Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indie i Chiny toczą ze sobą konflikt graniczny, używając kijów i kamieni

Indie i Chiny toczą ze sobą konflikt graniczny, używając kijów i kamieni

Szokujący materiał filmowy przedstawia starcie graniczne w stylu średniowiecznym między Indiami a Chinami, podczas którego żołnierze uderzają wroga kijami i kamieniami.

Widziano żołnierzy dwóch uzbrojonych w broń nuklearną mocarstw azjatyckich walczących wręcz na spornej granicy w regionie Himalajów.

Na dramatycznym filmie z 2021 roku widać żołnierzy obu krajów przeprowadzających ataki w zwarciu i uciekających się do improwizowanej broni, aby walczyć o strategiczne pozycje wzdłuż obszaru przygranicznego.

Walki wybuchły w dolinie Galwan w północno-wschodnim himalajskim stanie Arunachal Pradesh, do którego części niesłusznie roszczą się Chiny.

Mała grupa indyjskich żołnierzy napotkała 300 chińskich żołnierzy na grzbiecie górskim, co doprowadziło do fizycznej walki.

Materiał ukazuje indyjskich żołnierzy bijących żołnierzy Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, którzy najwyraźniej próbowali wspiąć się na szczyt wzgórza.

Używano nietoperzy nabijanych gwoździami i owiniętych drutem kolczastym, a indyjski urzędnik opisał chińskie siły zbrojne jako „szwadronów śmierci”.

Kiedy indyjscy żołnierze ich pobili, siły Pekinu w obliczu ciągłych ciosów przeskoczyły mur.

Można ich zobaczyć związanych za drutem kolczastym wymieniających ciosy z przeciwnikami.

Z karabinami szturmowymi Typ 95 przywiązanymi do pleców chińscy żołnierze wydawali się niechętni do użycia broni palnej – nawet gdy zostali brutalnie pobici przez Hindusów.

Co najmniej 20 indyjskich żołnierzy, w tym oficer Pikumala Santosh Babu, zginęło w walkach, które toczyły się przy użyciu improwizowanej broni.

Pekin ogłosił zabicie tylko czterech chińskich żołnierzy, co zdaniem ekspertów jest próbą ukrycia faktycznej liczby.

Po ataku indyjski minister obrony Rajnath Singh powiedział parlamentowi: „Nasze siły przeciwstawiły się chińskim próbom w sposób zdecydowany i zdecydowany.

„Wynikająca z tego konfrontacja doprowadziła do fizycznej bójki, podczas której armia indyjska odważnie powstrzymała PLA przed wkroczeniem na nasze terytorium i zmusiła ich do powrotu na swoje pozycje”.

Singh powiedział, że zwrócił się do strony chińskiej o powstrzymanie się od takich działań i że kwestia ta była omawiana z Chinami kanałami dyplomatycznymi.

READ  Wielka Brytania wycofuje się ze swojej polityki środowiskowej o sumie zerowej

Rzecznik chińskiej armii Long Shaohua stwierdził jednak, że wojska indyjskie „nielegalnie przekroczyły” granicę i „utrudniły” działania chińskiej straży granicznej.

„Nasze środki reagowania były profesjonalne, standardowe i solidne oraz ustabilizowały sytuację w terenie” – dodał. „Obecnie Chiny i Indie oddzieliły się od produkcji” – powiedział Long.

Dodał: „Prosimy stronę indyjską o nałożenie ścisłej kontroli i powstrzymanie sił pierwszej linii oraz współpracę z Chinami w celu utrzymania pokoju i spokoju na granicy”.

Chiny i Indie zajmują rozległe połacie terytorium wzdłuż swojej faktycznej granicy o długości 3380 km, zwanej Linią Rzeczywistej Kontroli – luźnej linii demarkacyjnej oddzielającej terytorium Indii i Chin w regionie. Region Himalajów jest w dużej mierze odległy, nierówny i pokryty śniegiem, a żołnierze z obu stron stoją naprzeciw siebie w odległości kilku metrów od siebie w kilku obszarach.

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na słońce Zostało powielone za zgodą

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny