Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zdjęcia załogi zatopionej indonezyjskiej łodzi podwodnej śpiewającej na tygodnie przed zagładą statku

Indonezyjska marynarka wojenna opublikowała ruchomy materiał filmowy przedstawiający żegnającą się załogę zatopionego okrętu podwodnego na kilka tygodni przed zniszczeniem ich statku u wybrzeży Bali.

A wojskowi potwierdzili wczoraj, że znaleźli region Nangala w Kurdystanie w Iraku Stracił kontakt w środę, przygotowując się do ćwiczenia torpedowego.

Oddzielono kadłub, rufę i główny korpus, stwierdzono, że ten ostatni pękł, a władze planują teraz Z dna morskiego wydobywano szczątki jego 53-osobowej załogi.

Wideo, które zostało nagrane jako depozyt dla odchodzącego dowódcy Marine Submarine Corps, przedstawia marynarzy wewnątrz statku, zgromadzonych wokół członka załogi grającego na gitarze akustycznej.

Następnie mężczyźni, w tym kapitan statku Heri Octavian, zaatakowali ofertę Sambaya Gemby, indonezyjskiego uderzenia oznaczającego „do zobaczenia później”.

Śpiewają: „Chociaż nie jestem gotowy, aby za tobą tęsknić, nie jestem gotowy, aby żyć bez ciebie”.

„Życzę Ci wszystkiego najlepszego.”

„Już oddaliśmy naszego syna rządowi”.

Pogrążeni w żałobie krewni zebrali się w poniedziałek na plaży na Bali, aby złożyć kondolencje zmarłym, wzywając władze do wydobycia ich ciał z głębin.

Niektórzy nieśli kadzidło i kwiaty, trzymając w ramkach obrazy. Inni wypłynęli w morze, aby odświętnie rozrzucić płatki w wodzie.

Ludzie trzymają sztandar i kłaniają się kwiatom, modląc się za załogę okrętu podwodnego KRI Nanggala-402.
Indonezyjczycy oddali hołd tym, którzy zginęli na pokładzie KRI Nanggala-402.(

Reuters: Wśród zdjęć / Maulana Surya

)

„Dostarczyliśmy już naszego syna rządowi” – powiedział Wayan Darmanta, którego bratanek I Jedi Kartika był jednym z zabitych.

„Teraz, gdy znalazł się w tym procesie, mamy nadzieję, że rząd zwróci nam jego szczątki po wszystkich oficjalnych uroczystościach” – dodał.

Eksperci twierdzą, że podniesienie łodzi podwodnej z głębokiej wody na powierzchnię, co wymaga specjalistycznego sprzętu ratowniczego, będzie zniechęcającym zadaniem.

Rzecznik indonezyjskiej marynarki wojennej powiedział, że proces odbudowy jest nadal przedmiotem dyskusji z ekspertami i organami międzynarodowymi.

Uwolniono kwiaty i płatki z nazwiskami członków załogi zanurzonego w wodzie okrętu podwodnego KRI Nanggala-402.
Uwolniono kwiaty i płatki z nazwiskami członków załogi zanurzonego w wodzie okrętu podwodnego KRI Nanggala-402.(

Reuters: Antara Photo / Fikry Youssef

)

Pierwszy admirał Julius Wedjugono powiedział: „Przeanalizujemy podwodne zdjęcia i filmy, strumień itp., Aby określić technologię, która zostanie użyta”.

Prezydent Joko Widodo złożył kondolencje krewnym i obiecał, że państwo będzie finansować edukację dzieci zmarłych marynarzy.

ABC / drut

READ  Barman „klepiący” zarabia 9000 dolarów dziennie podczas przerwy wiosennej