Indie odnotowują kontrastujące zwycięstwa z Polską i USA: Puchar Świata Kobiet FIH Hockey5s 2024

Reprezentacja Indii w hokeju na lodzie kobiet odnotowała zwycięstwa odpowiednio z Polską i Stanami Zjednoczonymi (USA) w inauguracyjnej edycji Mistrzostw Świata Kobiet FIH Hockey5s Women's 2024 organizowanych w Omanie.

Zespół Rajiniego Edimarbu, prowadzony dwoma bramkami w pierwszej połowie, rozbił USA 7:3 w swoim pierwszym meczu ligowym w Grupie C w środę, 24 stycznia 2024 roku, po pokonaniu Polski 5:4 (HT 3-2). Później, w drugiej grze wieczoru, byli na szczycie tabeli z sześcioma punktami.

Mahima Chowdhury (17'), Marianna Gujur (20', 22'), Deepika Soreng (23', 25'), Mumtaj Khan (27') i Ajmina Gujur (29') zdobyły bramki dla Indii w szybkim meczu grałem ponad 30 minut. . Tymczasem Jacqueline Sumfest (4', 18') i kapitan Linnea Gonzalez (14') wpisały się na listę strzelców reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej Mumtaz Khan (4', 14') i Deepika Soreng (6', 29') strzeliły po dwa gole, a Marianna Gujur (23') przyczyniła się do remisu Indii z Polską, której dobrze służyła Kucharska Julia. 8'), Raibacha Marlina (10'), Slavińska Paula (27') i Polewczak Monika (29') po żywiołowej grze.

„Wysiłek zespołu doprowadził nas do zwycięstwa” – powiedziała Mariana w wywiadzie po meczu, po zastanowieniu się nad oszałamiającym zwycięstwem, które położyło podwaliny pod udany turniej w Polsce.

Z drugiej strony USA odrobiły jednobramkowy deficyt, pokonując minnows Namibię 6:1 (HT 3-1). De Vries był gwiazdą, zdobywając hat-tricka Charlotte (7', 7', 9') dla zwycięzcy, przy dobrym wsparciu Kroona Jansa (17'), Ramseya Caroline (21') i Gonzaleza Linnei (28'). Każdy strzelił gola z gry. Wcześniej Myburgh Darameri (4') strzelił pierwszego gola dla Namibii.

Przypomnijmy, że drużyna Indii z łatwością pokonała Tajlandię 7:2 w finale kwalifikacji do Pucharu Świata w hokeju na lodzie kobiet 5 kobiet w 2023 r., zapewniając sobie miejsce w prestiżowym turnieju, w którym bierze udział szesnaście drużyn z całego świata.

READ  Muzeum Auschwitz skrytykowało polityczne wykorzystanie obozu śmierci po tym, jak partia rządząca wykorzystała je w reklamie politycznej.

Wcześniej turniej rozpoczął się porywająco, gdy Ukraina pokonała zdecydowanego faworyta Australię 6:3 (3:0) w swoim pierwszym meczu w Grupie B.

Ukrainka Anna Danczenko (6', 7', 30'), jej koledzy z drużyny Shokalenko Kateryna (10'), Valery Rudychenko (21') i Movson Veronika (29') uzupełnili wynik. Australia strzeliła w drugiej połowie trzy gole z gry w ciągu pięciu minut po udanych konwersjach Gilbara Holleya (25 min), Goelmayera Dacii (27 min) i Dooleya Madeline’a (30 min). .

Republika Południowej Afryki pokonała Zambię 9:1 (HT 4:1) w kolejnym meczu Grupy B. W drugim ligowym meczu grupy Ukraina pokonała Zambię 9:0 (HT 4:0) po czterech golach z gry Leonowej Kariny (1', 17', 18', 30').

Z kolei Republika Południowej Afryki zanotowała swoje drugie zwycięstwo nad Australią 6:3 (HT 2:1).

Hat-tricki hokejowej potęgi Holandii, van der Velta Pente i Timmermansa Marloesa, doprowadziły już pierwszego dnia do zwycięstwa 14-1 (HT 4-0). Dutta zmienił przebieg meczu Grupy A.

W kolejnym meczu otwierającym Grupę A Malezja również rozgromiła gospodarzy Oman 10:0 (HT 4:0), po tym jak Muhammad Jati i Aziz Zafirah strzelili po trzy gole.

Później wieczorem Holandia utrzymała zwycięską passę, pokonując Malezję 10:0 (HT 5:0), a Hector Smith Sr. trenował Fidżi, aby zaszokować Oman po przewadze 3:2 (HT 0-1). Pierwsza połowa bez bramki.