Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Puchar Świata FIH Hockey 5 Holandia, Polska, Republika Południowej Afryki i Indie zajmują ostatnie cztery miejsca.

Puchar Świata FIH Hockey 5 Holandia, Polska, Republika Południowej Afryki i Indie zajmują ostatnie cztery miejsca.

Muskat: Holandia pokonała Ukrainę 4:2 w półfinale inauguracyjnej edycji Pucharu Świata FIH Hockey5s (Oman 2024) w piątek na stadionie hokejowym w Omanie. Holandia jest liderem grupy A z dziewięcioma punktami po trzech meczach z Malezją, Fidżi i Sułtanatem Omanu i awansuje do rundy pucharowej.

Holandia prowadzona przez głównego trenera Dekkera Marka, Holandia mocno rozpoczęła mecz, a de Pat Noor strzelił pierwszego gola w pierwszej minucie po golu w końcówce. Benninga Sosha podwoił prowadzenie na niecałe siedem minut przed pierwszą bramką, a następnie van der Velt strzelił trzeciego gola po stałym fragmencie gry Bente. Ukraina wyczuła niebezpieczeństwo i mocno naciskała, aby odrobić straty, wykonując kilka prób. W ciągu dwóch minut Popova Katerina i Shokalenko Katerina trafiły do ​​siatki i przed końcem pierwszej połowy podwyższyły na 3:2. Van der Wierdonk Tonic przypieczętował zwycięstwo Holandii, kończąc mecz 4:2.

Benninga Sosha, który strzelił gola w meczu, wyraził radość, gdy zespół awansował do rundy półfinałowej, stając się pierwszą drużyną, która zakwalifikowała się do rundy. „Zwycięstwo potwierdziło ciężką pracę włożoną przez zawodników i wydajność doskonałego zespołu technicznego każdego z nas. „Ukraina jest bardzo trudna, a oni dali świetny występ” – powiedział

Odpowiadając na zapytanie dotyczące postępów zespołu, powiedział: „Uważam, że musimy być bardziej bystrzejsi w obronie oraz rozwijać komunikację i harmonię między bramkarzem a linią obrony, aby uniknąć utraty bramek. Musimy ciężko pracować przed nadchodzącymi meczami”

„Oman to wspaniały kraj. To połączenie naturalnego piękna i gór. Stadion jest doskonały i wyposażony we wszystkie udogodnienia i potrzeby zespołu” – powiedziała.

Potwierdził, że zespół ma duże szanse na awans do finału. „Wszystkie zakwalifikowane drużyny są bardzo dobre, ale wszystko zależy od tego, z kim grają. Jeśli daliśmy z siebie wszystko, uważam, że będziemy mieli duże szanse na dostanie się do finału” – podsumował.

READ  Rynek zamówień publicznych w Polsce

Polska w półfinale

Polska awansowała do półfinału po zwycięstwie 5:3 nad Urugwajem w piątkowym meczu ćwierćfinałowym na stadionie Hockey Oman. Amelia Caterla strzeliła hat-tricka dla Polski, a bramkarzka Marta Kucharska stanęła na wysokości zadania w meczu z Urugwajczykami.

Republika Południowej Afryki zarezerwuj bilet do półfinału

Republika Południowej Afryki zaliczyła mocny powrót i zapewniła sobie półfinał FIH Hockey5s World Cup 2024 Oman 2024 po pokonaniu Malezji 6:4. Po przegrywaniu 1:4, Południowoafrykańczycy mocno wrócili na poziom 6:4.

Bum Rebetswe, który strzelił dwa gole na sześć, pokazał swój zachwyt, odnotowując zacięte zwycięstwo z Malezją. „To było zacięte spotkanie i walczyliśmy, aby zakończyć mecz zwycięstwem. Na początku zespołowi brakowało pewności siebie, ale szybko udało nam się wrócić do meczu. Jestem bardzo dumny z występu zespołu i nie mogę się doczekać więcej w nadchodzących meczach” – powiedział.

Odpowiadając na ich szanse w nadchodzących meczach, odpowiedział, że szanse są bardzo duże. „Musimy przeanalizować drużynę grającą przeciwko nim. Musimy pokazać nasze umiejętności i występy na najwyższym poziomie, aby odnotować zwycięstwo i awansować do finału” – podsumował.

Najlepszy serial w Indiach

Indie pokonały Nową Zelandię 11:1 i awansowały do ​​półfinału. Było to w pełni zasłużone zwycięstwo indyjskich zawodników, którzy spisali się znakomicie. Rudaja Dadaso Bisal został uznany za gwiazdę meczu po superhat-tricku (9, 22, 26 i 28). Ponadto gole Deepiki Soreng (2, 25 i 29), Rudaji Dadaso (9, 22, 26 i 28), Khana Mumtaja (10, 11) i Gujura Mariany (13, 14) poprowadziły Indie do zdecydowanego zwycięstwa. Nowozelandczycy z trudem odrabiali stratę, tracąc tylko jednego gola.

W meczach kwalifikacyjnych Tajlandia pokonała Zambię 9:3, Paragwaj pokonał Oman 6:3, Namibia pokonała Fidżi 9:3, a USA pokonały Australię 8:4.