Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ida Wargskog ostatnią finalistką Szansy na Sukces, zwycięzcę poznamy już w najbliższy weekend – escYOUnited

Możemy nie znać jeszcze pełnej listy uczestników nadchodzącego turnieju, ale wiemy, że wiele krajów chce wziąć udział w Erewaniu w Armenii w grudniu tego roku. Polska jest jednym z tych krajów i już niedługo dowiemy się, kto będzie reprezentował ten kraj.

Sansa Na Sukces 2022 – Eurowizja Juniorów – Półfinał 3

Format pozostaje taki sam, w każdym półfinale bierze udział łącznie 7 zawodników, z jednym zwycięzcą każdego półfinału ogłoszonym jako finalista (podczas półfinału wybrano 1, 2 finalistów). Każdy program ma motyw przewodni, a w tym ostatnim i ostatnim półfinale tematem przewodnim było „Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji”.

7 Najbardziej obszerny temat pozwolił uczestnikom na swobodny wybór od teraz prawie 2000 utworów. Jak widać poniżej, większość uczestników wybrała nowoczesne hity, z 3 selekcjami ze Szwecji, ale niektórzy z nich wzięli również hity sprzed kilkudziesięciu lat.

Oto 7 zawodników, którzy rywalizowali w ostatnim półfinale Szanza na sukcesLista utworów i lat:

 1. Kinga Kibigroch – Euforia (Szwecja 2012)
 2. Julia Kowalska – Zręcznościowe (Holandia 2019)
 3. Ida Warkskog – Jeśli żałuję (Szwecja 2016)
 4. Benjamin Nowacki – Bajka (Norwegia 2009)
 5. Alexander Swarnowicki – Waterloo (Szwecja 1974)
 6. Antonina Kraszewska – Zachowaj dla mnie swoje pocałunki (Wielka Brytania 1976)
 7. Alija Smik – Light Me Up (Polska 2018)

Chociaż większość uczestników wybrała byłego zwycięzcę Eurowizji, to było to Ida Warskog „Zaczarował swoją drogę do finału piosenką”Gdybym był przykroJurorzy byli wyłącznie odpowiedzialni za wybór zwycięzcy spośród następujących czteroosobowych jury:

 • Ala Trax (JESC Polska 2020)
 • Michał Wiśniewski (część Ich Troje – ESC 2003 i 2006)
 • Ida Novakowska (Gospodarz JESC ’19 i ’20)
 • Marek Ciroecki (Polski Komentator JESC)

Mając to wszystko na uwadze, finał Szanza na sukces odbędzie się 25 września 2022 r. i będzie transmitowany w Programie 2 TVP o godzinie 15:10 czasu polskiego. Spektakl potrwa godzinę i weźmie w nim udział 4 finalistów, z których każdy zaśpiewa inny cover i oryginalną piosenkę. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w Erewaniu jeszcze w tym roku.

READ  Obiena zdobyła brązowy medal na Śląsku

Czy któryś z czterech finalistów jest pod wrażeniem? #Ty A co robi jeden z nich? #Ty Nie możesz się doczekać spotkania w Erewaniu?
Zapytajmy co? #Ty Pomyśl dobrze na naszej stronie forum TutajLub odwiedź nas Facebook, Świergot, Instagram, Wskaźnik sieci, TIK Tok I Różnica zdań.

Źródło(-a): TVP.pl & Eurowizja.org (obie w języku polskim)