwości odpowiadania na wiadomości na samym urządzeniu (poza szybkimi odpowiedziami, które są dostępne tylko na urządzeniach z Androidem).

Możliwe jest jednak prowadzenie rozmów telefonicznych przez Bluetooth, a jeśli masz urządzenie Huawei, możesz również skorzystać z funkcji asystenta głosowego, która może się przydać.

Jeśli chodzi o funkcje, dostępnych jest w sumie 97 trybów treningu, a tryby, które przetestowaliśmy, działały dobrze i zapewniały dużą ilość danych po biegu, aby poinformować Cię, jak poprawić. W przeciwieństwie do niektórych bardziej luksusowych zegarków z gamy Huawei, takich jak Watch D, czułem się bardziej komfortowo nosząc Watch Fit 2 podczas ćwiczeń dzięki lekkiemu gumowemu paskowi. Kąpiel i pływanie również nie sprawiają żadnych problemów.

READ  Lenovo Legion 5 Pro Gaming Laptop z RTX 3070, AMD Ryzen 7 5800H, 165 Hz QHD jest już w sprzedaży za 1299 USD

Z punktu widzenia zdrowia nie jest zaskakujące, że Watch Fit 2 nie spełnia tego, co oferuje Watch D, ale dla większości ludzi nie byłoby to złamaniem umowy. Nadal ma dokładne monitorowanie tętna, monitorowanie SpO2 i doskonały tracker TruSleep. Dostępny jest również TruRelax, który monitoruje poziom stresu przez cały dzień.

Watch Fit 2 ma pojemność baterii 10 dni, chociaż zależy to od używanych funkcji. Na przykład zaawansowane śledzenie snu zmniejszy baterię szybciej, więc prawdopodobnie patrzysz na 5-7 dni, jeśli używasz zegarka z pełną mocą.

Opaska Huawei 7

Z drugiej strony Huawei Band 7 to coś więcej niż tylko urządzenie do monitorowania kondycji, ale zyskujesz niesamowitą wartość za swoje pieniądze.

Ma znacznie mniejszy rozmiar niż Watch Fit 2, z ekranem o przekątnej 1,47 cala. Jest również bardzo lekki i cienki, co oznacza, że ​​szybko zapominasz, że masz go na nadgarstku ze względu na jego rozmiar i wagę. Miękki w dotyku silikonowy pasek jest podobny do Watch Fit 2, więc warto go nosić podczas ćwiczeń. Niemal wąskie ramki dają złudzenie, że zegarek unosi się na Twoim nadgarstku.
Ponownie, tarcze zegarka są również dostępne do pobrania na wypadek, gdybyś chciał wprowadzić zmiany. Jedna z moich ulubionych wstępnie załadowanych twarzy wyświetlała osiem faz księżyca, co jest całkiem fajne!
Huawei twierdzi, że Band 7 ma do dwóch tygodni pracy na baterii, co mieliśmy osiągnąć podczas naszych testów. Podobnie jak w przypadku Watch Fit 2, będzie to zależeć od funkcji, z których zwykle korzystasz i od tego, jak często korzystasz z zegarka.

W przypadku Band 7 dostępnych jest łącznie 96 trybów ćwiczeń (nie pytaj, jakiego trybu brakuje w Watch Fit 2). Po raz kolejny te, które testowaliśmy, działały bez zarzutu i byliśmy pod wrażeniem ich wydajności. System fitness TruSport śledzi wskaźniki wysokiego poziomu, takie jak wskaźnik zdolności biegowej, pułap tlenowy, czas regeneracji i efekt treningu.

READ  Acer Aspire C27 - recenzja 2022

Funkcje zdrowotne są bardzo podobne do Watch Fit 2 – oferuje monitorowanie TruSeen SpO2, śledzenie snu TruSleep i monitorowanie stresu TruRelax.

Reguła

Watch Fit 2 i Band 7 powinny znajdować się na szczycie listy, jeśli chcesz kupić niedrogi smartwatch lub tracker fitness.

Chociaż obaj są do siebie podobni, niektórzy potencjalni nabywcy mogą być zniechęceni rozmiarem i brakiem GPS Band 7, a zamiast tego zdecydować się na zakup droższego rodzeństwa.

Może im brakować funkcji w porównaniu do wspomnianego powyżej Watch D, a także flagowych urządzeń Apple i Samsunga, ale wielu konsumentów nie będzie chciało w pełni śpiewać i tańczyć.

Huawei wykonał świetną robotę, aby uzyskać odpowiednią formułę z Watch Fit 2 i Band 7.