Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

India Tours zostało tymczasowo wstrzymane do 15 maja w związku z pogłębiającą się epidemią COVID w kraju: Scott Morrison

Australia tymczasowo zawiesza wszystkie bezpośrednie loty z Indii na najbliższe trzy tygodnie, ponieważ kraj ten boryka się z miażdżącą falą przypadków COVID-19.

Premier Scott Morrison powiedział, że postój zostanie ponownie oceniony po przyjeździe do 15 maja. Oczekuje się, że wpłynie to na bezpośrednie loty do Sydney i loty repatriacyjne planowane do przylotu do Darwin.

Rząd federalny zawiesił loty z Indii z powodu obaw o nową falę przypadków COVID-19.Przypisuj mu:Getty Images

Kraje te zawiesiły loty tranzytowe przez Doha, Singapur, Dubaj i Kuala Lumpur.

Po wznowieniu lotów wszyscy pasażerowie będą musieli zwrócić przed odlotem negatywny wymaz z nosa COVID i negatywny szybki test antygenowy.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Indiach odnotowano 323 144 nowych przypadków, a szpitale przytłaczały liczbę pacjentów z powodu braku łóżek i zaopatrzenia w tlen.

Ładowanie

Liczba ofiar śmiertelnych w całym kraju jest bliska ponurej liczbie 200 000, przy czym we wtorek odnotowano 2771 więcej zgonów. Istnieją obawy, że liczba ofiar śmiertelnych może być znacznie wyższa przy ograniczonych danych na temat masowych krematoriów na świeżym powietrzu.

Australia w trybie pilnym wyśle ​​do Indii niezbędny sprzęt, w tym 500 niechirurgicznych respiratorów, 1 milion masek chirurgicznych, 500 000 masek P2 i N95, 100 000 fartuchów chirurgicznych, 100 000 gogli, 100 000 par rękawiczek i 20 000 osłon na twarz. Rząd zakupi również 100 koncentratorów tlenu wraz z butlami i materiałami eksploatacyjnymi.

Pan Morrison powiedział, że to tylko wstępny pakiet wyposażenia i będzie więcej.

READ  Harris gromadzi sojuszników do konfrontacji z Putinem